» » » В Ірпінському виправному центрі...

В Ірпінському виправному центрі...

Про те, що 9 серпня 2014 року в установі буде проведено «День відкритих дверей» самих засуджених та їх родичів було повідомлено заздалегідь. Цей захід став вже традиційним, це стало можливим завдяки спільній ініціативі управління Державної пенітенціарної служби України в м. Києві та Київській області та адміністрації самого виправного центру.

Чимало родичів відгукнулися на цю пропозицію і вже задовго до зазначеного часу перебували під стінами установи. Серед них була бабуся зі своєю онукою, яку вперше за сім років привезла на побачення до рідного батька!!! Останні роки батько дівчинки відбував кримінальне покарання в установах більш суворого режиму, і весь цей час плекав надію якнайскоріше побачитися із найріднішою людиною на світі. Своєю зразковою поведінкою та сумлінним ставленням до праці, судом йому було замінено не відбуту частину покарання більш м’яким. І нарешті для них обох ця довгоочікувана зустріч відбулася. Весь відведений час перебування родичів на території установи батько ні на хвилину не відпускав свою доньку з рук. Тепер у нього є стимул повернутися у суспільство законослухняною людиною…

Всім родичам, які виявили бажання прийняти участь у проведенні заходу, була надана можливість ознайомитися з тими умовами в яких знаходяться їх рідні. Вони відвідали житлові та побутові приміщення відділення соціально-психологічної служби, а також їдальню, де скуштували обід. Дружина одного засудженого, після смачного обіду подякувала начальнику відділу інтендантського та комунально-побутового забезпечення Віталію Пірначу за смачну їжу. При цьому зауважила: «Дай Боже щоб саме так годували учасників антитерористичної операції на сході, бо наші бійці воюють голодними та воду п’ють з калюжі».


Крім родичів за попередньою домовленістю між Ірпінським виправним центром (№ 132) та Кагарлицькою виправною колонією (№ 115) прибули засуджені із цієї установи, які активно прийняли участь у спортивних змаганнях між цими установами – з міні-футболу, шахів та перетягування канатів.
Всі стали свідками запеклого, принципового поєдинку з міні-футболу, де перемогу святкували господарі поля, які перемогли більш ніж з переконливим рахунком 9:3. Проте вже в наступних спортивних змаганнях, а саме з перетягування канату та шахів, перемогу святкували гості.

Ніхто із учасників не залишився без нагород. Під час вручення медалі, футболіст ІВЦ-132 Олександр Свиридов не міг стримати свої емоції й сказав: «Що сьогодні я вперше в житті відчув себе найщасливішою людиною, як ніколи!!!» У складі переможців були спортсмени, які ще з дитинства грали футбол, і, напевно, набутий раніше досвід стався їм у нагоді в цьому поєдинку.
Гості, вже найближчим часом сподіваються у рідних стінах взяти реванш, адже доведеться грати не в міні-футбол, а на стандартному полі. Після спортивних змагань всі були запрошені до клубу установи на концерт, який відбувся за сприяння Міжнародної громадської організації «Живи» та співачки Оксамити. Слід зазначити, що «День відкритих дверей» установ виконання покарань проводиться вже кілька років.
Коментар Сергія Онищенка, начальника відділу соціально-виховної та психологічної роботи установи:
– Саме подібні заходи сприяють налагодженню належних соціальних зв’язків засуджених, а також є одним з важливіших факторів, що дієво впливають на процес підготовки цих осіб до життя після звільнення. А відновлення та збереження родинних стосунків для засудженого є однією з головних умов його правослухняної та соціально прийнятної поведінки в суспільстві, недопущення повторного скоєння злочинів.

Автор вдячний керівництву управління ДПтС України в м. Києві та Київській області та адміністрації Ірпінського виправного центру № 132 за сприяння при підготовці цього матеріалу.
0 0

Володимир ЕННАНОВ, фото автора 
Ирпенский исправительный центр
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.