» » » "Автобусна війна" АШАН-Ірпінь-Буча: Битву за пасажирів виграє Ірпінь?

"Автобусна війна" АШАН-Ірпінь-Буча: Битву за пасажирів виграє Ірпінь?

«Ірпінський вісник» (№30 від 25 липня) писав про автобусну війну в нашому місті. Зокрема, що водії ТОВ «Ірпінське АТП-13250» блокують ашанівські автобуси, які безкоштовно перевозять пасажирів із залізничної станції Ірпінь до торговельного центру «Ашан». Аналогічна історія повторилася 6 серпня. Правда, цього разу акція протесту затримала рух цього транспорту ненадовго.

Автобусна війна, як ми і передбачали, затягнулася. До вирішення гострої проблеми підключилися Київська облдержадміністрація, управління Укртрансінспекції у м. Києві, прокуратура м. Ірпеня. Озвучимо їх офіційну позицію.

Виконуючий обов’язки начальника управління інфраструктури та туризму Київської облдержадміністрації В. Березовський повідомив: станом на 22.07.2014 р. КОДА не погоджувала паспорти автобусних маршрутів спеціальних регулярних перевезень «Ашан-Біличі» — Буча» (зал. ст.) та «АшанБіличі» — Ірпінь» (зал. ст.).

А ось що інформує управління Укртрансінспекції у м. Києві: в результаті перевірки встановлено, що ПП «АВЕН-ЄЗЕР» здійснює перевезення пасажирів з порушенням ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт». Дані порушення було зафіксовано та задокументовано в актах. Що саме за порушення, дізнаємося з відповіді прокурора м. Ірпеня М. Пацкана. Прокуратура міста Ірпеня в листі до директора ТОВ «Ірпінське АТП-13250» О. Лабунського вказує: ваше звернення щодо правомірності здійснення перевезень пасажирів регулярним спеціальним маршрутом з міст Буча та Ірпінь до Києва на замовлення торговельного магазину «Ашан» перевірено.

На автобусах, які курсують за маршрутом «Ашан-Біличі» — Ірпінь», не оформлені документи, а саме: примірник паспорта маршруту та з позначкою «В», що є порушенням вимог Закону України «Про автомобільний транспорт». За результатами проведених перевірок Укртрансінспекцією у Київській області складено 6 актів про порушення, в подальшому буде вирішено питання про накладення стягнення на порушника.

Також ВДАІ з обслуговування м. Ірпінь та м. Буча складено 4 протоколи за ст. 133-1 КУпАП. Прокуратурою міста внесено подання до Укртрансінспекції у Київській області з вимогою провести на вказаному підприємстві (ПП «АВЕН-ЄЗЕР» — прим. автора) позапланові перевірки дотримання ліцензійних умов та ініціювати питання анулювання ліцензії шляхом направлення матеріалів до Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті.
Директор ТОВ «Ірпінське АТП-13250» Олександр Лабунський «Ірпінському віснику» розповів: я передав «Ашану» комерційну пропозицію. У чому вона полягає? Враховуючи інтереси ТОВ «Ашан-Біличі» в збільшенні кількості покупців за рахунок жителів Ірпінського регіону, адміністрація ТОВ «Ірпінське АТП-13250» запропонувала співпрацю за маршрутами: «Ірпінь — «Ашан-Біличі» — щоденно, двома транспортними засобами по 13 оборотних рейсів; «Буча — «Ашан-Біличі» — щоденно, двома транспортними засобами по 13 оборотних рейсів.
Рух транспортних засобів здійснюватимемо щоденно з 9.00 до 21.00 з інтервалом 1 година.

А як оцінюють автобусну війну жителі Ірпеня?
Ігор Михайлишин з цього приводу зауважив: усі європейські супермаркети укладають з автотранспортними підприємствами договір про безкоштовне перевезення пасажирів до своїх торгових точок. Нині «Ашан» платить гроші київським перевізникам.
Тому податки, звісно, йдуть до бюджету столиці. А якщо за обслуговування пасажирів з Ірпеня та Бучі візьметься наше місцеве АТП-13250, то вони надходитимуть до ірпінської казни. В принципі позиція правильна.

До 23 серпня повинен обслуговувати людей старий автоперевізник. А після цього, згідно з укладеним договором, на цей маршрут мають виїхати водії АТП-13250. Він для людей дуже вигідний, бо безкоштовний. Отож нехай наше автотранспортне підприємство забезпечує високий сервіс обслуговування. І насамкінець: такі «розбірки» не повинні відбиватися на споживачах. Їм байдуже, який автоперевізник працює на маршруті. Головне, щоб було комфортно.
Члени координаційної ради м. Ірпінь Дмитро Вдовенко та Дмитро Хоменко висловили свою позицію: нам монополіст не потрібен!
Аналіз ситуації свідчить: Ірпінь відвойовує свої позиції в перевезенні пасажирів.
Василь ЗАКРЕВСЬКИЙ 
газета: "Ірпінський вісник" №32 від 8 серпня 2014 року
АТП
Коментарів: 1
Додати коментар