«Епідемія» крадіжок

Останні кілька місяців позначилися для міста підвищеною криміногенною обстановкою. Якщо і раніше Бучу можна було назвати неспокійною в плані злочинності, то зараз ситуація набирає більш глобальних обертів. Насамперед, жителі потерпають від крадіжок. Причому, злодії не цураються нічим – однаково «беруть» як коштовні речі, так і якісь дрібнички.

Перерахувати випадки зірваних із жінок прикрас, поцуплених гаманців, мобільних телефонів, сумок і велосипедів може тільки міліція. Та про такі історії місцеві розповідають ледь не щодня. Кажуть і зітхають, бо реально їм допомогти ніхто не може.
Зокрема, це та інші питання порушувалися на апаратній нараді служб і відділів Бучі.

Почали з розгляду перевірки щодо дотримання режиму роботи торгівельних закладів міста та продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Про це інформував начальник Бучанського відділу міліції Володимир Ридчик. Він зазначив, що було складено протокол на підприємця, який здійснює діяльність в одному з торгівельних павільйонів по вул. Комсомольській (так званий «п’ятак»). «Відвідали» ще один заклад, який розташований поряд. Але власник магазину, відстоюючи свою правоту, відреагував на візит працівників міліції дуже гостро: ледь не вступив у бійку зі стражами порядку.

«Часто інформація про перевірку доходить до підприємців раніше, ніж ми до них приходимо. Не хочеться ні на кого грішити, але це – факт. А самі бізнесмени поводяться дуже зухвало – підвищують голос, погрожують, дозволяють собі всілякі вислови на адресу представників закону», - сказав Володимир Ридчик.

Проте, увага присутніх була зосереджена на іншому. Бучу, як ніколи, сколихнула серія зухвалих злочинів – квартирних крадіжок, вуличних грабежів.
Цю ситуацію головний правоохоронець міста пояснив так: «У нас після прийняття Закону України «Про амністію» (з квітня цього року), з місць позбавлення волі звільнилося дуже багато ув’язнених. Як правило, сподіватися, що вони стануть на вірний життєвий шлях – марно. Таких – лише одиниці, а решта людей повертаються до звичного способу життя. Найчастіше промишляють грабежами, розповсюдженням і зберіганням наркотиків.
Крім того, у зв’язку з військовими діями на сході країни, концентрація злочинних елементів в рази перевищує минулорічні показники
».

Як у відомому прислів’ї – «Кому війна, а кому – мати рідна». Під час смути завжди наставали «золоті» часи для мародерів та людей, що були у конфлікті із законом. А оскільки Київ та область вважаються благополучними регіонами країни, то почуваються вони тут досить комфортно. Працювати не хочуть, а «поживитися» є чим.
Ще більше дратує зухвалість, з якою скоюють ці злочини – серед білого дня, у натовпі людей, ніби вони є господарями світу.

Можна навести лише кілька прикладів. Жінка йшла людною вулицею Бучі, як раптом до неї підбіг молодик і, зірвавши золоту прикрасу з шиї, побіг геть. А та, шокована і розгублена, оторопіло стояла, доки не вирішила, як діяти далі. Цій жіночці не пощастило двічі. Через деякий час, прийшовши додому, вона побачила відчинені двері і перериті речі – будинок пограбували.
На одній із зупинок міста також стояла жінка в оточенні таких самих пасажирів. Зненацька до неї підбіг чоловік і з силою почав зривати з шиї золотий ланцюжок. При цьому – відверто сміявся своїй жертві в обличчя. Природньо, що жінка почала кричати, підняли галас і оточуючі, проте ніхто не наважився зупинити злодія силою. Золотий хрестик потерпіла затиснула в руці, і таким чим зберегла цінність, а ланцюжок таки зірвали. Причому, сильно порізавши шию – довелося звертатися за допомогою до лікарів.

У районі озера Лісової Бучі (піщаний пляж) на молоду дівчину напали серед дня. Чоловік з косою намагався затягнути її в кущі…
Кривдять і молодих матерів, розраховуючи на їхню безпорадність. Адже мало яка жінка кине у візку немовля і побіжить за злодієм. Зазвичай, реакція одна – спочатку шок, а потім сльози.

І таких випадків – безліч. Про квартирні крадіжки годі й говорити, бо то, як кажуть, давня історія. Якщо це – приватний будинок, то не зупиняють ні "безпечні" пластикові вікна (їх відчиняють на раз), ні «надійні» замки. А потрапити у квартиру – ще простіше, бо «віртуозів» у цій справі в регіоні вистачає.
Та найбільше непокоїть бучанців, що вони не почуваються захищеними і не можуть добитися справедливості. Кожен, хто несе заяву до міліції, розуміє: злочин навряд чи буде розкритим.

Та й сама міліція цього не приховує.
«Як правило, через швидкість того, що відбувається, жертва не може опізнати свого кривдника. А судова експертиза у нас проводиться рідко», - пояснює Володимир Ридчик. Тож, знайти грабіжників дуже складно, практично нереально.
Разом із тим, головний міліціонер міста закликає населення відповідально ставитися до свого майна і допомагати собі самим.

«Ми завжди виїжджаємо на виклики, займаємося справою – це наша робота. Але якщо брати до уваги загальнодержавну статистику, то лише третина злочинів розкривається. А якщо розглядати окремі позиції, то відсоток розкриття буває ще нижчим. Серед таких – і вуличні крадіжки», - пояснив свою позицію начальник Бучанського відділу міліції.
«Не залишайте велосипеди, сумки, телефони (навіть на робочих місцях) без нагляду. Крім того, треба ретельно зачиняти на всі замки квартири, будинки, а гроші й цінності, за можливості, зберігати в банку!», - закликає міліція.


На людський гнів правоохоронці апелюють: у них немає людей, щоб оперативно реагувати на всі повідомлення. Нині у міському відділі міліції працює 6 осіб, хоча за нормативом має бути щонайменше 25 чоловік.

До речі, нещодавно Урядом було зроблено низку змін у законодавчому полі щодо роботи правоохоронних органів. Так, знято законодавчі обмеження щодо служби призовників в органах внутрішніх справ. Відповідне рішення було прийняте на засіданні Кабінету Міністрів України 23 липня 2014 року.
Зокрема, проектом постанови передбачено виключення заборони щодо прийняття на службу в органи внутрішніх справ призовників.

Реалізація цього акта дозволить остаточно врегулювати питання щодо надання відстрочки від призову на строкову військову службу особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ на весь період їх служби. Крім того, це дасть змогу зняти в акті Уряду відповідне обмеження щодо неможливості прийняття на службу до органів внутрішніх справ осіб призовного віку.

«Можемо приймати юнаків навіть після закінчення школи – звісно, після проходження ними відповідного навчання. Після цього вони стають повноправними працівниками міліції», - підтвердив Володимир Ридчик.


А враховуючи те, що в Бучі – катастрофічна ситуація з чисельністю правоохоронців і постійною зміною кадрового складу, це може стати виходом із непростої ситуації. Адже якщо бути об’єктивними, то немає можливості заохотити всіх житлом і високою зарплатнею, а з почуття патріотизму нести непросту службу сьогодні мало хто хоче. А для декого це може стати можливістю уникнути мобілізації.
5 -3

Андрій, спеціально для 
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.
Serjio_SV

OFFline

  • Serjio_SV (4)
  • Користувачі
  • 1 серпня 2014 21:54
Лох, лише й може, що АТО прикриватися...

1
юрій
  • юрій (705)
  • Гостi
  • 1 грудня 2014 14:46
Міліції в Бучі не має! Звідси й усі біди! Відділок є, на папері є, а насправді її не має!

1
Наталия Рагимова
Увага, ЗЛОДІЙ! Шановні мешканці м. Буча! Допоможіть розпізнати тварюку, яка сьогодні біля ТЦ "Буча-Пасаж" вкрала дитячий велосипед Ardis Leopard у мого сина. Не будьте байдужі, якщо його не зупинити, ви можете бути наступними! Щиро дякуємо за допомогу!

1
Наталия Рагимова
http://youtu.be/q5obrAjIM9s

0