» » » КП «Ірпіньводоканал» - курс на технічне оновлення

КП «Ірпіньводоканал» - курс на технічне оновлення

Заступник начальника КП «Ірпіньводоканал» Олександр Маркушин відповідає на запитання «Ірпінського вісника»

— «Ірпіньводоканал» — одне з кращих комунальних підприємств міста. Як вибудовуєте стратегію розвитку, здійснюєте технічну політику? Вам є що сказати, оскільки на відповідальній посаді працюєте вже сім місяців.
— У нинішньому році встановили два нові насоси на станції підйому «Прогрес», яка знаходиться по вул. Полтавській, і нову шафу управління. Раніше старі насоси качали 100 кубічних метрів води за годину, зараз — 200!
З введенням їх у дію питання по підйому води закрито як мінімум на три роки, навіть при інтенсивному будівництві. За вказаний період збудовано чотири нові свердловини, із них дві на «Прогресі» — за сприяння забудовника Ліневича. Зведено також свердловини по вул. Висока та К. Маркса. Їх незабаром буде прийнято на баланс водоканалу, вони підсилюватимуть тиск у мережі.

— Що дуже важливо.
— Звичайно! Бо влітку взагалі падає тиск — багато ірпінців використовують воду на полив городів. Натомість потерпають від незручностей, тобто від нестачі води, жителі багатоповерхівок.

Олександр Маркушин оглядає станцію підйому води, яка розташована по вул. Полтавській— Розкажіть про інші здобутки колективу.
— Встановлено та введено в експлуатацію станцію підкачки води по вул. Садовій, 69. У цьому будинку завжди був малий тиск. Зараз мешканці багатоповерхівки — з 6 по 9 поверх — стабільно, без проблем отримують воду. Нещодавно ми ввели в експлуатацію станцію зливу (наприкінці вул. III Інтернаціоналу, неподалік від «круга»). Тут організовано позмінне чергування, ведеться відеонагляд. Завдяки цьому ми ввели жорсткий контроль за стоками. Раніше ці пункти знаходилися в різних місцях — Гостомелі, Ворзелі, Ірпені. Ми не в змозі були їх повністю контролювати.

Додам, що ціна за вивіз 3,7 куб. м стоків (бочки) зросла лише на 8,50 грн. Бо дехто розпускає чутки, що ця послуга подорожчала чи то на 100, чи то на 200 грн.!
Ми нині займаємося також оформленням землі у постійне користування під каналізаційно-насосні станції і свердловини у Гостомелі, Ворзелі та Ірпені. Бо ще з часів Радянського Союзу їх не було оформлено як слід. У цьому питанні нам ідуть назустріч депутати селищної та міської рад.

— Узагалі, як складається співпраця з міською радою?
— На бюджетній комісії, а згодом і на сесії Ірпінської міської ради я просив виділити кошти для нашого підприємства для придбання автомобіля (бочки). Наше побажання врахували. Зараз керівництво підприємства, разом з бухгалтерією, займається тендерною процедурою. Тендер відбудеться у серпні, і його переможець постачатиме нам цей автомобіль.

— Дуже важливе питання — будівництво колектора по вул. Українській.
— Для нас воно є стратегічним. Це єдиний колектор, який іде на Київ. У нас сталося декілька серйозних аварій на цій «нитці» траси. Його латати немає вже сенсу — свій ресурс вичерпав.
У нинішньому році на сесії міської ради було прийнято рішення про реконструкцію колектора. Ми залучили до цього забудовника Ліневича. Він узявся профінансувати ремонт колектора.

— Можна сказати, що цей забудовник підставляє місту плече?
— Так, я з Вами згоден. Будемо перекладати 300 погонних метрів трубопроводу. Складність полягає в тому, що нову «нитку» траси доведеться прокладати паралельно з діючим колектором. Перекладатимемо також і водопровід. Дасть Бог, з цим справимося до початку зими. І надалі працюватимемо в цьому ж напрямку, тобто здійснюватимемо заміну колекторів.

— Наших читачів особливо цікавить тарифна політика підприємства.
— Раніше за воду і каналізацію платили 10,17 грн. за метр кубічний. З 1 червня цей тариф становить 13,38 грн. Каналізація — 9,20 грн., вода — 4,18 грн.
Усі запитують: хто підняв ціни? Хочу, щоб мене правильно зрозуміли. Ні водоканал, ні міська рада ціни на ці послуги не встановлюють! Це рішення приймає Національна комісія, якій ми підпорядковані. Ця
структура змушена підвищувати тарифи, бо подорожчали й електроенергія, і газ.

— Проінформуйте читачів про перспективи галузі.
— Ми залежні від Києва, адже стоки і каналізацію скидаємо на станцію аерації Бортничі. Це економічно невигідно. Тому для Ірпінського регіону дуже важливо мати очисні споруди. Тим паче, що під них є зарезервована земля.
Тому настав час зайнятися виготовленням технічних умов, проектів, щоб потрапити в державну програму будівництва очисних споруд. Якщо матимемо власні, то тоді великі кошти залишатимуться для розвитку
інженерії — заміни колек торів, тру б тощо. І ми зможемо більш якісно надавати послуги населенню. Наше підприємство отримає новий імпульс розвитку.

— Територія водоканалу завжди охайна. А ось обабіч нової автотраси на вашу територію скидали тверді побутові відходи люди місцеві та заїжджі без совісті й моралі.
— Це було для нас великою проблемою. За стихійне сміттєзвалище отримували приписи від КП «Контроль благоустрою міста».
Тому вирішили: треба встановити і пофарбувати паркан навколо водоканалу. Думаю, до кінця цього місяця завершимо цю роботу.

— Діяльність підприємства залежить і від своєчасної сплати за послуги населенням.
— Зараз вийшли на більшменш нормальну проплату від населення. Але ще є чимало боржників. Споживачів, які не платитимуть за воду чи каналізацію, відключатимемо від мережі. Наші контролери вже розносять попередження. Якщо не буде позитивної реакції, відключатимемо боржникам воду.
З тими, хто хоче платити, але зараз не може, — укладатимемо договори реструктуризації. Тобто людям йдемо назустріч.
Встановлено лічильники на багатьох підприємствах. Це дисциплінує їх керівників платити. Звертаюся до ірпінців. Від вашої свідомої позиції — своєчасної оплати за надані послуги — залежить діяльність нашого підприємства. Тобто будьте нашими партнерами. Ми, у свою чергу, вас не підведемо!

— Я бачу, що за сім місяців Ви досить добре вникли у діяльність підприємства.
— Мій робочий день починається о 7.20, а завершую його о 18.00. Хоча робота складна, відповідальна, доводиться затрачати багато енергії, та мені вона подобається, отримую від неї задоволення.
0 0

Василь ЗАКРЕВСЬКИЙ 
газета: "Ірпінський вісник" №28 від 11 липня 2014 року
Ірпіньводоканал
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.