Тиждень спортивного орієнтування в Бучі

Бег к невидимой цели
... Люди бегут по лесу. Разгоряченные и решительные, они пробиваются своими телами сквозь кусты и ветки де¬ревьев, ловко прыгают через завалы в буреломе, не заду¬мываясь, пересекают ручьи и болота. Люди стремятся к важной для них, но невидимой, скрытой в глубине леса це¬ли. Заметив в затаенном уголке между деревьями стран¬ный красно-белый предмет, они бросаются к нему, что-то отмечают каждый на своем листке бумаги, затем секунды три раздумывают и снова устремляются в чащу.
Елаховский С.
Спортивне орієнтування - досить молодий і цікавий вид спорту, що добре зарекомендував себе серед дружніх «драйвових» спортсменів. Можна відзначити стійкий інтерес молодих людей до занять цим видом спорту і, це добре помітно, в ситуації тяжкої економічної обстановки. Багато видів спорту в нашій країні, на жаль, затьмарились за останнє десятиліття. А масовість в спортивному орієнтуванні не зачепити ніякими економічними потрясіннями. Цей стійкий інтерес до орієнтування пояснюється досить просто: для дітей - це романтика лісу і вічного пошуку, а для дорослих - це заряд позитивних емоцій і рухової активності, як наслідок - гарне здоров'я.

Орієнтуванням можуть займатися майже всі без обмеження віку і майже без обмеження рівня здоров'я. Позитивний вплив орієнтування на людину, особливо в дитячому віці, важко переоцінити.


По-перше, освітньо-виховні функції заняття з орієнтування формують топографо-картографічні знання, елементарні знання в галузі фізіології та гігієни. Методики тренувального процесу сприяють формуванню вмінь і навичок роботи з картою і компасом на місцевості, творчому відношенню до використання знань, розвитку особистісних якостей (захопленість, воля до перемоги, психологічна стійкість).
По-друге, це сприятливий вплив на суспільний розвиток та здоров'я.

Для дотримання рівності умов боротьби для всіх учасників змагання проводяться за віковими групами. За правилами в змаганнях можуть брати участь діти з 8 років і без обмежень по верхній межі віку.
І, треба відзначити, що з більшістю учасників займаються не фахівці, а ентузіасти цього виду спорту (шкільні вчителі).
Тому провести і започаткувати спортивне орієнтування в Бучі з великим бажанням підтримали вчителі фізичної культури наших шкіл. Також допомогти в організації змагань долучилася і дитячо-юнацька спортивна школа.

10 червня у Бучі вперше відбулися міські змагання зі спортивного орієнтування серед учнів загальноосвітніх шкіл, які збірними командами представляли свої заклади.

Самі змагання проводилися в Центральному міському парку, на території якого були розставлені контрольні пункти (КП).
Мета учасників - знайти КП і поставити відмітку компостером в своїй заліковій картці. Суддями на дистанціях фіксувався час старту і фінішу кожного учасника, що дало можливість визначити кращого спортсмена турніру.

На змаганнях було представлено чотири дистанції, які поділялись на вік учасників і стать. Відтак були дистанції: 11-13 років для дівчаток 9 КП, 11-13 років для хлопчиків 10 КП, 14-17 років для дівчаток 13 КП, 14-17 років для хлопчиків 14 КП.
В загальному стартували 51 учасники, які боролися в особисто командній дистанцій. Результат учасника йшов в залік не тільки свій, а й командний, що додавало більше відповідальності в участі.По завершенню змагань командний результат був таким:
І - ЗОШ № 4 (50 балів)
ІІ - БУГ (34 бали)
ІІІ - ЗОШ № 5 (22 бали)
IV - ЗОШ № 2 (21 бал)
V - ЗОШ № 1 (15 балів)

Велику перевагу в результаті мала ЗОШ № 4, тому що склад команди в більшості був з вихованців спортивно-туристичного гуртка «TUR-м@нія», які тренуються на базі своєї школи, в яких є досвід спортивно-туристичних походів по Криму, Карпатах та подолання гірських річок західної частини країни.

Але не забуваймо, що на уроках географії всі вивчають топографічні знаки, майже в кожній школі діють туристичні гуртки. Також в школах нашого міста набирають високої популярності військово-патріотичні гуртки, на яких вивчають військову топографію, детальніше вивчають карти. Тому наступні змагання змістовно можуть змінити рейтинг шкіл по спортивному орієнтуванню.

Також, 12 червня відбулися перші виїзні змагання зі спортивного орієнтування в лісі на околиці Гостомеля, де старт відбувався в два етапи.
Перша дистанція стартувала о 15:00 і мала протяжність 5,6 км, на якій учасники змагались в особистому заліку.
Друга дистанція була тяжка, тому, що стартували о 23:00 і по протяжності досягала 9 км. Виступали на ній командами та використовували ліхтарики. Самі контрольні пункти були оснащені світловідбивачами, завдяки чому і було їх видно вночі. Команди формувалися в кількості від 2 до 4 спортсменів.
У виїзних змаганнях прийняло участь 18 спортсменів. Прийняли участь вихованці спортивно-туристичного гуртка «TUR-м@нія» та любителі активного відпочинку.
Після завершення змагань всі учасники були задоволені участю та придбаним досвідом роботи з картою.

За підтримку в організації змагань та фінансової допомоги дякуємо директору ДЮСШ О.О. Гайдаю, який взяв на себе всі фінансові витрати: карти, дипломи, грамоти та олімпійську атрибутику.
13 -8

Олексій Карабут 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.