» » » » 1 червня – чудове і світле свято дітей України – День захисту дітей

1 червня – чудове і світле свято дітей України – День захисту дітей

Від кого та від чого ми захищаємо дітей в День захисту дітей

В Бучі завжди святкують його з розмахом: це і концерти, і велоперегони в міському парку для малечі, і спортивні змагання. А в цьому році ще й відкриття нового садочка «Яблунька» приурочили цій даті.

Всі міські служби провели величезну підготовку до проведення цього свята. Не залишилася осторонь і Бучанська дитячо-юнацька спортивна школа. За ініціативи директора ДЮСШ Гайдая Олега Олександровича та підтримки тренера-викладача з футболу Полякової Ніни Володимирівни був організований турнір з міні-футболу серед наймолодших наших футболістів 2005-2006 років народження (це учні 1-3 класів). Запросили команди смт. Бородянка, м. Ірпінь, м. Славутич. Бучу представляли дві команди: Буча-1 (тренер-викладач Полякова Н.В.) та Буча-2 (тренер-викладач Цимбал І.О.). Заздалегідь було домовлено про місце проведення цього турніру за офіційними листами від ДЮСШ – це футбольне поле зі штучним покриттям спеціалізованої загальноосвітньої школи № 5 І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов та на випадок зливи спортивна зала загальноосвітньої школи № 4. Батьки команди Буча-1 закупили три комплекти нагород, ДЮСШ дипломи та вимпели. Команди зі всією серйозністю поставились до підготовки до цього турніру, з нетерпінням чекали зустрічі з суперниками, адже для деяких спортсменів це був перший «вихід» у світ футболу.

День зранку видався чудовий: тепло, сонячно. Сам Бог сприяв проведенню свята дитинства в Бучі. Та не все так сталося, як планувалося. Перед початком турніру ми звернулися до чергової ЗОШ № 5 за ключем від шкільного футбольного поля, на що та послала нас до директора Наконечного Михайла Петровича. При зустрічі з самим директором ми раптом відчули «хто в домі хазяїн». Вельмишановний Михайло Петрович почав кричати, як йому набридли ці начальники, «чому не граєте в елітній школі № 4», і, взагалі, вночі пройшов дощ і він береже поле. Від кого, шановний Михайле Петровичу, ви його бережете, від ніжок маленьких дітей, яким були навіть поставлені умови грати без бутсів? І після категоричної відповіді «Ні!» команди, батьки, гості понуривши голови пішли на територію ЗОШ № 4. Але тут не витримали батьки команди Буча-1. Вони самі пішли на переговори до Наконечного М.П. і, після довгих вмовлянь, він здався і дозволив грати на шкільному полі. Діти, батьки, вболівальники знову повернулися на територію ЗОШ № 5, щоб таки розпочати боротьбу за перехідний особистий кубок тренера Полякової Н.В.


Ігри були цікавими, напруженими. Гравці показали справжню майстерність гри, батьки активно вболівали за своїх дітей, за свої команди. Адже це був результат роботи всіх тренерів за цілий навчальний рік. Всі швидко забули за ті митарства перед турніром.

В запеклій боротьбі І місце виборола команда Буча-1 (тренер-викладач Полякова Н.В.), ІІ місце – команда м. Ірпінь (тренер-викладач Лисов В.П.) і ІІІ місце – команда Буча-2 (тренер-викладач Цимбал І.О.). Перехідний кубок Н.Полякової залишився цього року в рідному місті. Всі команди були нагороджені медалями, а також дипломами і вимпелами ДЮСШ м. Буча. Відзначені були і кращі гравці команд, їх тренери та найактивніша мама (команди Буча-2).Турнір завершився, діти щасливі, батьки, організатори теж, якби не «ложка дьогтю в бочці меду». Я, як вчитель, як тренер дитячої команди, побачила в особі директора Наконечного М.П. «царька своєї вотчини». До цього, такого прикрого, випадку я поважала його як людину, як заслуженого вчителя, як поважного директора, який віддає багато сил, здоров’я, знань та умінь дітям. Та сьогодні я зрозуміла, що Михайло Петрович продовжує ділити дітей на «своїх» та «чужих». Та яким було моє здивування, коли під час нагородження команд, дорослі «дяді» в бутсах з шипами розпочали тренування, не дочекавшись закінчення церемонії. Само собою напрошується запитання: то де ж ваша принциповість, шановний Михайле Петровичу? Мабуть, наш турнір аж ніяк не вписувався у щільний графік тренувань дорослих команд на цьому футбольному полі! На жаль, у батьків та дітей склалася думка, що ось від таких «царьків» треба захищати наших дітей!


Р.S.
Команда юних футболістів на чолі з тренером щиро вдячні директору Бучанської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 А.М.Літкевич за постійну підтримку юних футболістів, за створення комфортних умов для проведення тренувань, за сприяння розвитку дитячого футболу в м. Буча, начальнику КПГХ «Продсервіс» Бучанської міської ради за забезпечення всіх команд питною водою (попри свою зайнятість особисто доставив воду на змагання). Організатори турніру сподіваються, що цей турнір, взявши ось такий старт, стане традиційним у майбутньому. І що ми врешті решт перестанемо бути рабами обставин і залежати від волі однієї людини. Адже змінився час, змінились ми самі, змінилось наше мислення. Ми стали іншими! І хто цього не зрозумів, мені його просто жаль!
6 -4

Полякова Н.В. – тренер-викладач Бучанської ДЮСШ 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.