Буча новини міста, Буча сайт » ЗМІ Ірпінського регіону » Ірпінський вісник » Спортивне орієнтування: Фантастичні результати ірпінців

Спортивне орієнтування: Фантастичні результати ірпінців

На Черкащині пройшов чемпіонат України серед юнаків та юніорів зі спортивного орієнтування. Не зважаючи на важку політичну ситуацію в державі, в змаганнях узяли участь 23 команди з 18-ти областей, зокрема й Криму.

Понад 400 спортсменів стали учасниками цього чемпіонату. Впродовж чотирьох днів спортсмени-орієнтувальники виборювали нагороди в естафетах, на спринтерських, середніх та довгих дистанціях.
У перший день розіграли нагороди на естафетних дистанціях. Старт і фініш було розташовано на березі мальовничого озера поблизу села Руська Поляна. Збірна Київської області, яка сформована на 95% зі спортсменів ДЮСШ міста Ірпеня, була представлена шістьма командами у різних вікових групах. Так, серед юнаків до 12 років не було рівних команді Київщини у складі — Борис Кельді, Антон Казьміренко, Тимофій Теремецький. Також чемпіонами України стали дівчата до 16 років — Марія Тимощук, Тетяна Якуба і Дар’я Онащук. Срібні нагороди виборола естафетна команда юнаків до 18 років — Жан Козицький, Віктор Могуренко та Дмитро Куцан.
У другий день змагань були розіграні комплекти нагород на дистанціях спринту, який проходив у парку Перемоги (Черкаси). Здобутками нашої команди стали 3 «золота» і 3 «бронзи». Чемпіонами України на спринтерських дистанціях у своїх вікових групах стали — Борис Кельді, Богдана Мучак, Юлія Трохимчук, бронзовими призерами — Жан Козицький, Антон Казьміренко та Тетяна Якуба.

Третій день став справжнім випробуванням для орієнтувальників на середніх дистанціях. Цей етап проходив поблизу села Худоліївка Чигиринського району. Складна місцевість, високі швидкості та великі температурні перепади вимагали від учасників максимальної концентрації уваги та активізації вольових, технічних і фізичних якостей. Звання чемпіона України на середніх дистанціях виборов Борис Кельді, срібні нагороди здобули Тимофій Теремецький, Богдана Мучак та Юлія Трохимчук, а бронзову — Жан Козицький.

В останній день змагання відбулися на дуже важкій місцевості, поблизу села Мошни. Великі перепади висот на схилі (до 60 м), значна довжина дистанцій (до 12 км) вимагали від спортсменів титанічних зусиль. Представники Київщини продемонстрували фантастичні результати. Серед юнаків до 12 років весь п’єдестал пошани посіли наші спортсмени. Чемпіоном України став Тимофій Теремецький, срібним призером — Антон Казьміренко, бронзовим — Борис Кельді. Чемпіонки України на довгих дистанціях у своїх вікових групах — Марія Тимощук, Юлія Трохимчук, Богдана Мучак та Жан Козицький.

У командній першості з першого дня зав’язалася гостра боротьба між збірними Херсонської, Черкаської, Вінницької, Сумської, міста Києва та Київської областей. Завдяки вдалому виступу наших спортсменів у естафетних змаганнях команді Київщини вдалося забезпечити невеличкий відрив у 29 очок від конкурентів. А фантастичні результати, які продемонстрували ірпінці у четвертий день, зняли усі питання щодо переможця. Отже збірна Київщини — чемпіон України серед юнаків та юніорів 2014 року в командному заліку. Друге місце — у представників Херсонської, а третє — Сумської областей.

Завдяки власному транспорту (автобус ДЮСШ) наші спортсмені ще й побували на екскурсії у м. Черкаси та відвідали одне з найцікавіших місць в Україні — Холодний Яр, де зароджувався рух народного опору Коліївщина, що надихнуло Тараса Шевченка на написання твору «Гайдамаки».