» » » Спокій на вулицях: Співпраця з охоронцями правопорядку

Спокій на вулицях: Співпраця з охоронцями правопорядку

Нещодавно оприлюднене рішення міністра МВС України Арсена Авакова в якому, зокрема, говориться: «В умовах інспірованих ззовні сепаратистських терористичних атак, створення бандитських формувань, що фінансуються з-за меж країни, загрози внутрішньому порядку та законності – мною ухвалено рішення про створення корпусу спецпідрозділів МВС на основі цивільних формувань по всій території країни». Ми попросили прокоментувати цю сентенцію лідера народної самооборони Бучі Миколу Райчука.

– Ми з хлопцями поки що не збиралися і не думали про це, але вважаю, що рішення міністра треба підтримати, щоб все було нормально. Хлопці у нас бойові, скажемо так.
– МВС готове залучити понад 12 тисяч чоловік по всій країні, починаючи від Донецька і Луганська і далі практично у кожному регіоні. Скільки людей, на ваш погляд, може бути в такому підрозділі в Бучі? І якою буде участь активістів народної самооборони?
– Поки що рано казати про чисельність. Одне ясно: ці формування повинні співпрацювати з міліцією по охороні правопорядку в нашому місті. Звичайно, необхідно працювати з дільничними інспекторами, щоб координувати свої дії. На превеликий жаль, на сьогоднішній день ми не можемо ніяк втручатися, не можемо затримувати правопорушників, а тільки вести спостереження. Все, що ми можемо, так це повідомляти в відповідні органи міліції. Проте для негайного реагування було б добре мати хоча б травматичну зброю. Також є потреба мати дозвіл на затримання злочинця або порушника. На жаль, таких повноважень ми не маємо. Тобто, єдина ваша можливість на сьогодні – це бути очима міліції.

– Поки що мова про озброєння громадських формувань не йде. Можливо, буде травматична зброя, як ви кажете. Ну, а якесь тренування для навчання засобам фізичного впливу, щоб зупинити, нейтралізувати нападника, чи є щось подібне в планах?
– Поки що я хочу зустрітися з начальником Бучанської міліції Володимиров Ридчиком і з ним вирішувати всі ці питання. А поки що єдине, що можна сказати – потрібно координувати всі дії з міліцією, щоб у цій справі не було самодіяльності, бо це до добра теж не доведе. В Бучі повинен бути правопорядок. У нас є міліція, діють дільничні інспектори, хоча їх мало, але вони є. Тож вони працюють, а ми на сьогоднішній день тільки можемо допомагати.

– На ваш погляд, чи повинні активісти таких цивільних формувань, як народна самооборона, якось відрізнятися від звичайних громадян зовнішнім виглядом?
Коли ми – ті, що були на євромайдані – ще тільки починати патрулювати наше місто (а ми своїми машинами патрулюємо), то нам обіцяли, що дадуть якусь форму, якісь позначки на машини. Ну, так воно на сьогодні не пішло. Патрулювали, допомагали, дивилися за порядком по місту, хлопці з самооборони тоді стояли на трасі Київ-Ковель на перехресті з проспектом Богдана Хмельницького. Також їздили по вулицях міста. Зі слів міністра МВС ясно, що йдеться про формування, тому логічно, щоб громадяни знали, хто є хто на вулицях міста.
3 -2

Микола ДЕМ’ЯНОВ 
газета: "Бучанські новини" №16 від 25 квітня 2014 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.