» » » Виконком: У центрі уваги – комунальні питання

Виконком: У центрі уваги – комунальні питання

Низка актуальних питань із життєдіяльності міста розглядалася під час засідання виконавчого комітету Бучанської міської ради. Робоча зустріч пройшла 18 березня під керівництвом міського голови Анатолія Федорука.
Головними «китами» стали пункти щодо комунального господарства – вода, світло, ліфти та благоустрій.

Так, про стан водопровідно-каналізаційних мереж у нашому місті поінформував начальник КП «Ірпіньводоканал» Віктор Коваленко. Мова йшла переважно про поточні роботи, які виконували, а також передбачені в цьому році. Як зазначив комунальник, лише протягом двох останніх місяців довелося ліквідовувати 80 аварійних ситуацій. Також були виконані певні роботи по водопостачанню на окремо взятих вулицях (заміна водопроводів, заміна засувок на мережах, замінено три оглядові колодязі, встановлено два пожежних гідранти і шість чавунних люків).

Щодо водовідведення, то придбано і проведено монтаж насосного агрегату на каналізаційно-насосній станції – Тарасівська. Крім того, на насосній станції другого підйому замінено два датчики тиску.
Про якісь глобальні роботи і модернізацію мереж говорити не доводиться, адже фінансових вливань для цього практично немає. Зокрема, не виділяються кошти Ірпінською міською радою. При цьому проблемних питань, які треба негайно вирішувати, - більш, ніж достатньо.
Стосовно Бучі, то у нас за кошти інвесторів побудовано мережі: водопровід від вул. Інститутська, вул. Рози Люксембург, Некрасова, Полтавська, Пушкінська – житловий масив «Річ Таун», і від вул. Депутатська-Глінки - житловий масив «Квартал Новатор». Незабаром вони будуть введені в експлуатацію.

Аналіз стану електромереж в місті надав начальник Ірпінського відділення «Київобленерго» Василь Беренок. Він повідомив, що на території Бучі знаходиться 191 трансформаторна підстанція.
За 2013 рік виконано чималий об’єм робіт. Разом з тим, аналогічні заходи продовжаться і в поточному році. Повітряні лінії капітально ремонтуватимуть по вул. Малиновського, Артема, Островського, Лермонтова, Інститутській, Вокзальній.
Приводитиметься у належний стан комплектні та закриті трансформаторні підстанції (вул. Києво-Мироцька, Вокзальна, Тургенєва, Артема і Горького).

Низку заходів обіцяють реалізувати і по інвестиційній програмі. Насамперед, мова йде про реконструкцію повітряних ліній 04кВ із заміною голого проводу на ізольований, що охопить вул. Шевченко, Полтавську, Тургенєва і Революцію. Загалом – це 4,2 км мереж загальною вартістю 580 тис. грн. Також планується встановити розвантажувальну трансформаторну підстанцію потужністю 160 кВА по вул. Малиновського. Кошторис проекту – 500 тис. грн.
Хочеться сподіватися, що ні зміна власника обленерго, ні інші політичні моменти не стануть на заваді реалізації задуманого і бучанці зможуть відчути позитивні зрушення в даній галузі.
Щодо основних питань, які лунали на адресу доповідача, то акцент ставився на роботі з людьми. Зокрема, ввічливе спілкування і вичерпні відповіді на запитання громадян, які телефонують до аварійної служби. Керівництво пообіцяло, що проведе «лік-без» зі своїми працівниками. А для кращого реагування озвучено телефон обласного кол-центру: 63-299, який запрацює у місті Біла Церква вже найближчим часом.

Для тих, хто стомився нервуватися через плутанину у квитанціях є приємна новина: можна перейти на абонентські книжки. Для цього слід звернутися у відповідну установу і написати заяву про «переведення».
Далі в.о. начальника КП «БУЖКГ» Лариса Матвейчик розповідала про стан вуличного освітлення та роботу ліфтової служби. Але до обох питань були критичні зауваження з боку міського голови та членів виконавчого комітету. Наприклад, коли, виконуючи роботи, навчаться відновлювати вуличне освітлення? Для цього треба налагодити зв’язок із РЕМом і узгодити план дій.

Жорстко ставилося питання і по ліфтам. Як відомо, карткову систему відмінили, але за послугу все рівно треба платити. Інакше – ліфти зупиняться. Відповідно, треба провести роботу з населенням і пояснити ситуацію. Але робиться це дуже незадовільно, з населенням ніхто не працює. Тож, комунальники самі підштовхують до чергового «вибуху» людського гніву.

Зараз на балансі ЖЕКу 66 ліфтів. У 2014 році з метою забезпечення належної експлуатації ліфтового господарства потрібно провести періодичний техогляд на 24 ліфтах; експертне обстеження на 9 ліфтах, які відпрацювали 25 років, і зробити капітальний ремонт; провести електровимірювання на 41 ліфті. Крім того, необхідно зробити капітальний ремонт ліфтів по вул. Вокзальній, 101, Б. Хмельницького, 4. На все це знадобиться 565, 7 тис. грн. Але звідки брати гроші на зазначені потреби – не відомо.

До середини травня у місті продовжується двомісячник по санітарній очистці та благоустрою. Про це повідомив начальник інспекції з благоустрою Олександр Озірний. А тому прохання до всіх жителів міста, підприємців – долучіться до спільного прибирання і виконайте свій громадянський обов’язок! Приведіть прилеглу територію у пристойний вигляд! Адже жити приємніше у чистоті і порядку, ніж у безладі.
0 0

газета: "Бучанські новини" №11 від 21 березня 2014 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.