» » » Невідкладна медична допомога «повернеться» у Бучу

Невідкладна медична допомога «повернеться» у Бучу

Про це журналістам повідомив Бучанський міський голова Анатолій Федорук під час нещодавнього відкриття медичного центру. Також він зупинився і на інших важливих медичних моментах із життя територіальної громади.

- Які проблеми були в Бучі, і які ситуації вдалося вирішити завдяки відкриттю медичного центру?
- Звичайно, відкриття денного стаціонару дасть можливість зняти певне навантаження зі стаціонару Ірпінської центральної міської лікарні. Крім того, між тим, як до цього часу надавалася медична допомога, і як буде тепер – велика відмінність. Адже покращилися умови праці для лікарів. Та й самі жителі зможуть розраховувати на фахову, комфортну послугу: 30 койко-місць фактично працюватимуть у дві зміни. Вважаю, що це – вагомий крок уперед.

- Які медичні питання «проходять» через міський бюджет?
- По-перше, делегована державою функція. Тобто, передбачений фінансовий ресурс на утримання цього закладу. А в цілому – реалізація проекту є «продуктом» державного, обласного і місцевого бюджетів. Адже ніколи місцева казна не могла собі дозволити придбати таке коштовне обладнання.
Важливо й інше – реформи проводяться не лише заради реформ. Ми перед Губернатором підняли питання про те, що об’єднання невідкладної допомоги, яке відбулося, – не на користь громадам Бучі та прилеглих населених пунктів. У результаті маємо доручення начальника головного управління охорони здоров’я КОДА повернутися до попередньої схеми. Практично з березня 2014 року матимемо невідкладну допомогу в Бучі для обслуговування всього регіону. Тобто, розумна політика у реформуванні призводить лише до позитивних наслідків.

- У Бучі відбувається "будівельний бум". А наскільки продумані комплексні програми по забезпеченню медичної галузі?
- Буча якраз розвивається відповідно до генерального плану забудови міста, детальних планів території. Звісно, при новому законодавстві, щоб ввести будівлю в експлуатацію, як об’єкт цільового використання, потрібно пройти довгий шлях містобудівної документації, дозволів, погоджень тощо. Ми цю процедуру зробили, тож маємо відповідне свідоцтво і внесені у реєстр.
Розвиваючись, місто не забуває дбати про соціальні об’єкти. Наприклад, незабаром відкриватимемо дитячий садочок, бо в цьому є потреба.
Також прийняли рішення будувати нову школу, але проект коштує понад 100 млн. грн.
Ми проаналізували ситуацію по дошкільних освітніх закладах і фактично будемо робити добудови там, де це можливо, і в такий спосіб вирішувати питання.
Так само можна діяти і в інших галузях, зокрема й охорони здоров’я.

- Яким чином обиралося місце розташування медичного центру?
- Місце – досить зручне, бо розташоване в центрі міста. Особливо якщо врахувати, що основний контингент денного стаціонару – люди старшого віку. Були й інші варіанти, але вони виявилися не дуже вдалими. Дане приміщення викупили (майже два роки тому), провели його реконструкцію і тепер воно слугуватиме добрим цілям.

- Чи планується в Бучі відкрити ще щось подібне?
- До кінця року в мікрорайоні Склозаводський плануємо відкрити аналогічний медичний центр – проведемо реконструкцію будівлі, «начинимо» потужним медичним обладнанням. Адже перерозподіливши потоки хворих, зменшимо навантаження і на бюджет. А зекономлені кошти можна направити на подальший розвиток медицини. Саме такого підходу і господарювання будемо дотримуватися у майбутньому.
4 -2

газета: "Бучанські новини" №6 від 14 лютого 2014 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.