» » » Прорив тепломережі в центрі Ірпеня спричинив надзвичайну ситуацію

Прорив тепломережі в центрі Ірпеня спричинив надзвичайну ситуацію

Які уроки треба винести з аварії?

Минулого тижня дехто передрікав виникненя надзвичайної політичної ситуації в Ірпені. До цього, на щастя,
не дійшло. Натомість виникла екстремальна виробнича ситуація, яку ніхто не чекав — 30 січня стався прорив труби по вул. Шевченка. Аварія залишила без тепла, частково без електроенергії всю центральну частину міста. Ситуацію ускладнювали сильні морози.

В органи виконавчої влади міста й області почали масово звертатися ірпінчани: замерзаємо! Хто винен і що робити?!

Почнемо з листа, який надіслав до редакції відомий громадський діяч, письменник Леонід Закордонець.

Пропоную створити в місті раду старійшин


Іноді й письменникові доводиться спускатися з небес на землю, тим більше тоді, коли до цього його спонукають люди. Що я й роблю.
У четвер, 30 січня, раптово припинилася подача тепла у 22 багатоповерхівках, переважно у центрі міста. Закінчується третя доба, а батареї у моїй квартирі холодні, виявляється, і в сусідів також. Щоб написати ці рядки, час від часу відігріваю пальці над полум’ям газової плити. Що ж сталося?! Як мене поінформували в КП «Теплоенергопостач», відбувся прорив труби якраз під кафе «Релакс», що по вул. Шевченка. Це утруднило роботи, люди працювали переважно вручну. Був втрачений дорогоцінний час, що й призвело до замерзання систем у будинках і на 2 доби відстрочило подачу тепла. Деяким мешканцям пощастило — уже пізно увечері того ж дня вони отримали тепло. А більшість чекають підключення і по цей час.

І тут на пам’яті Алчевськ. Хай Бог боронить! І виникають у людей запитання: а чи не навмисна ця аварія, щоб по-новому розставити акценти? І так далі…
Але основне питання: «Як так сталося, що труба теплотраси пролягає під будівлею кафе?». Тут законом і не пахне. І хто мусить за це нести відповідальність? Що ж думає керівництво міста з приводу такого курйозу? Тут, напевно, два виходи: або міняти маршрут траси, або зносити кафе. Від імені тих багатьох людей, які мені телефонували, а також моїх сусідів і від себе особисто прошу головного редактора газети «Ірпінський вісник» Василя Закревського організувати журналістське розслідування названої аварії і висвітлити на сторінках газети, яку ми передплачуємо. А винуватцям аварії треба зробити висновки.

Принагідно хочу зауважити, що кілька років тому я пропонував створити у місті раду старійшин, яка була б опорою владі та орієнтиром для жителів міста. Передувати її утворенню могло б обговорення пропозицій у газеті. Тоді не було б таких прикростей, як траса під кафе. Але, як мовиться, ще не пізно.

Ми допоможемо місту


В епіцентрі подій опинилися співвласники кафе «Релакс» Валерій Певченко та Валерій Кізілов. Отож журналісти «Ірпінського вісника» насамперед завітали до них.
— Теплотраса, яка проходить під кафе, лежить у землі з 1972 року, — говорить Валерій Певченко. — Отож усі строки її експлуатації давно вичерпані. Нам довго довелося шукати прорив, а коли місце аварії розкопали — ахнули. Труба як решето!
До ліквідації аварії оперативно долучилися перший заступник міської ради Микола Головкевич, депутат міської ради Олександр Маркушин, комунальні служби — «Ірпіньводоканал», КЖЕП «Ірпінь», «Теплоенергопостач». Усі без винятку працювали злагоджено, самовіддано, бо усвідомлювали: до будинків та навчальних закладів треба якнайшвидше подати тепло.

Працівники нашого кафе також не залишилися осторонь: для ліквідаторів аварії готували їжу, пропонували гарячий чай.
На жаль, в Ірпені чи не щороку виходять з ладу старі комунікації. Одночасно замінити їх на нові, з ізоляцією, у влади немає фінансових можливостей. Отож ми готові підставити плече місту, тобто прокласти частину теплотраси, можливо, в обхід кафе, за власні кошти. Найкраще це буде зробити влітку.

Користуючись нагодою, хочемо висловити подяку всім, хто був задіяний у ліквідації аварії.

В екстремальній ситуації проявили себе якнайкраще


Чи не найбільше навантаження випало на працівників КЖЕП «Ірпінь». Начальник цієї комунальної служби Валентина Лаврик розповіла: «30 січня сталася надзвичайна подія — аварія на центральній тепломагістралі міста. Після того, як з великими труднощами вдалося ліквідувати аварію, розпочали поступове підключення тепла до 23 житлових будинків, включаючи гуртожиток по вул. Пролетарській та 4 освітніх заклади — дві школи і два дитсадки.

Воду в стояках будинків злили. Правда, не повністю. Через те, що багато квартир переобладнали, вмонтували під підлогу обігрів, прилади опалення винесли на балкони, хоча це заборонено. Мороз, який сягав до 30 градусів, прихопив окремі труби.

Яка ситуація станом на 5 лютого? Вдалося усунути недоліки на 99,5%. Залишилися лише окремі квартири, де в трубах «гуляє» повітря, є промерзання.
У так звані аварійні дні велике навантаження припало на електромережу, і через це «горіли» силові кабелі. Силами КЖЕП «Ірпінь», Ірпінського підрозділу ПАТ «Київобленерго», «Ірпіньміськсвітло» терміново замінили в будинку 107 по вул. III Інтернаціоналу 100 м кабелю, по вул. Гагаріна, 17 — 30 м.

Висловлюю велику подяку спорідненим підприємствам — «Ірпіньводоканалу, «Теплокомунсервісу», приватному ЖЕКу «Гарант житло» за допомогу людьми, газозварювальними апаратами тощо. Хочу зазначити, що нам на допомогу вийшли жителі будинку 107, що по вул. III Інтернаціоналу.

Хочу висловити слова вдячності працівникам КЖЕП «Ірпінь», які в екстремальній ситуації проявили себе якнайкраще. У найбільш напружені дні спали лише по декілька годин. Але з роботою справилися. Одне слово, молодці! Тому вони заслуговують на преміальні.

Зима показала, що є проблеми. Ми їх аналізуємо, узагальнюємо, щоб подібне не повторилося. Влітку необхідно замінити великі відрізки теплотраси, засувки, вентилі тощо. Приступимо до ремонту після 15 квітня. Поки що КЖЕП «Ірпінь» власними силами проводить відновлювальні роботи. Але без фінансової допомоги міста нам не обійтися. Тому буду звертатися до депутатів, щоб на сесії виділили кошти на ремонт тепломережі.

Випробовування екстримом сповна пройшли й енергетики. Майстер кабельної дільниці Ірпінського підрозділу ПАТ «Київобленерго» Олександр Міняйло розповів «Ірпінському віснику»: відразу після аварії ми поспішили на допомогу Ірпеню, хоча у нас багато інших населених пунктів, які обслуговуємо.

Через перевантаження виходять з ладу силові кабелі; один із них згорів, тому довелося перейти на резервне живлення. На резервному кабель працював декілька днів.

Проблем багато, але із завданнями впораємося


Редакція попросила прокоментувати надзвичайну ситуацію першого заступника міського голови Ігоря Борзило.
— Надзвичайну ситуацію спричинив прорив теплоцентралі у ніч з 30 на 31 січня. Чергова бригада одразу зреагувала, виїхала на пошуки аварійного місця. Але, на жаль, прорив знайшли тільки на наступний день. Без опалення залишилося понад 500 квартир. До ремонту підключилися комунальні підприємства, забудовники дали газозварників.

Працювали вдень і вночі. Але, на жаль, наше місто лихоманило протягом трьох діб — від 11 до 15 стояків було без опалення.
Почали виникати проблеми з енергопостачанням — горіли силові кабелі, трансформатори, електрощити через перевантаження в мережі. Одним із найпроблемніших був будинок 107 по вул. III Інтернаціоналу. Він залишився без ліфтів, опалення. Коли подали тепло, згорів силовий кабель. Проклали резервний, але і він не витримав. Купили новий кабель, згорів щиток на одну фазу.

Працювали добре, але можна було ще краще. Можливо, в організації були «промашки». Хоча за таких великих морозів ліквідовувати аварію дуже непросто. Ми робили все можливе, щоб відновити нормальний стан.

Я хочу подякувати керівникам комунальних підприємств, а також начальнику Ірпінського підрозділу ПАТ «Київобленерго» Василю Беренку.

Міська рада, виконавчий комітет приносять вибачення ірпінцям за незручності.
Які висновки? Теплоцентралі, де стався прорив, понад 40 років. Ми домовилися з інвестором винести 70 м труби, перекладемо її від колодязя до колодязя. Будемо дивитися і на інші проблемні ділянки, щоб у нас таких аварій більше не було.
5,5 -3,5

Василь ЗАКРЕВСЬКИЙ 
газета: «Ірпінський вісник» №7 від 7 лютого 2014 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.