» » » "Ми мріємо про новий пологовий будинок"

"Ми мріємо про новий пологовий будинок"

У Ворзелі зустріли знайомого Андрія, який розповів цікаву історію: «Шукав по селищу, де знаходиться пологовий будинок. Хоча орієнтир мені вказали, але я все-таки з першого разу не втрапив — зайшов на територію санаторію «Ворзель», бо мою увагу привернули добротні будівлі. А пологовий будинок
Ірпінської центральної міської лікарні, виявляється, знаходиться поруч. Ніколи не подумав би, що в цих непривабливих спорудах, яким багато десятків років, щодня народжуються дітки».— Умови тут сучасними назвати важко, — говорить заступник головного лікаря медичної частини
пологового будинку Юрій Кущ. — Але маємо те, що маємо. Головне для нас, щоб народжувалися здорові дітки.
Торік, приміром, тут з’явилися на світ 832 хлопчики та дівчинки. Це, зауважу, без врахування «іногородніх» — до нас приїжджають на прийом з Бородянки та населених пунктів району, дехто навіть з інших областей. Відмовити їм у наданні допомоги не маємо права.
Запитуємо у Юрія Миколайовича, чи сприяють у поліпшенні умов меценати, благодійники. Він лише посміхається: таких, на жаль, немає.
Бізнесмени у Ворзель «заходять», як правило, з єдиною метою: звести тут житлові будинки. Правда, не так давно до нас приїжджали представники з Німеччини. Вони допомогли встановити сантехніку, облаштували вбиральні. Хоча про це говорити якось не з руки.

Сьогодні у нас налічується 4 індивідуальні пологові зали, декілька одно-, дво- та тримісних палат цілодобового перебування матері та дитини. Аналіз статистики за останні 4 роки свідчить: щодня в нашому пологовому будинку на світ з’являється дві дитини. У місяць приймаємо майже 60 пологів. За останній час тенденція така — народжується більше хлопчиків. Правда, першою в нинішньому році почули голос дівчинки. Зараз маємо на обліку двох жінок, які носять під серцем двійню та трійню.

Журналісти «Ірпінського вісника» пересвідчилася: в приміщенні тепло, окремі ліжка та матраци з підігрівом. Є необхідне медичне обладнання. Хоча комфортними палати назвати важко, бо у них давно не проводився євроремонт.

У палаті неонатального догляду знаходиться інкубатор, в якому перебувають передчасно народжені дітки. У пологовому будинку дітей лікують від жовтухи лампами фототерапії. Є також апарати штучної вентиляції легень.

Дехто із жінок з острахом, а дехто впевнено приходить на прийом до лікарів. Звідси мами повертаються з найдорожчим скарбом — омріяною дитинкою. Є, правда, і матері-зозулі. Торік двоє із них відмовилися від своїх кровинок. Їх подальшу долю вирішує служба у справах дітей (начальник Надія Каряка).

Демографічна ситуація в Ірпінському регіоні з плюсовими і мінусовими показниками. Так, в Ірпені та Коцюбинському народжуваність різко зросла (у 2013 році народилося відповідно на 149 та 36 діток більше, ніж у 2012-му). А ось у Бучі, Гостомелі, Ворзелі статистика невтішна: людей померло більше, ніж з’явилося на світ.

Головний лікар центральної міської лікарні Данило Лісняк мріє про новий пологовий будинок в Ірпені.
«Згідно з розробленим проектом цей заклад має розміщуватися на вул. Комінтерну, 63, — говорить Данило Костянтинович. — Але на його спорудження потрібні великі кошти. Місцевий бюджет таку новобудову не витягне».
8,5 -5,5

Василь ЗАКРЕВСЬКИЙ, Тетяна ЛАБА 
газета: "Ірпінський вісник" №5 від 31 січня 2014 року
Коментарів: 6
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.
ssh

OFFline

 • ssh (55)
 • Місцевий
 • 31 січня 2014 00:14
скільки тут беруть за пологи?

0
Nadin

OFFline

 • Nadin (8)
 • Користувачі
 • 31 січня 2014 14:02
Цитата: ssh
скільки тут беруть за пологи?

Якщо без попередньої домовленості, то скільки вирішиш дати.... а вирішиш не давати нічого - в спину не плюнуть) Самі пологи безкоштовні.

0
ssh

OFFline

 • ssh (55)
 • Місцевий
 • 1 лютого 2014 23:23
та наслышался я про эти бесплатные роды..

0
Олечка

OFFline

 • Олечка (9)
 • Користувачі
 • 2 лютого 2014 17:30
Цитата: ssh
скільки тут беруть за пологи?

3,5 роки тому вклалася, так би мовити у 500 грн.
насправді, хто скільки хоче, стільки й дає.
знайомі цього року витратили близько 3500 грн , без попередньої домовленості

0
Nadin

OFFline

 • Nadin (8)
 • Користувачі
 • 2 лютого 2014 21:04
Цитата: ssh
та наслышался я про эти бесплатные роды..

Ну говорят разное конечно)))) Но лично я рожала в Ворзеле дважды, второй раз два года назад, и никто у меня не требовал денег) Тратила я только на медикаменты по списку взятому в ж/к, и от себя чисто символически "благодарность" врачу и акушерке(вложилась в те же 500 грн))))

0
olya_burtseva

OFFline

 • olya_burtseva (11)
 • Користувачі
 • 3 лютого 2014 11:20
Я тоже рожала в Ворзеле два раза, последний раз 2,5 месяца назад. И тоже оба раза ни с кем не договаривалась. Там все врачи очень компетентные. Акушерки тоже все хорошие. И остальной персонал хороший. Я оба раз около 1000 грн. в общей сложности тратила, но сугубо по личной инициативе, никто ничего не требовал, просто многих хотелось хоть немного отблагодарить. Первую свою рожала в Киеве в 3-м роддоме, так что есть с чем сравнить. Ворзель хоть и маленький, но очень хороший роддом. В первую очередь потому, что люди там хорошие работают.

0