З любов’ю до України

В Ірпінському історико-краєзнавчому музеї відкрилася виставка етнографічної та історіографічної ляльки «З любов’ю до України» заслуженого майстра народної творчості Тетяни Федорової. Це вже третя персональна виставка талановитої землячки в нашому музеї.

Поруч з ляльками, які викликали захоплення на попередніх виставках, Тетяна Семенівна представила свої нові роботи. Назустріч 200-річчю з дня народження Кобзаря Федорова відтворила у ляльках героїв поеми Тараса Шевченка «Сотник» Настусю і Петра. Ще чотири ляльки имволізують чотири пори року. Цілком оригінальними є ляльки-подушки «Сонечко».

Лялькарка говорить, що ці незвичайні роботи допомагатимуть молодим мамам укладати діток спати. З одного боку подушки зображена жіноча голівка, від якої розходяться сонячні промені. Це сонце. Мама покаже дитині подушку і зі словами «Сонечко лягає спати, і тобі пора», кладе її на ліжко сонцем донизу. Малечі буде приємно спати на ній. Для особливо невгамовних дітей сонечко на подушці зображено із заплющеними очима. Мовляв, уже спить.

Ляльковий світ, створений майстринею, відображає українське суспільство та культуру, її глибинні
витоки. Тут і рядові козаки, і старшина, і гетьмани, і духовні особи, і князі, й герої літературних творів. Багатофігурна лялька-картина «Дівоча «Меланка» йде» та ляльки-листівки «З Різдвом Христовим» нагадують, що зустрічаємо велике свято. Також експонується новорічна ялинка, прикрашена ляльками медальйонами, ляльками-катеринками тощо.

Увагу відвідувачів музею привертають і українські жіночі головні убори — очіпки. Їх теж створює Тетяна Федорова.
В експозиції виставки чимало фото. На них і ляльки, і сама майстриня, яка проводить майстер-класи для дітей в ірпінському дитсадку «Лісова пісня» та Михайлівсько-Рубежівській школі.

Створенню ляльок передує скрупульозна пошукова робота. Тетяна Федорова старанно вивчає літературу — перевидання давніх творів з ілюстраціями і розвідки сучасних науковців, відвідує музеї.

На презентації виставки перекладач, лауреатпремії ім. Максима Рильського Юрій Попсуєнко азначив, що Тетяну Семенівну варто нагородити Шевченківською премією. Поки талановита ірпінчанка відзначена премією ім. Данила Щербаківського. А 23 грудня заступник голови Київської облдержадміністрації Тетяна Подашевська вручила Тетяні Федоровій обласну премію ім. Петра Верни.
6 -4

газета: "Ірпінський вісник" №2 від 10 січня 2014 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.