» » » Про соціальне обслуговування осіб похилого віку

Про соціальне обслуговування осіб похилого віку

2013 рік вийшов на фінішну пряму, аби передати «правління» в руки наступного – 2014 року. Як і годиться, в кінці кожного року міські структури підбивають підсумок проробленої роботи за рік. Не оминула ця процедура і міське управління праці, соціального захисту та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Бучанської міської ради. Для того, щоб дізнатись більше, «БН» поспілкувались із начальником даної структури – Ганною Назаренко.


- Ганно Василівно, скажіть, які міські програми на сьогодні існують в Бучі, які сфери вони охоплюють?
- Як усім відомо, в Бучі проводиться міська програма «З турботою про кожного».
Вона передбачає надання соціальної та матеріальної допомоги громадянам, які є малозахищеними, найбільш вразливими або опинились в складних життєвих обставинах. Вона покликана об’єднати зусилля виконавчої влади, міського депутатського корпусу та підприємців на втілення заходів для створення умов комфортного проживання мешканців міста, яке б гарантувало їм соціальний захист. Метою даної програми є турбота про літніх людей, пенсіонерів та соціально незахищених верств населення. Вона передбачає створення цивілізованого громадянського суспільства, щоб забезпечити підтримку кожної сім’ї міста, яка перебуває у складних життєвих обставинах.

- Який підсумок маємо на завершення 2013 року, згідної програми «З турботою про кожного»?
- Згідно даної програми за 2013 рік виділено коштів на лікування та медичне обслуговування 152 ветеранам та мало захищеним особам на суму 38 900 грн.
На вирішення соціально-побутових проблем 66 особам ми витратили 19 800 грн., на допомогу для поховання 17 громадян Бучі пішло 11 900 грн. Також, на матеріальну допомогу 114 довгожителям - 11 400 грн., до Дня вчителя 136 пенсіонерам–педагогам - 13 600 грн. До Дня Перемоги на подарунки та матеріальну допомогу 301 чоловікові було витрачено 51 200 грн., а також 129 з них - інвалідів Великої Вітчизняної війни - отримали додаткову матеріальну допомогу на загальну суму 286, 565 грн., до дня Партизанської Слави 7 ветеранів отримали грошову допомогу в розмірі 100 грн. До Міжнародного дня осіб похилого віку, дня ветерана 194 особи отримали матеріальну допомогу в загальній сумі на 19 400 грн. Також, до дня інвалідів, яких налічується 271 людини, було витрачено 27 100 грн.

- Існує ще якась допомога за міською соціальною програмою?
- Так, щоденно в кафе «АВС», що біля міської ради, надаються безкоштовні обіди 12 особам похилого віку та одиноким на загальну суму 40 628, 60 грн. Також, пільгова категорія громадян, яких у місті 2 713 осіб, користується ліфтом за картковою системою. І ми тепер можемо зітхнути з полегшенням, бо витрати в сумі 60 257, 54 грн. відшкодовані.

- Ганно Василівно, а окрім міської програми, чи надходить ще якась допомога?
- Бучанський міський осередок Партії Регіонів України до Міжнародного Дня осіб похилого віку бучанцям, яким виповнилось 90 років і старше, виділив 56 продуктових наборів та 56 Сертифікатів на безкоштовне придбання ліків на суму 500 грн., загальна сума становить - 28 тисяч грн.

- Окрім матеріальної допомоги що ще було здійснено?
- На 2013 рік у нас було заплановано здійснити ремонт житлових приміщень 7 інвалідам ВВ війни на загальну суму 70 тис. грн. Але, станом на 1 грудня 2013 року проведено ремонтні роботи 2 ветеранам на суму 26 853, 72 грн. Також, Бучанською міською поліклінікою були здійснені медичні огляди пенсіонерів, інвалідів та ветеранів війни, за результатами яких проведено амбулаторне та стаціонарне лікування, виписано медикаментів 1 113 особам на загальну суму 466 596, 67 грн.

- З міськими благодійними організаціями – зрозуміло. А яка ситуація щодо спонсорів, хто вони?
- Цього року народний депутат Верховної Ради України Ярослав Москаленко на Великдень подарував більше трьох тисяч продуктових наборів зі святковими пасками усім нужденним та соціально незахищеним жителям Бучі.
Депутати Бучанської міської ради придбали для служби соціального захисту населення 11 візків для розвозки продуктів та інших товарів інвалідам та людям, які не в змозі себе обслуговувати. А також канцтовари та пральний порошок для машини, яку подарували минулого року управлінню праці, соціального захисту та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Бучанської міської ради.
До 23 лютого - Дня захисника Вітчизни - кондитерська фабрика «Деліція» надала 150 коробок фірмового печива Бучанській міській організації ветеранів війни та праці.

- На Ваш погляд, 2013 рік видався продуктивним?
- Я вважаю, що так. Загальна сума спонсорської допомоги за 2013 рік, яку отримала міська соціальна служба складає 8 500 грн., міська рада надала 5 700 грн., обласна рада – 4 400 грн. Також, загальна сума, яка надана організації ветеранів війни та праці – 18 500 грн., яку отримали 154 чоловіки.
Хочеться, аби наступний рік був, принаймні, не гіршим!МАЮ ПРАВО…


Зі свого боку начальник Управління праці і соціального захисту Ганна Назаренко розповіла про гарантовану державою допомогу людям з особливими потребами, а також підтримку на місцевому рівні.

ЗАСОБИ ПЕРЕСУВАННЯ


Сьогодні є можливість отримати інвалідний візок за індивідуальним замовленням. І, якщо раніше існувала певна черга у службі соцзахисту, то тепер з цим простіше. Людям потрібно принести необхідний перелік документів у каб. №6, що в Управлінні праці та соціального захисту населення, і почекати декілька місяців – доки завод виконає роботу.
Дані візки громадяни отримують у безкоштовне користування. Їхня особливість в тому, що інвентар пристосовують під потреби людини – до зросту, ваги, функціональних можливостей, відстані пересування тощо.
Щодо прокату засобів пересування (візки, милиці тощо), то з цим теж немає проблем. Головне, щоб була написана відповідна заява і надані підтверджуючі інвалідність (або поганий стан здоров’я) документи.

СПЕЦАВТОТРАНСПОРТ


Спецавтотранспортом забезпечує Головне управління праці й соцзахисту населення Київської облдержадміністрації. Але там – дуже великі черги і мале постачання автомобілів. Тому вирішення цього питання на рівні міста – мало можливе.
Зараз служби намагаються забезпечити спецтранспортом ветеранів Великої Вітчизняної війни (інваліди, жертви нацистських переслідувань та ін.). Адже ці люди йдуть від нас дуже швидко, тому влада робить все можливе, аби вони відчули турботу і підтримку.
А щодо інвалідів загального захворювання та інвалідів Чорнобиля, тут ситуація гірша. Вважається, що такі люди ще можуть зачекати.
Але сьогодні покращилася програма забезпечення спецавтотранспортом через гуманітарну допомогу. Це означає, що автомобілі, які приходять з-за кордону, надаються черговикам не повністю безкоштовно, а з урахуванням оплати на «розтаможку».
У минулому році два бучанських інваліди Чорнобиля отримали такі авто. Але й такий варіант має суттєві недоліки (в плані оформлення документів). Тому варто добре подумати перш, ніж наважитися на подібний крок.


МІСЬКА ПРОГРАМА


У місті діє програма «З турботою про кожного», яка дає право на користування «зеленою карткою» - знижками на послуги деяких закладів торгівлі, аптек, перукарень. З переліком учасників акції можна ознайомитися через місцеві ЗМІ, а також список роздавався адресно – жителям Бучі. Але перелік час від часу змінюється, розширюється мережа закладів-учасників, тож про це буде повідомлятися додатково.
Окрім того, власники «зеленої картки» мають право раз у рік написати заяву на ім’я Бучанського міського голови з проханням про надання допомоги, вирішення тих чи інших питань (лікування, побутові проблеми тощо) з підтверджуючими документами.
Вікторія МАРТИНЮК, Людмила ГЛАДСЬКА 
газета: "Бучанські новини" №48 від 6 грудня 2013 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.