» » » Гуртожитки стануть власністю міста

Гуртожитки стануть власністю міста

31 жовтня відбулося чергове засідання 45 сесії шостого скликання Бучанської міської ради. На порядок денний виносилося 50 питань щодо містобудування, фінансової сфери, комунального господарства і соціального життя міста. Головував на робочій зустрічі мер міста Анатолій Федорук.

Економічна діяльність
Першими депутати розглянули питання виконання бюджету, а також фінансування місцевих програм та стан сплати податків, зборів та обов’язкових платежів до «казни» за 9 місяців поточного року. Дану інформацію надала начальник фінансового управління Тетяна Сімон, яка детально пояснила механізм формування і розподілу фінансових потоків.
Так, виконання бюджету за 9 місяців по доходах становить – 86333204,24 грн., по видатках у сумі – 85102525,75 грн. По загальному фонду по доходах у сумі – 75732082,45, по видатках у сумі – 76663525,09 грн. По спеціальному фонду бюджету міста Буча за 9 місяців 2013 року – по доходах у сумі 10601121,79 грн. і по видатках у сумі – 8439000,66 грн.
Також головний фінансист міста запевнила, що в Бучі всі захищені статті повністю фінансуються. Це підтвердив і Бучанський міський голова Анатолій Федорук. Разом з тим він прокоментував ситуацію щодо затримки Державним Казначейством фінансового ресурсу.

«Ми, Бучанська міська рада та її фінансові органи, не допустимо невиплати заробітних плат або інших захищених статей. Справді, маємо певний брак проплат по структурі Держказначейства, адже живемо в державі, а вона теж має певні зобов’язання. У цьому році по всіх міжнародних запозиченнях, які були взяті протягом останніх десятиліть, урядом проводяться виплати. Тому й виникає дискомфорт при оплаті необов’язкових платежів, але він не критичний.
Сьогодні вся бюджетна та соціальна інфраструктура в місті функціонує та забезпечена в повному обсязі. Сподіваюся, що в листопаді-грудні, відповідно до планів, матимемо 100% фінансування по видатках. Також, коли область переглядатиме свій бюджет, скоригуємо з ними всі наші фінансові взаємини
», - сказав міський голова.

Будемо сподіватися, що так воно і буде.

Соціальні проекти
Під час роботи в сесійній залі значний акцент був зроблений на реалізації місцевої програми «Оздоровлення та відпочинок дітей». Підбиваючи підсумки можна стверджувати, що літня кампанія вдалася. Щоб діти гарно провели літо, з місцевого бюджету було виділено 765, 5 тис. грн. Відтак 714 хлопців і дівчат відпочили в пришкільних таборах, оздоровчому комплексі «Бригантина» у Скадовську та в наметовому таборі «Славутич-Кемп».
Крім того, 116 путівок надійшло від Київської обласної державної адміністрації. Діти відправилися до оздоровчих комплексів «Факел» і «Хвиля», а також 10 з них здійснили вояж на грецький острів «Крит».
За кошти державного бюджету оздоровилося 30 дітей, які відвідали «елітні» «Артек» і «Молоду гвардію». Ще 203 дитини оздоровлено за рахунок Чорнобильського фонду, 236 – за кошти благодійних організацій і 1146 дітей – через профспілкове оздоровлення та за кошти батьків.
Загалом відпочинком та оздоровленням охопили 2445 дітей віком від 7 до 17 років, що становить 89% від загальної кількості. Тож, у «рейтингу» Буча посіла третє місце в Київській області, причому враховувалася не лише кількість, але й якість дозвілля підлітків.

Комунальне господарство
Одне з досить важливих питань, яке вирішували народні обранців, стосувалося комунальної галузі Бучі. Зокрема, вони затвердили місцеву програму передачі гуртожитків у власність територіальної громади на 2013-2014 роки.
Адже відповідно до закону, громадяни, які проживають у гуртожитках державної форми власності, можуть приватизувати займані ними житлові приміщення тільки після того, як будівлі передадуть у власність територіальної громади. Під цей процес потрапила і Буча.
Крім того, новий «статус» дасть можливість поліпшити технічний стан будівель (мова йде про проведення капітальних ремонтів) та підвищить відповідальність за їх використання.

Загалом для реалізації задуму потрібно 1 759, 407 тис. грн., які порівно спрямують як з державного, так і з місцевого бюджету.
За результатами інвентаризації, в місті – 8 гуртожитків, з яких 4 – у державній власності, 3 – у власності територіальної громади і 1 – у приватній власності. У них проживають близько 667 осіб. Підприємства, які мають гуртожитки, позбавлені можливості забезпечити таких громадян постійним житлом.
Разом з тим, до комунальної власності із подальшою їх приватизацією передаються тільки ті гуртожитки, які є об’єктами права державної власності та, які перебувають у повному господарському віданні чи в оперативному управлінні підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності. Це не стосується гуртожитків, що знаходяться на балансі військових частин, закладів, установ і організацій Збройних Сил України та Міністерства внутрішніх справ, а також спеціальних гуртожитків, призначених для тимчасового проживання у зв’язку з навчанням, перенавчанням тощо.
У зв’язку з цим, протягом наступних двох років у власність громади буде передано 3 гуртожитки загальною площею 4873,3 тис. кв. м.
Але не лише такими доленосними рішеннями був сповнений комунальний «блок» питань. Так, було прийнято до комунальної власності Бучі складові єдиної газотранспортної системи України. Ми не зазіхаємо на національне добро, просто цю процедуру треба було провести згідно нових вимог чинного законодавства.

Нове будівництво
Незабаром у місті з’явиться низка нових об’єктів соціальної сфери, які планується звести вже у найближчі роки. Тому на сесії було затверджено чимало детальних планів території з містобудівними умовами та обмеженнями:
- орієнтовною площею 2,8 га для розміщення багатоквартирної житлової забудови в межах ЗОШ №1, вул. Я. Мудрого, Малиновського;
- орієнтовною площею 2,9 га для розміщення житлової забудови в межах вулиць О. Олеся, Інститутської, В. Липківського;
- орієнтовною площею 1,1 га для розміщення будівлі громадського призначення з розташуванням кафе, фітнес центру, виставкового павільйону автомобілів, магазину автозапчастин з обслуговуючими майстернями та мийкою в межах вулиць Нове Шосе, Лесі Українки;
- орієнтовною площею 4,5 га для розміщення житлової забудови в межах вулиць Шевченка, Гоголя, Л. Глібова, Марко Вовчок;
- орієнтовною площею 5,0 га, що розташована в межах вулиць Ватутіна, Шевченка, Яснополянська;
- орієнтовною площею 1,15 га для розміщення адміністративної та складських будівель в межах території авто гаражного кооперативу «Кермо» та вулиці Заводської.
А також прийнято рішення про розробку шести детальних планів території для розміщення житлової садибної забудови в Бучі.

Процедурні питання
Завершилася тригодинна робота прийняттям більш «формальних» питань, таких як списання з балансу міської поліклініки медичного обладнання; безкоштовну передачу необоротних активів; списання з балансу навчального закладу транспортних засобів тощо.
До того ж, розглянули звернення громадян щодо господарювання і підприємницької діяльності, встановлення розміру орендної плати та продовження договору оренди.
Людмила ГЛАДСЬКА 
газета: "Бучанські новини" №44 від 8 листопада 2013 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.