» » » Хто відповість за зламану пломбу?

Хто відповість за зламану пломбу?

Останнім часом збільшилася кількість випадків непорозумінь, спорів між газо-, водо- чи електропостачальниками та споживачами щодо пошкодження, руйнування контрольного механізму пломб.

Пошкодженням пломб є заздалегідь спланована дія, спрямована на збільшення похибки лічильника чи «коригування» показів рахункового механізму,
а також на втручання у роботу системи газо-, водо-, електропостачання. Водночас слід зазначити, що порушення пломб на системах обліку позбавляє законної сили облік електричної енергії, водопостачання, що здійснюється приладами.

Такі спірні ситуації виникають дедалі частіше. Їх основним підґрунтям є пошкоджена пломба.
У таких випадках треба встановити: яка причина її руйнування і хто винен у пошкодженні?

Наприклад, під час обстеження систем газо-, водо-, електропостачальниками виявляється, що у споживачів пошкоджено контрольний механізм пломби. Але трапляються випадки, коли споживачі не згодні з постачальниками природних ресурсів, стверджують, що втручання у роботу систем виникло з їхнього боку. Таким чином вирішення таких спорів можливе при зверненні до експертної установи.

Науково-дослідний центр при ГУ МВС України в Київській області пропонує фізичним та юридичним особам, а також за постановою (ухвалою) суду в кримінальних, адміністративних, цивільних та господарських справах звертатися із заявою на проведення трасологічної експертизи, а саме: мастичних пломб, пломб із якірним та роторним механізмом замикання, дослідження запірно-пломбувальних пристроїв «Варта-Універсал М» і пломб загалом.

Завданням таких досліджень є встановлення причини виникнення можливих пошкоджень приладів обліку, пломб або інших слідів впливу на опломбовані механізми: зовнішнього пошкодження приладів обліку, пломб або слідів їхнього повторного навішування. Основною метою експертного дослідження пломб є виявлення слідів проникнення до рахункового механізму приладів обліку, відкриття клемної кришки, а також порушення пломб на лічильнику, кришці затискачів проводів.

Таким чином, за результатами проведеної експертизи суб’єкта можливо притягнути до відповідальності, передбаченої чинним законодавством України, за незаконне втручання у роботу системи газо-, водо-, електропостачання. При зверненні до НДЕКЦ при ГУ МВС України в Київській області (м. Київ, вул. Воздвиженська, 2, тел. (044) 425-35-97) кваліфіковані спеціалісти вас проконсультують та нададуть поради щодо ваших звернень та шляхів вирішення проблем.
Олександр ШУЛЬГА, експерт НДЕКЦ при ГУ МВС України в Київській області 
газета: "Ірпінський вісник" №44 від 25 жовтня 2013 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.