» » » Тепло в оселях: Підприємства готові розпочати опалювальний сезон

Тепло в оселях: Підприємства готові розпочати опалювальний сезон

26 вересня 2013 року відбулося чергове засідання 44 сесії шостого скликання Бучанської міської ради, яке вів мер міста Анатолій Федорук.
На порядку денному – питання житлово-комунального господарства, фінансові та юридичні пункти.

Будемо з теплом
У розпалі осінь, яка окрім яскравих барв принесла і прохолодну погоду. Тож, підготовка підприємств житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери міста до роботи в осінньо-зимовий період – питання №1 для багатьох жителів міста і регіону в цілому.
Про теперішню ситуацію проінформував завідував відділом ЖКГ Леонід Колосовський.

За його словами, у «віданні» Бучі знаходиться 24 котельні, які вже готові подавати тепло у помешкання людей. На всіх об’єктах виконано поточний ремонт, на деяких – замінено обладнання. У пристойному стані комунікаційні мережі.
Але не лише теплоносій у трубах – гарантія комфортного проживання. Підготовка до зими повинна бути комплексною і включати низку інших заходів. Наприклад, заміну вікон і дверей у під’їздах, ремонт дахів, утеплення стін. Як запевнили фахівці (вони ж – відповідальні за даний спектр роботи), все це вже виконано. А деякі незначні моменти, які виникають у процесі життєдіяльності, комунальні підприємства вирішуватимуть під час обслуговування житлового фонду.
Разом з тим, депутати все ж таки просили служби звернути більш ретельну увагу на стан дахів багатоповерхівок (вул. Енергетиків, 6, 11), які під час дощів протікають. Відповідно у помешканнях – сирість і грибок.
Також уточнили до чиїх обов’язків входить перевірка димових і вентиляційних каналів. Адже «закупорюються» вікна, вмикаються обігрівачі і збільшується навантаження на витяжки, від справності яких залежить безпека людей.

Так, представник газової служби повідомила, що за їх стан відповідає власник. Тобто, якщо мова йде про багатоповерхові будинки, то це – ЖЕК. Саме вони повинні залучати фахівців, перевіряти стан мереж і отримувати акт придатності димових і вентиляційних каналів.
Цього не заперечував і начальник КП «БУЖКГ» Володимир Кравчук. «Дійсно, ми маємо атестованих фахівців, які займаються централізованою перевіркою систем. Зокрема, дані роботи включили у програму підготовки до осінньо-зимового періоду. Інформацію про те, які об’єкти можна запускати, а які потребують ремонту – передали до газової служби. Але варто зазначити, що в процесі експлуатації, щодня, можуть бути якісь зміни: люди роблять ремонти, перепланування і від цього вентиляційні канали теж забиваються. Та на всі звернення реагуємо», - запевнив Володимир Денисович.
Тож, технічної затримки подачі тепла не повинно бути. Комунальники готові подати теплоносій у житлові будинки та об’єкти соцкультпобуту і чекають лише відповідного розпорядження. Уже розпочалося опалення дитсадків, лікарень, на черзі – житлові будинки.

Нова комунальна власність
Далі розглянули низку організаційно-комунальних питань.
Так, до комунальної власності територіальної громади прийняли трансформаторну підстанцію, яка знаходиться по вул. Тарасівська, 10-Д. Були технічні моменти, через які не можна було провести процедуру раніше (зокрема, заборгованість за електроенергію). Крім того, у даному мікрорайоні відновили кабель, який був пошкоджений, а нові мережі – працюють справно, - сказали фахівці.

Також на баланс Бучі прийняли два 16-квартирних житлових будинки з об’єктами інфраструктури (водонапірна башта, котельня, трансформаторна підстанція), які знаходяться у Військовому містечку. До виконавчих органів, з проханням взяти їх на обслуговування, звернулися тамтешні мешканці.
І навпаки – передали будинки, розташовані за адресою вул. Громадянська 2-А і 2-Б (колись вони зводилися силами Південно-Західної залізниці), до комунальної власності Ірпеня. Адже територіально вони розташовані в сусідньому населеному пункті, але чомусь роками були на обслуговуванні у нас. Тож, юридично виправили існуючу «оказію».
Продовжуючи тему, було прийнято рішення передати кооперативний будинок по вул. Комсомольській, 4 (який в центрі міста) на баланс і в обслуговування КП «БУЖКГ». Зазначимо, що з ініціативою про це виступили жителі багатоповерхівки, у яких не вистачає сил господарювати самотужки.
Рішенням сесії відбулася передача мереж в господарське відання та експлуатацію ПАТ «Облгаз», але при цьому вони залишаться на балансі Бучі.

Питання шкіл і садочків
Про готовність бучанських закладів освіти до нового навчального року інформувала заступник міського голови Лариса Матюшенко.
Вона повідомила, що всі школи і садочки вчасно і повноцінно приступили до роботи і прийняли своїх учнів. За літо скрізь провели поточні ремонти (загалом на ці потреби витратили 1 млн. 077 тис. грн. З них з міського бюджету – 454,616 тис. грн.), оновлювалося технічне забезпечення, придбали парти, меблі та інше необхідне обладнання.
Але депутати акцентували увагу на переповненості закладів освіти. У цьому навчальному році загалом відкрито 139 класів (у минулому – 107), які прийняли 3617 учнів. З них – 17 перших класів у які прийшло понад 400 учнів (у минулому році було 13 перших класів).
Загалом, кількість учнів збільшилася на 286, а діток у дитсадках – на 110.

«Так що ж робити?», - поцікавилися народні обранці. Зокрема, мова йшла про нову школу по бульв. Б. Хмельницького.
Що зроблено, аби об’єкт зводився, - відповіла Лариса Матюшенко.
«Проект на нову школу є, але будівництво виключно за бюджетні кошти не потягнемо. Всі документи подані на включення в обласну програму і це питання – одне з перших у черзі на розгляд. Адже спочатку «закривають» ті об’єкти, де вже триває будівництво, а потім приступають до нових. Зараз керівництвом області вишукуються кошти. Все, що від нас залежало, ми зробили» - пояснила заступник Бучанського міського голови.
Щодо прорахунків наскільки збільшиться потреба у кількості місць до шкіл і садочків в майбутньому, то складно робити якісь прогнози. Це ще залежить і від того, яка категорія населення проживатиме в Бучі – пенсіонери чи молоді сім’ї.
«Зазначу, що ще жодна дитина не залишилася в місті без освіти. Переконана, що так буде і в майбутньому», - сказала Лариса Матюшенко.

Містобудівна діяльність
Про роботу відділу містобудування та архітектури розповідала завідуюча – Валентина Ткаченко.
«Окрім повсякденних обов’язків, цього року зробили акцент на зборі вихідних даних Генерального плану Бучі, який зараз розробляється проектним інститутом «Діпромісто». Робота досить складна і відповідальна. Суттєвим недоліком, який позначається на швидкості збору даних, є відсутність відділу статистики в місті, в якому ми могли брати потрібну інформацію.
На сьогоднішній день відділ архітектури, відповідно до звернень громадян, надавав дозволи, містобудівні умови та обмеження тільки в тих випадках, якщо були розроблені детальні плани території», - розповіла Валентина Григорівна про роботу відділу.
Крім того, на сесії дали дозвіл на розробку низки детальних планів території. Тож, незабаром у місті планується зводити нові об’єкти соціальної сфери – житлові комплекси, об’єкти сервісу і торгівлі.
Також на сесії розглядалися й інші питання: розгляди заяв приватних підприємців; про порядок використання комунального майна та земельних ділянок територіальної громади міста; про вирішення питань регулювання земельних відносин громадян, підприємств, установ тощо.
газета: "Бучанські новини" №39 від 4 жовтня 2013 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.