» » » Стара дитяча полікліна в Ірпені пересиляється

Стара дитяча полікліна в Ірпені пересиляється

В Ірпені наприкінці минулого тижня вкотре розіграли виставу під назвою «Не віддамо стару дитячу поліклініку!». Щоб надати дійству «ваги», запросили зняти про це сюжети аж вісім телевізійних каналів! «Картинка» вийшла ніби приваблива, хоча, якщо вникнути у її зміст, — суцільна демагогія. Адже мова не йде про закриття цього дитячого закладу, а про його переселення в комфортні, сучасні умови.
Редакція «Ірпінського вісника» попросила прокоментувати гарячу тему керівників міста та медицини.

Міський голова Володимир Скаржинський зазначив: «Стара дитяча поліклініка займає 267 м 2 . Умови тут — ніякі. Туалет на вулиці. Вердикт працівників СЕС: цю будівлю медики не мають права експлуатувати. Нове приміщення, яке знаходиться по вул. З. Алієвої, на 430 м 2 більше. Тут умови праці у рази кращі! Працює лабораторія. Тут отримуватимуть кваліфіковану допомогу не тільки діти, а й жінки. Одне слово, все робиться для людей. У зв’язку з цим приймаємо термінове розпорядження про переселення старої поліклініки у нове, сучасне приміщення.
Я, крім того, дав доручення начальнику ДАІ з обслуговування Ірпінського регіону та м. Буча Олександру Куделі та іншим службам розглянути питання про перепрофілювання частини вулиці, що в районі СЗШ №12 та медичного центру, в пішохідну».

— Чому так «роздули» цю проблему? — продовжує перший заступник міського голови Ігор Борзило. — Тому що це конфлікт між керівництвом міської дитячої поліклініки, яке може втратити свій вплив на лікарів. Бо у медичному центрі, що по вул. З. Алієвої, буде нове керівництво.
Дитячий заклад по вул. Комсомольській перебуває у незадовільному стані. Зокрема, «відходить» стіна.
У прохідних кабінетах сидять по три лікарі. Тому є потреба переселити їх до Центру первинної медико-санітарної допомоги, де просторі кабінети з гардеробом, широкі коридори.

З приводу акції, яка відбулася в мерії. Було озвучено: прийде 300 осіб, а зібралося не більше 30. Нам відомі дійові особи, які створили «виставу» за участю так званих акторів. Ніяких медиків ми там не бачили. Були ще молодики з плакатами. Приїхало аж 8 телеканалів — шість у четвер і два в п’ятницю. Швидше за все телеканали замовили. Ми давно вже живемо у нашій державі та знаємо, що телевізійники так просто не приїжджають. Щоб їх запросити, треба викласти від 20 до 30 тис. доларів.

Зробили з переселення велику проблему. Ми ж дитячу поліклініку не закриваємо — натомість пропонуємо переселитися в сучасне приміщення, де значно кращі умови!
Я хочу звернутися до тих, хто стоїть за цією акцією. Направте краще ці гроші на розвиток міста, діточкам. Ми в газеті про вас напишемо, надамо цілу шпальту.
Містом ширяться чутки і про те, що на місці старої поліклініки готується майданчик для забудовників. Ніякого рішення з цього приводу не приймалося. Тут заплановано звести соціальний об’єкт. Така можливість є!

Наш часопис звернувся також за коментарем до головного лікаря КЗ «Ірпінська міська центральна лікарня» Данила Лісняка та головного лікаря КЗ «Ірпінський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Інни Комісарової.

Данило Лісняк:
— Старій дитячій поліклініці, яка знаходиться по вул. Комсомольська, більше 75 років! Приміщення — аварійне. Є постанова головного державного санітарного лікаря про зупинення експлуатації цієї будівлі ще 2009 року. Зараз є можливість вивести дільничних педіатрів і вузьких спеціалістів у нормальне приміщення.
Експлуатація цієї будівлі повинна бути припинена. Зрештою, це небезпечно. І невже у нас не вистачить розуму, виваженості, щоб зрозуміти: далі її експлуатувати небезпечно! Всі ми пам’ятаємо, як у старому пансіонаті, що в Криму, обвалився балкон, і через це загинула дитина.
— Я знаю, що окремі лікарі не бажають звідси переходити.

— Це наші внутрішні питання, насамперед виробничої дисципліни. І на них я не хотів би акцентувати увагу.
Інна Комісарова: — Усі дільничні лікарі-педіатри старої поліклініки вже входять до складу Центру первинної медико-санітарної допомоги. Таким чином ми реалізовуємо реформу охорони здоров’я. Це, по суті, ініціативи Президента України та голови Київської облдержадміністрації.
У нас для дільничних лікарів-педіатрів створені дуже хороші умови для роботи. Маємо сучасні відремонтовані кабінети, зокрема масажу, зал фізкультурної гімнастики, де діти — з групи ризику, порушенням осанки, інваліди — можуть протягом літа чи шкільних канікул займатися з реабілітологами.

Залом лікувальної фізкультури ми дуже пишаємося. Всі перевіряючі структури також у захваті від нього. Кожен лікар матиме свій кабінет, який ділитиме зі своїм колегою, що працюватиме на іншій зміні. Отож ні перетинання лікарського прийому, ні прохідних кабінетів не буде. Ми маємо тут чудову лабораторію.

Данило Лісняк:
— Зараз в одному кабінеті старої поліклініки сидять по два-три лікарі. І, зауважу, приймають діточок в одну зміну в різних кутках. У новому ж приміщенні організуємо роботу лікарів у дві, а, можливо, три зміни. З тим, щоб відвідувачі могли звертатися до наших фахівців не тільки до 14.00 чи 15.00, а й у вечірні години.

Інна Комісарова:
— Більше того, у лікарів буде своя ординаторська, де кожен з них у нормальній, спокійній обстановці зможе заповнювати всю необхідну документацію, вести лабораторну картку хворої дитини. Тобто все, що не встиг записати на прийомі. А ось у старій дитячій поліклініці ординаторська відсутня.

— Скільки перебуває на обліку дітей?
— В Ірпені — 9 тис., а з врахуванням селищ — 14 тис.
Данило Лісняк: — Я хочу наголосити: постанова головного державного санітарного лікаря для нас є обов’язковою. Зараз назрів момент: постанову треба виконувати. Тим паче, що розпочинається опалювальний сезон. А опалювальна система в старій поліклініці стара, хоча і працює. Ми як могли доводили до пуття, але… Все трапляється, коли починаються морози.
Вузькі спеціалісти перейдуть працювати у приміщення по вул. Садовій, 38. Їм відводиться на четвертому поверсі ціле «крило» — 7 кабінетів. Побоювання, що немає де поставити коляски, безпідставні. У медичному центрі, що по вул. З. Алієвої, достатньо для цього площі.

У міській поліклініці коляску на четвертий поверх можна перевезти вантажним ліфтом. Діти, які будуть направлятися до вузьких спеціалістів, мають можливість отримувати фізичні процедури, робити рентген. Сюди з вул. З. Алієвої ходити ближче, ніж з Комсомольської.
Тим паче, що невдовзі запрацює рентген-апарат — його вже встановлено. Зараз лікарі, які працюватимуть на ньому, проходять навчання. А дитяча поліклініка по вул. Садовій, 29 з часом усе ж буде!

З цього приводу є чітка позиція керівництва міста. Вже, до речі, на ремонт першої її черги виділено 520 тис. грн. Якщо реформа охорони здоров’я буде продовжуватися так, як визначено законодавством, нормативними актами, то вузькі дитячі спеціалісти увійдуть до складу консультативно-діагностичного центру, який працюватиме на базі Ірпінської міської дитячої поліклініки.
Василь ЗАКРЕВСЬКИЙ 
газета: "Ірпінський вісник" №41 від 4 жовтня 2013 року
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.
steuber

OFFline

  • steuber (2)
  • Користувачі
  • 8 жовтня 2013 15:23
Какая-то странная статья....
Я говорил с одним врачом из дет.поликлиники и там ситуация как раз наоборот. Те у кого сейчас есть кабинеты будут сидеть по 2-3 чел. в кабинетах.
Теперь про 430 м2: Сколько это кабинетов?
Из слов врача, это 4 кабинета.

А что появится на месте дет.поликлиники? там территория не маленькая прямо в центре города.

0