Серійних грабіжників затримано

Кілька днів тому в Бучі під час проведення оперативно-розшукових заходів місцевими правоохоронцями було затримано злочинне угрупування, яке протягом трьох останніх місяців скоїло в Ірпінському регіоні 9 крадіжок, з них тільки 7 - у Бучі. Про подробиці цього затримання розповідає начальник Бучанського міськвідділу міліції Володимир Ридчик.

- Володимире Володимировичу, спочатку хотілося б дізнатися про самих затриманих. Хто вони?
- Це - два молодики, мешканці Бучі, один з них раніше судимий. Рік тому звільнився з місць позбавлення волі. Напевно, за час перебування у спецзакладі не зробив для себе потрібних висновків і не захотів повернутися у суспільство законослухняним громадянином. Натомість знайшов собі спільника, який був у нього, висловлюючись їхньою мовою, «на підхваті», і удвох здійснили серію пограбувань з проникненням у приміщення в нічний час. Ролі розподілялися таким чином: судимий шляхом злому дверей проникав у приміщення, його ж подільник в цей час знаходився на вулиці і попереджав про можливу небезпеку.

- Які «об’єкти» в першу чергу цікавили зловмисників?
- Переважно крадіжки були здійснені з офісів, кафе, ресторанів. Вони якимось чином дізнавалися про те, що сигналізація або сторож відсутні. На це і був зроблений розрахунок. Як бачимо, деякий час злочинці діяли безкарно. Мабуть, вони були впевнені, що так триватиме і надалі. Самовпевненість і безкарність за скоєне зіграли з ними злий жарт.

- На чому «прокололися» серійні грабіжники?
- Звичайно, про всі подробиці оперативно-розшукових заходів, з зрозумілих причин, я не буду розповідати. Але про один факт розповім. Награбовані речі вони здавали в місцевий ломбард.

- І приймальники без проблем брали викрадені речі, не поцікавившись принаймні документами на комп’ютерну та офісну техніку?
- Я здивований не менш за вас. Напевно, це - такий бізнес з кримінальним душком… Але це вже тема окремої розмови.

- При затриманні грабіжники чинили опір?
- Все трапилося так швидко і несподівано для них, що вони нічого не встигли зрозуміти, поки не опинилися у міськвіділку з наручниками на руках..

- Потерпілі можуть сподіватися на повернення своїх речей, які не вдалося реалізувати через ломбард?
- Так. Але це відбудеться після проведення слідчо-оперативних дій.

- Слід сподіватися, що суд дасть належну оцінку кримінальній діяльності «нічних візитерів»?
- Згідно чинного законодавства, їм інкримінується 185 стаття Кримінального кодексу України, яка передбачає позбавлення волі терміном від 3 до 6 років.
Користуючись нагодою, я звертаюся до мешканців нашого міста з проханням у будь-який час обов'язково повідомляти міліцію про будь-яку інформацію, яка стосується скоєння та попередження можливих злочинів на території Ірпінського регіону. Конфеденційність гарантуємо. Лише спільними зусиллями свідомих і законослухняних громадян та правоохоронців ми зможемо протистояти злочинності.

А тим часом, поки цей матеріал готувався до друку, співробітниками бучанської міліції було затримано місцевого жителя за фактом зберігання та вживання наркотичних засобів, він також причетний до крадіжки майна з території приватного сектору.
3 -2

Володимир ЕННАНОВ 
газета: "Бучанські новини" №38 від 27 вересня 2-13 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.