» » » Подружились із Литовською Палангою

Подружились із Литовською Палангою

На дружньому прийомі були присутні посол Литви в Україні - Пятрас Вайтекунасем, мер міста Паланги - Шарунас Вайткусем. Їх приймали Бучанський міський голова Анатолій Федорук, секретар міської ради Василь Олексюк, заступник міського голови Лариса Матюшенко, керуюча справами виконавчого комітету міської ради Галина Сурай, начальник фінансового управління Тетяна Сімон та завідуюча відділом містобудування та архітектури Бучі Валентина Ткаченко.

Метою зустрічі було узгодження пропозиції про співпрацю двох сторін на європейському рівні, підписання договорів про сумісний бізнес на благо громади міст та обмін досвідом.

Своїми враження від Бучі поділився міський голова міста Паланга Шарунас Вайткусем: «Буча як Європа. Тут все робиться за європейськими стандартами – про це кажуть всі мери ваших міст-побратимів. Ми були б дуже раді, якби Україна увійшла в ЄС».
А ось пан Посол жартома додав: «Якщо ж Україна не увійде до Європейського Союзу, то Бучу точно приєднаємо».

Для закріплення дружніх стосунків між містами, очільники посад обмінялись цінними подарунками на згадку та довгу співпрацю між державами, які символізують часточку нового міста-товариша. Як кажуть, ласкаво просимо!
Сподіваємось на те, що найближчим часом до співпраці з рідною Бучею офіційно приєднається іще один місто-друг під назвою Паланга.

Пятрас Вайтекунасем, посол Литви в Україні

Шарунас Вайткусем, мер міста Паланги


Про місто Паланга, Литва:
Паланга (з лит. Palanga) — курортне місто на заході Литви, яке розташоване уздовж берега Балтійського моря й займає 25 км узбережжя. Перебуває на відстані менш ніж за 20 км від кордону з Латвією.
Назву міста народна етимологія виводить із лит. Po lang, що означає «до вікон». Існує дуже цікава легенда – вона розповідає про пісок, що засипав житло одного з перших мешканців Паланги по самі вікна.
Назва міста, скоріш за все, походить від балтського «кореня», що позначає низьке топке місце.
З 1824 Паланга належала сімейству графів Тишкевичів.
Під час Першої світової війни Палангу окупують німці. А у 1919-1921 Паланга входить до складу незалежної Латвійської Республіки, проте більшість населення складають литовці. Рішенням міжнародного арбітражу від 30 березня 1921 Палангу передано Литві. І 1933 року Паланга дістала права міста.
Герб міста зображує корону над бурштиновим намистом на синьому щиті.
Найбільшим визначним місцем у Паланзі є музей Бурштину, який знаходиться у колишньому палаці Тишкевичів.
Між Палангою та Шьвєнтої знаходиться Міжнародний Аеропорт Паланга – третій по величині після Вільнюського та Каунаського повітряних портів. Аеропорт Паланга забезбечує регулярні рейси до Скандинавських країн, Німеччини та до найбільшого міста країн Балтії – Риги (столиця Латвії).
А щодо того як дістатись з України до друзів із Литви – туди найпростіше прилетіти літаком з пересадкою в Ризі (Латвія).
Федорук Анатолій Петрович міжнародна місія
Коментарів: 0
Додати коментар