Забудова Депутатської

10 вересня в Бучі відбулися громадські слухання. Розглядали матеріали детального плану території, орієнтовною площею 3,38 га. Мається на увазі квартал громадської забудови з розташуванням об’єкту майстерні, в якій будуть виготовлятися і реставруватися архітектурні вироби та деталі. Дана ділянка знаходиться у межах вулиць Нове Шосе, Депутатська й Островського.

За великим рахунком, мова йшла про забудову вулиці Депутатської і розвиток даного мікрорайону. Територію розробляла проектна організація – бучанське приватне підприємство «Лада-проект», яку представляє Валерій Косарєв. Він і розповів присутнім про ідею забудови і можливе раціональне використання існуючої території.
Почалося з того, що до проектантів надійшло замовлення на розміщення художніх майстерень по вул. Депутатській. У перспективі там писатимуть картини, робитимуть скульптури та інші витвори.

Але у зв’язку з тим, що в Бучі ще немає Генерального плану, обов’язково потрібно при забудові всіх технічних ділянок міста розробляти містобудівні обґрунтування. Це робиться для того, щоб визначитися з плануванням, інженерією та ін.
Тож, «Лада-проект» запропонував наступний варіант освоєння даної території.
«По вул. Депутатській уже склалася садибна забудова. Деякі ділянки надані в оренду приватним підприємцям і всі ці об’єкти зараз знаходяться на різній стадії будівництва.
Крім того, з північної сторони є станція АЗС, яка має максимальний радіус санітарної зони (захисна смуга залежить від ємності пального). За рекомендацією архітекторів, тут можна розташувати й автостоянку, розраховану на 48 місць. Тим більше, що поряд - ринок, неподалік – ветлікарня із радіусом захисної зони 500 м.

Якщо провести умовне коло, то ці об’єкти «перекривають» приватну забудову. Тож, враховуючи, що клініка для тварин – заклад специфічний, у перспективі його можуть перенести в більш підходяще місце.
З південної сторони вулиці розташована промислова зона. Зокрема, там запроектований новий великий ринок у Бучі, поблизу якого передбачається будівництво житлового кварталу.

Крім того, на даній територій є газова заправка, яка також має свої протипожежні, вибухонебезпечні зони. У детальному плані пропонуємо винести даний об’єкт на більш безпечну відстань.
Розглядаючи план вулиць і доріг, запропонували продовжити декілька з них: вул. Ревуцького, вул. Руденка, вул. Островського і забезпечити їхню транспортну розв’язку.

Враховуючи вже існуючу і можливу забудову, залишається вільна ділянка – «смужка» між промисловою зоною і садибною забудовою. На ній і планується облаштувати об’єкти майстерень. За основу взяли 2-3-поверхові павільйони (гранично допустима висота – до 12 м), які, блокуючись, будуть створювати неординарну пластичну композицію. З іншого боку дана будівля буде певним протишумовим «щитом» для існуючої житлової забудови.
Щодо інженерного забезпечення всього комплексу, то там пролягає потужний водопровід та колектор: до цих мереж його і підключать.
Решта території по вул. Депутатській використовуватиметься для розміщення офісних, торгівельних, побутових споруд», - зазначив директор «Лада-проект» Валерій Косарєв.

Разом із тим, з боку головного архітектора міста Валентини Ткаченко надійшло зауваження-пропозиція: забезпечити майбутню автостоянку двома виїздами – для зручності. Проектанти погодилися її врахувати.
Тож, вже найближчим часом надані матеріали розглядатимуться на містобудівній раді, а далі – Детальний план території виноситиметься на затвердження сесії Бучанської міської ради.
Людмила ГЛАДСЬКА 
газета: «Бучанські новини» №35 від 13 вересня 2013 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.