Задля успішного навчання

Міська влада постійно опікується станом наших навчальних закладів і бажає, щоб всім учням було комфортно. Адже Буча – це місто комфортного життя. І навіть такий повсякденний процес, як навчання, повинен бути більш якісним і зручним для дитини.
Тому цілий спектр заходів і програм спрямований саме на розвиток освітньої галузі. Яких саме – розповідає заступник Бучанського міського голови з соціально-гуманітарних питань Лариса Матюшенко.

- Підготовка до школи почалася ще наприкінці минулого календарного року, коли планувався бюджет. Саме тоді закладалися кошти, які мали бути спрямовані на проведення ремонтних робіт та оновлення матеріально-технічної бази.

Тож, за період літніх канікул всі школи міста зробили ремонти, які необхідні для повноцінного навчального процесу. Деякі ремонтні роботи були виконані капітально, деякі – поточно. Загалом на ці потреби витратили 1 млн. 077 тис. грн.
З них, з міського бюджету – 454,616 тис. грн. (на дитсадки – 230,7 тис. грн.; на школи – 223,916 тис. грн.). Крім того, залучили значні позабюджетні кошти: 623,0 тис. грн. (на ДНЗ – 302,5 тис. грн. і на школи – 320,5 тис. грн.).

Проте, деякі роботи ще продовжуються і їх планують остаточно завершити до початку опалювального періоду. Зокрема, мова йде про ремонт даху у школі №5. Нагадаємо, що в рамках Кіотського протоколу на реконструкцію закладу передбачається виділити понад 10 млн. грн. А з боку Бучанської міської ради вже підготовлена вся проектна документація, проводиться експертиза. Залишилося владнати деякі технічні дрібниці і найближчим часом будівельники почнуть працювати.

Також у школи міста були придбані комп’ютери, а в тій же школі №5 на 1 Вересня відкрили екологічний клас, обладнаний за новітніми стандартами.
Практично на завершальному етапі перебуває будівництво нового дитячого садочку по вул. Центральній, розрахованого на 110 місць. Це певною мірою розвантажить наші існуючі навчальні заклади і допоможе вдосконалити освітню мережу міста.

Турбота міської ради була спрямована не лише на освітню галузь в цілому, але й на кожну дитину. Слідкували за тим, щоб всі діти, не залежно від сімейних обставин, у День знань пішли до школи. Доклали максимум зусиль, щоб в нашому місті якомога менше дітей з обмеженими фізичними можливостями залишалися на індивідуальній формі навчання. Поступово «вливаємо» їх у загальноосвітній процес, інтегруємо у суспільство. Таким чином продовжуємо напрямок інклюзивної освіти, яка потужно розвивається на базі школи №3.

Цього року всі школярі в повній мірі забезпечуються підручниками, які завезли заздалегідь.
Протягом канікул було оздоровлено 2143 дитини, що складає 78% від загальної кількості дітей шкільного віку. Цей процес відбувався і за рахунок коштів місцевого бюджету, путівок Чорнобильського фонду, і за кошти місцевого бюджету, за кошти батьків та в інший спосіб. Зокрема, за ініціативи та сприяння голови КОДА Анатолія Присяжнюка, 12 бучанських дітей (обдарована, талановита молодь) мали можливість відпочити на острові Крит (Греція).
Наразі процес відпочинку та оздоровлення продовжується, тому остаточні результати кампанії будуть відомі пізніше.

Не обійшли увагою дітей і соціальні служби. Провівши обстеження сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, визначилися з підтримкою, яку їм потрібно надати. Була перевірена готовність діток до школи (якщо з певних причин батьки не можуть проконтролювати цей процес).
Бучанська міська рада, через відділ у справах сім’ї та молоді (за кошти місцевого бюджету), для учнів, які потребують соціальної уваги та підтримки придбала шкільні форми (для 100 дітей із багатодітних родин на суму 35 тис. грн.).
450 дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей з багатодітних родин і з сімей у складних життєвих обставинах отримали канцелярські набори (на суму 34,689 тис. грн.).

До речі, цього року вперше можна було придбати зошити, щоденники і альбоми із краєвидами Бучі на палітурці. За словами батьків, їм така ідея дуже сподобалася: красиво, немає зайвої реклами і виховує патріотизм, любов дитини до рідного міста.
Крім того, Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді залучав всі види допомоги для «проблемних» родин – від благодійних організацій, небайдужих громадян.
Так, одна із громадських організацій надала одяг (дитячі сорочки, штанці, приладдя) на загальну суму 5,5 тис. грн.
Тож, ми спільними зусиллями зробили все, щоб діти достойно і з радістю зустріли День знань та розпочали новий навчальний рік. Сподіваємося, що кожен учбовий день буде позитивним і школярі з радістю отримуватимуть нові знання.


Подяка міському голові
Щиро вдячні меру нашого міста Федоруку А. П. за вчасно надану допомогу до нового навчального року для дітей із сімей, що потребують соціальної уваги та підтримки. Приємно вразили надані подарунки: зошити, альбоми із зображенням мальовничих пейзажів та символіки рідного міста, а особливо – щоденник Бучанського школяра.
Переконані, що наші дітки виростуть справжніми патріотами своєї Малої Батьківщини та гідними громадянами незалежної, української держави. Від усієї душі хочеться побажати нашому міському голові, міцного здоров’я, щастя, успіху у досягненні поставлених цілей та наснаги в роботі задля блага та подальшого процвітання нашого чудового міста.

З повагою, члени вдячних родин м.Буча
газета: "Бучанські новини" №34 від 6 вересня 2013 року
Коментарів: 2
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.
avk

OFFline

  • avk (26)
  • Місцевий
  • 6 вересня 2013 01:55
wink wink wink

0
отец Арсений

OFFline

[quote][/quote] значні позабюджетні кошти-це звідки впало більш як півмільйона?Героїв треба знати в обличчя!!!!!

0