» » » Бучанський дует підкорив «Південний експрес»

Бучанський дует підкорив «Південний експрес»

У фестивалю «Південний експрес» - ювілей. Уже 10 років поспіль він шукає таланти. Більше 300 конкурсантів (танцюристів, співаків, піаністів, скрипалів та навіть артистів циркового жанру) зібралися цього року на південному березі Криму, у Ялті, щоб поборотися за Гран-прі. Серед них – дует талановитих бучанок, учениць школи мистецтв ім. Левка Ревуцького Софії Цимбалюк та Марії Гапон (педагог - Олена Лазоренко).

Дівчатка займаються на фортепіано вже декілька років і за цей час, без перебільшення, досягли значних успіхів. Лауреати і переможці багатьох конкурсів, вони з легкістю підкорили серця ялтинського журі. Зіграли дві композиції: Градески «Морозиво» та Процюка «Пісенька принцеси». Варто додати, що Соня та Марія й самі були схожі на маленьких принцес – вишукано вбрані та по-королівськи спокійні, витонченими рухами легко торкалися клавіш. За що отримали не тільки бурхливі оплески глядацького залу, але й друге місце у міжнародному конкурсі.

Тож, дует сміливо і успішно представив Бучу на такому високому рівні. Крім того, Соня і Марія взяли участь у марш-параді і в концертних костюмах, з іменними плакатами, пройшлися по набережній Ялти.Проте талантів – справді багато, тому у журі завдання було не з простих: за 5 днів прослухати і переглянути номери всіх фіналістів та визначитися з переможцями, які б виступили на грандіозному гала-концерті.

Окрім таланту, вони оцінювали й репертуар. Кажуть, діти мають співати дитячі пісні.
«Обов’язково, щоб репертуар відповідав віку учасників. Адже, на жаль, дитячих пісенних композицій мало, тому діти нині співають про все, що завгодно. А ми хочемо, щоб вони співали про небо, про землю, про маму. А про кохання – уже пізніше», - зазначив голова журі фестивалю Микола Ярошевський.

Вік учасників майже необмежений. На сцену «Південного експресу» виходили і 5-річні, і 35-річні артисти. Усі вони – майже професіонали, адже добре знають, як потрібно поводитися на сцені, коли щось відбувається не за сценарієм. Переможці отримали медалі і дипломи.
Окрім вітчизняних талантів, свою творчість демонстрували артисти з Польщі, Угорщини, Латинської Америки, Китаю, Росії та Білорусі. Але на цьому «експрес» не зупинятиметься. У планах – ще більше розширити географію відбіркових конкурсів за межі України. Але це вже буде наступного року, коли артисти знову зберуться на березі моря, щоб порадувати всіх своєю творчістю. І серед них – талановита молодь Бучі!
Людмила ГЛАДСЬКА 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.