» » » Ірпінську дитячу поліклініку планують «переселити»

Ірпінську дитячу поліклініку планують «переселити»

У країні триває реформування системи охорони здоров’я. До цього процесу активно підключилися й наші медики. Головний лікар КЗ «Ірпінський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Інна Комісарова розповіла про переселення дитячої поліклініки, організацію невідкладної медичної допомоги, поділилася думками про можливе започаткування приватної «швидкої» у нашому регіоні.

— Адміністрація Ірпінської центральної міської лікарні на чолі з головним лікарем Данилом Лісняком прийняла рішення про «переселення» Ірпінської дитячої поліклініки, — говорить Інна Валентинівна. — Питання про аварійний стан приміщення цього медичного закладу, що знаходиться по вул. Комсомольській, уже давно стояло на порядку денному. Розмови про переведення точаться давно. Будівля досить погано пристосована для прийому пацієнтів, до того ж зростає кількість дітей у місті. Усі наші комісії, які постійно проводять аудит стану приміщень, зробили висновок, що нинішню зиму вона може не витримати. Відбувається схил стін, потребує повної заміни система опалення. Ще свіжі у пам’яті трагічні події, що сталися у Криму, де причиною дитячої смерті стали саме будівлі, які руйнуються з плином часу.

виконуюча обов’язки заступника головного лікаря Ірпінського міського центру
первинної медико-санітарної допомоги Ірпінської міської
ради Анна Загороднюк (ліворуч) та сімейна медсестра Ірина Вегера


Тому плануємо, що дільничні лікарі-педіатри переїдуть до Центру первинної медико-санітарної допомоги (Ірпінь, вул. З. Алієвої, 63). Умови для роботи там набагато кращі, ніж у старому приміщенні: нові обладнані кабінети для лікарів-педіатрів, є своя лабораторія, закріплений санітарний транспорт виключно для обслуговування дитячого населення.

Вузькі дитячі спеціалісти мають тимчасово переселитися до Ірпінської міської поліклініки. Їм виділяється окреме крило на 4 поверсі, щоб не перетиналися потоки хворих.Поруч знаходиться клінічна лабораторія, фізіотерапевтичні кабінети, кабінет ЛФК. Звичайно, це не є ідеальним варіантом, але на цьому ми не зупиняємося. Як неодноразово повідомлялося раніше, розроблений проект та отриманий акт державної експертизи капітального ремонту приміщення дитячої поліклініки по вул. Садова, 29. На даний час робота розпочата і перша черга ремонту буде здана найближчим часом (це приміщення рентген-кабінету з найсучаснішим рентгенологічним обладнанням). Лікарі працюватимуть у нормальних умовах, комфортно почуватимуться хворі діти та їхні батьки.

старша медсестра Тетяна МаксименкоТакож ми ініціюємо питання перекриття руху транспорту на обмеженій ділянці по вул. З. Алієвої. У цьому районі пересувається дуже багато дітей, бо поблизу розташована школа. Це допоможе уникати аварійних ситуацій, створить зручності для відвідувачів Центру первинної медико-санітарної допомоги. Водночас до закладу можна й машиною під’їхати — є заїзд із двору та через арку. Виносимо питання про перекриття на засідання виконкому. Сподіваємося, це не стане суттєвою перешкодою для руху міського транспорту.

- Одне з положень реформування — започаткування невідкладної медичної допомоги.
- Уже закінчуються організаційні роботи по функціонуванню такого відділення. Воно базуватиметься у цокольному приміщенні Ірпінської міської поліклініки, по вул. Садова, 38.
Є місце для машин, окремий вхід. Зараз тривають ремонтні роботи. Служба функціонуватиме цілодобово, будь-яка людина може звернутися за медичною допомогою або викликати лікаря додому в будь-який час доби, незважаючи на вихідні чи святкові дні.
Належним чином оформлений відповідний транспортний засіб. Місцеве керівництво «Укр телекому» на чолі з Борисом Грушевським пообіцяло підвести 2 міські номери (прості, які б легко запам’ятовувалися).
Ці питання незабаром будуть вирішені.

- На засіданнях виконкому та розширених нарадах мова йшла про приватну екстрену допомогу в Ірпені.
- Наші медичні працівники не проти, щоб була створена така служба. Але не хотілося б, щоб це відбувалося за рахунок муніципальних медичних закладів. Конкуренція повинна бути, хворий завжди має право вибору, гарантоване йому Конституцією України.

Звісно, не у кожного є фінансова можливість викликати приватну «швидку» (година виклику коштує майже 400 грн.).
Тому не можна залишати місто без власної служби невідкладної медичної допомоги. Бажання зробити приватну екстрену допомогу в Ірпені — це добре, бо головне — це здоров’я людини, та й надходитимуть інвестиції у розвиток міста.
Ігор ШВЕЦЬ 
газета: "Ірпінський вісник" №30 від 19 липня 2013 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.