Буча: Містобудівні плани

27 червня розпочала свою роботу 41, літня, сесія VI скликання Бучанської міської ради. Вів засідання мер міста Анатолій Федорук. На порядку денному стояло чимало питань, які стосувалися господарювання, фінансової діяльності та містобудівних проектів.

Зовнішній розвиток міста розпочинається з його чистоти і комфортності. Тож, про роботу відділу благоустрою за перше півріччя 2013 року присутніх інформував в.о. начальника інспекції Ярослав Дученко. Він повідомив, що за звітний період було розглянуто 148 звернень громадян та 119 листів організацій. На повідомлення реагували, робили виїзди задля з’ясування ситуації. Не оминули увагою і приватних власників. Працівниками було обстежено понад 1500 присадибних ділянок мешканців, стосовно благоустрою прилеглих територій. І якщо вони були не в порядку, тоді вручалися приписи з вимогою їхнього впорядкування. Загалом, спеціалісти говорять про інертність бучанців у цьому питанні. Схоже, багатьом людям байдуже в яких умовах вони живуть, чисто біля них чи брудно. І вийти на суботник для них – непосильна ноша. Тож, потрібно трохи змінювати ставлення громадян до співіснування, пропагувати принципи згуртованості та відповідальності.

Проте, головна проблема, за словами Ярослава Миколайовича - це багато аварійних і сухостійних дерев, які після зими завдали комунальним службам чимало клопотів. Так, було знято близько 100 таких дерев, ще 40 – кроновано, але на цьому проблеми не закінчилися.

В цілому, роботу інспекції з благоустрою депутати визнали задовільною, особливо зважаючи на об’єм поставлених перед нею завдань. Але наказали посилити контроль за вивозом твердих побутових відходів і активізувати діяльність вуличних будинкових комітетів.
Далі начальник фінуправління Тетяна Сімон винесла на розгляд внесення змін до бюджету міста на 2013 рік. Насамперед, це стосується наближення коштів на теплопостачання по відділу освіти, виплат по допомозі при народженні дитини, усиновленні, допомога інвалідам та ін.

Соціальний напрямок питань продовжила в.о. начальника Управління праці та соціального захисту населення Ганна Назаренко, яка окреслила головні позиції нової Програми зайнятості населення міста на період до 2017 року. На думку посадовця, велику роль відіграватимуть самі підприємства, їх керівники, які працюватимуть у правовому полі. А це – належне оформлення документів, «прозора» заробітна плата, справедливий конкурсний відбір на вакантні місця.

Згідно статистичних даних, у Бучі зараз зареєстровано 1278 роботодавців та 18 333 чоловіки працездатного населення (простежується тенденція до збільшення у порівнянні з попереднім періодом).
За минулий рік 618 жителів отримали допомогу по безробіттю. Але створюються нові робочі місця і громадяни потрохи працевлаштовуються. Чимало людей задіяні у сфері будівництва, торгівлі, а також в якості працівників обслуговуючих організацій.
А з метою «профілактики» безробіття, Управління праці спільно з Ірпінським міським центром зайнятості проводить ярмарки вакансій, круглі столи, тематичні бесіди серед учнів випускних класів.

До Бучанської міської ради звернулося керівництво товариства спортивного клубу «Сонна» щодо дозволу на суборенду території площею 17 га з метою залучення інвестиційних коштів по вул. Промисловій. Мова йде про модернізацію вже існуючої мототраси (до речі, є базовою для Києва і області). Це – досить важливий об’єкт у спортивному житті міста, де проводяться змагання міжнародного класу.
Зараз там передбачається будівництво відрізку траси (800 м завдовжки і 17 м – у ширину), трибун, споруд соціальної інфраструктури. Реалізація задуманого дасть значний поштовх у розвитку мотоциклетного і автомобільного спорту, а найцікавіші і найвидовищніші змагання проводитимуться саме в Бучі.

Містобудівні перспективи продовжилися розглядом питань про розроблення детальних планів територій. А отже, у Бучі з’являться нові об’єкти і споруди.
Так, в межах вул. Ярослава Мудрого, Малиновського та існуючою житловою забудовою буде здійснено багатоквартирну житлову забудову (площа 2,4 га). Багатоповерхівка, площею 1,3 га, буде зведена і в межах вул. Гоголя та Малиновського. Багатоквартирна і садибна забудова буде по вул. Промисловій (площа 8,6 га). Ще одна забудова з об’єктами соціальної інфраструктури (орієнтовна площа 4,9 га) буде в межах вул. Вокзальна, Інститутська і Чкалова.
Щодо об’єктів громадського призначення.

На території площею 1,1 га в межах вул. Нове Шосе, Лесі Українки та існуючої житлової забудови побудують споруду громадського призначення з розташуванням кафе, фітнес-центру, виставкового павільйону автомобілів, магазину автозапчастин з обслуговуючими майстернями та мийкою.
У планах, на території площею 0,84 га, в межах вул. Островського, Жовтнева і пров. Жовтневий - звести торгівельний центр з приміщеннями розвитку дитини.

Ресторанний комплекс із закладами торгівлі (площа 0,92 га) буде в межах вул. Вокзальна, Шевченка та існуючою житловою забудовою.
Продовжуючи тему будівництва, Бучанський міський голова Анатолій Федорук повідомив на загал, що до Бучі зайшов інвестор. Білоцерківське підприємство має намір побудувати біля стадіону «Ювілейний» каток – своєрідний «льодовий комплекс».
Цілий блок питання стосувався порядку використання комунального майна та земельних ділянок територіальної громади Бучі. Це заяви підприємців щодо зміни ставки розміру орендної плати, продовження договорів оренди, надання дозволу на оренду тощо. Тобто все, що стосується наповнення місцевого бюджету.

Також депутати затвердили звіт експертної грошової оцінки і продажу земельної ділянки по вул. Жовтнева, 7. Було вирішено продати її за 415 тис. 289 грн.
А завершилася сесія розглядом вирішення питань регулювання земельних відносин громадян, підприємств, установ, організацій та депутатськими запитами.
газета: "Бучанські новини" №26 від 5 липня 2013 року
Коментарів: 2
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.
AlKo

OFFline

  • AlKo (22)
  • Місцевий
  • 5 липня 2013 09:54
Також депутати затвердили звіт експертної грошової оцінки і продажу земельної ділянки по вул. Жовтнева, 7. Було вирішено продати її за 415 тис. 289 грн.

А какая площадь участка, который продан за 415 289 грн.?

0
administrator

Он-лайн

  • administrator (284)
  • Адміністратори
  • 5 липня 2013 11:08
уточнюйте в відділу архітектури, це оглядова стаття, а не "звіт".

0