Ні - наркобізнесу в Ірпені!

З гаслами «Ні наркобізнесу в Ірпені!», «Мовчати про це — злочин!», «Не будь байдужим до продажу наркотиків!» члени Громадської ради при виконавчому комітеті Ірпінської міської ради спільно з іншими організаціями провели «Марш заради життя».

Нещодавно в Ірпені більше ста осіб пройшлися колоною вулицями міста, щоб висловити свій протест проти поширення, вживання, обігу наркотиків у регіоні. Активісти передали лист начальнику міськвідділу міліції Юрію Скударю і домовилися про співпрацю, зокрема про присутність міліцейського керівництва на громадських слуханнях у виконкомі, щоб обговорити наболілі питання.

Як і домовлялися, 2 липня у виконкомі Ірпінської міської ради відбувся круглий стіл на тему «Наркоманія та підлітковий алкоголізм: проблеми та шляхи їх вирішення», на якому були присутні міський голова Володимир Скаржинський, його перший заступник Микола Головкевич, начальник Ірпінського МВ ГУ МВС України в Київській області Юрій Скудар, начальник відділу БНОН Сергій Зеленін, благочинний Ірпінського округу Української православної церкви, протоієрей Олександр Федоричко, головний лікар Ірпінської ЦМЛ Данило Лісняк, завідуюча психонаркологічним відділенням Ірпінської міської поліклініки Лариса Ізмайлова та інші.

«Так співпало, що й виконком, і правоохоронні органи мали на меті найближчим часом провести зібрання на цю тему, — зауважив міський голова Володимир Скаржинський, який першим тримав слово. — Ми будемо намагатися почути думку кожного, врахувати ваші пропозиції».

Незважаючи на встановлений регламент, доповіді багатьох виступаючих затягувалися. І це не дивно, адже питання, які обговорювалися, були досить «колючими» і викликали жваві суперечки.

ЗАФІКСОВАНО УДВІЧІ БІЛЬШЕ ФАКТІВ ВИЯВЛЕННЯ НАРКОТИКІВ


Начальник Ірпінського міськвідділу міліції Юрій Скудар розповів, що за цей рік зафіксовано 33 факти виявлення наркотиків (удвічі більше, ніж за аналогічний період 2012-го). В основному, збутом наркотичних речовин займаються особи циганської національності. Але проблема в тому, що їх заарештовують, а потім відпускають, адже в них багато дітей, яким потрібні батьки.

«Усі ми знаємо, що міліція «кришує» наркобізнес!», — звернувся до присутніх голова Всеукраїнської спілки громадських об'єднань «Рух протидії наркоманії та наркокорупції» Микола Кривенок. Він навів приклад, щоправда, непідтверджений, як його знайомий на власні очі бачив факт передачі грошей в міліцейську машину при продажу-покупці наркотику.

Начальник відділу БНОН Сергій Зеленін наголосив, що нещодавно було перекрито 2 канали постачання наркотиків з Житомира. Він також додав, що в нашому регіоні зафіксовано випадки вживання лише таких наркотичних речовин як опій та марихуана, важкі наркотики — героїн та метадон — відсутні!

Сергій Михайлович констатував: в ірпінських аптеках наркотики не продають, просто наркозалежні використовують для отримання «кайфу» звичайні препарати, які може придбати будь-хто — ліки від застуди, марганцівку, очні краплі, снодійні препарати тощо.

Наступною слово тримала завідуюча психо-наркологічним відділенням Лариса Ізмайлова. Вона висловила дум-ку про те, що завжди будуть ті, хто бажатимуть спробувати наркотики із цікавості, а велику увагу треба приділяти мотивації ірпінчан до занять спортом, культурного дозвілля, адже зараз для цього в місті створено всі необхідні умови.

Велику суперечку викликала у громадськості тема замісної терапії — коли наркозалежних намагаються вилікувати, пропонуючи замість наркотика препарат «Метадол». «Якщо препарат дає лікар — це не наркотик!», — сказав колишній наркозалежний зі значним стажем Андрій Яровий, на що зал вибухнув обуренням. «Позбавитися метадонової залежності — неможливо!», «Проблема наркозалежності — лише в голові!», — такі репліки вигукували свідомі й небайдужі активісти. Здається, переконали всіх слова Сергія Зеленіна: «Ацетильований опій, який зазвичай вживають наркозалежні, значно «легший» за героїн, а найтяжчий — метадон. А у нас їм лікують».

НОВА ЗАГРОЗА — ПІДЛІТКОВИМ АЛКОГОЛІЗМ


Ще одна болюча тема — підлітковий алкоголізм. За статистикою МОЗ, Україна посідає перше місце з дитячого алкоголізму! Ви тільки подивіться, як підлітки на вулицях проводять своє дозвілля — чи не в кожного у руках пляшка. А цьому сприяє реклама, особливо коли алкоголь рекламують знамениті люди, спортсмени, коли його виробники виступають спонсорами спортивних передач. Як влада може таке допускати!?

Дану тему продовжив благочинний Ірпеня отець Олександр. «Будь-яка залежність — гріх». Він дивується, навіщо придумали дитяче шампанське, обурюється, що на кожній заправці продають слабоалкогольні напої, а батьки не привчають дітей до праці, залишають їх напризволяще, з телевізором та Інтернетом. «Я перестав дивитися телевізор, і тепер я — щаслива людина. Проведіть експеримент: забудьте про телевізор на два тижні, і ви відчуєте прилив сил. Великою бідою є також залежність від алкоголю, сигарет. Наша церква знаходиться на території санаторію «Ірпінь», де поки що є ліс (!). Там я часто бачу таку картину: гуляє дівчина, в одній руці тримає дитину, а в іншій — пляшку чи цигарку. Або вагітні дівчата, які палять та вживають спиртне. Їхні діти ще не народилися, а вже — залежні», — зауважив благочинний.

ДОЦІЛЬНО ВІДКРИТИ «ГАРЯЧУ ЛІНІЮ»


Перший заступник міського голови Микола Головкевич підбив підсумки засідання, наголосивши на необхідності запровадження в усіх навчальних закладах регіону інформаційно- роз'яснювальної роботи щодо негативного впливу наркотичних і психотропних речовин не тільки серед молоді, а й серед батьківської громадськості. Крім того, всі присутні виступили за те, щоб продовжити обговорювану тему і відкрити гарячу лінію при виконавчому комітеті міської ради для звернення громадян із питань розповсюдження наркоманії та продажу підліткам алкогольних напоїв.

Дуже сподіваємося на те, що фраза «Поїдемо в Ірпінь» — символ «вколотися», перестане бути актуальною!
Юлія ГНІДЕНКО 
газета: "Ірпінський вісник" №28 від 5 липня 2013 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.