Безпечні ігри?

Дитинство не можливо уявити без розваг, забав у пісочниці і відчайдушних «польотів» на гойдалці. І хоча зараз по-іншому підходять до створення дитячого приладдя, а самі майданчики набувають нових форм, проте критерій відбору залишився незмінним – це перш за все безпечність для дитини. Бучі з дитячими майданчиками пощастило.

У місті переважно можна побачити сучасні ігрові комплекси, цікаві для дітей і корисні для їхнього фізичного розвитку. Це так звані «Джунглі», «Бастіон», «Корабель» тощо, які виготовляє спеціалізована компанія «Інтер-Атлетика». Вони не йдуть у жодне порівняння з примітивними дворовими майданчиками ще десятирічної давності.

Ось у такому аварійному стані ігровий елемент по вул. Києво-Мироцька


Але всі речі мають властивість ламатися. А коли мова йде про дітей, то допустити будь-якої несправності ігрових елементів – просто немислимо. Тож, Бучанська міська рада ініціювала проведення комісійного обстеження всіх ігрових і спортивних зон Бучі. Зокрема, до складу робочої групи увійшли фахівців відділу з надзвичайних ситуацій і працівники КП «Бучанського управління житлово-комунального господарства».

Сьогодні в місті нараховується 49 дитячих і спортивних майданчиків, які представлені в усіх мікрорайонах. Проте на балансі КП «БУЖКГ» - лише 17 з них. Рештою опікуються житлово-будівельні кооперативи, ОСББ, які мають слідкувати за порядком на своїй прибудинкової території. Та попри це, обстежували всі ігрові елементи і за потреби, кооперативи зобов’язали виправити аварійну ситуацію.


За словами посадовців, більшість дитячих майданчиків Бучі у задовільному стані. В деяких місцях виявили технічні відхилення від норми і провели відновлювальні роботи. Як правило, ремонтувати доводиться виламані дошки, пошкоджені ланцюги, заглушки, лави (особливо в міському парку). Нерідко комунальники зафарбовують «вишкрябані» нецензурні слова. А по вул. Комсомольській, 10 взагалі люди розламали пісочницю, залишивши натомість одні штирі. Там відновили «огорожу».

Таким чином уже відремонтовано 6 майданчиків, у «черзі» - ще 10 зон для розвитку дітей.
Деякі роботи визвалася взяти на себе компанія «Інтератлетика». Але якщо вони «затягуватимуть» з допомогою, то КП «БУЖКГ» впорається самотужки. Зобов’яжуть виправити ситуацію і наші кооперативи.
Також служби поступово замінюють пісок. Уже завезли новий на майданчики по вул. Вокзальній, 101,129-Б, 129-Г, Комсомольській, 10, Енергетиків, 6, 10, 14, 19, 19-А, Б. Хмельницького, 6, Нове шосе, 16.


Якщо двірники добросовісні, то і вони слідкують, щоб все було в порядку: прибирають сміття, шприци, скло.
На жаль, як правило, люди не цінують того, що є і слугує для їхніх дітей. Усе хороше сприймається як даність.
Наша колега, родом із Херсонщини, побувавши в Бучі була вражена кількістю і якістю дитячих майданчиків. У них в селищі був лише один комплекс – «слоник», каруселька і гойдалка ще з радянських часів. Чому був? Тому що його поступово порозтягали на метал і «дрова». Тепер дітям немає куди подітися.

У нас є куди, але нерідко дитяча територія перетворюється на полігон для дорослих ігор: і собак вигулюють, і спиртне розпивають…
Добре, що у цьому році хоч не було дитячого травматизму.
Звісно, це не знімає відповідальності з дорослих. Потрібно дивитися за малечею, яка грається. Адже при неправильному користуванні навіть справний майданчик може обернутися бідою.
Тож, будьте пильними, адже мова йде про безпеку дітей!
«Бучанські новини» №25 від 19 червня 2013 року 
Коментарів: 0
Додати коментар