» » » Бучанська ДЮСШ: Спортивні надії міста

Бучанська ДЮСШ: Спортивні надії міста

Фізичне виховання дітей в сучасних умовах відіграє не менш важливу роль, ніж інтелектуальний розвиток. Рух – це здоров’я, основа гарного самопочуття. Саме тому, цьому питанню приділяється значна увага. Одна із традиційних форм самореалізації молоді – дитячо-юнацька спортивна школа.
Днями директор Бучанської ДЮСШ Олег Гайдай провів збори, на яких розповів громаді про здобутки наших дітей, а також перспективи майбутнього розвитку.

У цьому навчальному році спортшколу відвідувало понад 460 учнів різного віку. Усі заняття – безкоштовні, адже заклад підпорядкований відділу освіти. Загалом на покращення матеріальної бази, придбання матеріалів і заробітну плату тренерам з бюджету виділили близько 190 тис грн. Інвентарем допомагають і спонсори. Приємно, що деякі депутати взяли «шефство» над окремими секціями ДЮСШ. Так, Олександр Франко опікується баскетболом, Світлана Остапа – настільним тенісом, а секретар Бучанської міської ради Василь Олексюк - футболом.

Та не обходиться і без проблем. Найголовніше питання – відсутність власного приміщення, а, отже, постійні «митарства». Тобто, секції «розкидані» по різних школах, а умови для занять пристосовані до «реалій сьогодення». Але це не заважає успішно займатися, їздити на змагання, займати призові місця. Тимчасові труднощі лише загартовують характер, - переконані тренери.
Крім того, незабаром ситуація «обіцяє» докорінно змінитися. На базі бучанської ЗОШ №2 будується сучасний спорткомплекс - уже стоїть каркас. Дане приміщення планують здати в експлуатацію до кінця календарного року. Окрім свого безпосереднього призначення, воно слугуватиме і для потреб дитячо-юнацької спортивної школи.

Ще один з моментів – обмеження у штатних одиницях. Як наслідок, тренер не може охопити всі вікові категорії дітей, бо коли він бере якусь групу, то веде її «до кінця». Тож, бувають перерви, певні «розриви» у навчанні. Наприклад, виховали чемпіона, дитина випустилася зі школи, а зміни їй немає – треба починати все спочатку. У цьому – великий недолік і незручності. Проте набрати більше тренерів – зараз також нема можливостей.
Не зважаючи ні на що, школі є чим пишатися. Її гордість – це учні, молоді спортсмени, які мають вагомі досягнення у різних напрямках: не тільки у футболі, але й шахах, боротьбі, баскетболі.
Щодо останнього, то наші дівчата відзначилися призовим, третім місцем у відкритій першості Фастівського району.
Не відстають і волейболістки. Дівчата були призерами Київської області. Зараз тренер набрала початкову групу і також виховує з них майбутніх чемпіонів.

Гордість міста – борці. Секцію дзюдо «веде» тренер-викладач Олексій Лобанов, який сповна віддається своїй справі і справді виховує переможців. Борці беруть активно участь не лише у турнірах Київської області, але й України в цілому, відвідують басейн. Адже головне – практика і реальні бої. Тільки беручи краще у кращих, можна багато чому навчитися.
У відділенні легкої атлетики маємо дворазового чемпіона Київської області Олексія Шевченка і Олега Половицю, який завойовував перші місця в Україні у бігу на 100 м і 200 м.
На жаль, для розвитку цього виду спорту немає достатніх умов. Зокрема, зовсім не задіяні ті ж стрибки у висоту чи довжину.
Без сумніву, одні з кращих є вихованці секції футболу 2002-2003 років народження – призери і переможці Київської області.
А настільний теніс у нас переважно представлений молодшою групою. Проте діти також виїжджають на змагання і мають певні досягнення.

Проводяться різноманітні шахові турніри. Крім того, школа шахів «Крок за кроком» (працює на базі ЗОШ №5) - це своєрідний навчальний посібник за яким займаються вихованці тренера Шаміри Григор’євої.
На часі у ДЮСШ – ще багато питань. Але головне, що є бажання працювати та розвиватися.
Зокрема, планується провести ремонт спортмайданчика школи №4, а з вересня – створити батьківський комітет ДЮСШ. Адже співпраця батьків і педагогів у вихованні здорових, фізично розвинених дітей напрочуд важлива.
газета: "Бучанські новини" №24 від 14 червня 2013 року
Коментарів: 0
Додати коментар