Туризм: Подолати і перемогти!

Днями наші туристи (учні Бучанської школи №4) повернулися з чергових змагань, де у своїй віковій категорії посіли першість Київської області.

Цього разу вона проходила у Володарському районі, в урочищі Чубайка, і тривала декілька днів. Діти жили у наметах, самі готували їжу, розводили багаття. А ввечері, після проходження тяжких етапів, відпочивали – брали участь у всіляких конкурсах (фотографії, знавців медицини тощо), співали під гітару. Дехто навіть ризикнув скупатися у «весняному» озері. Хтось «підхопив» кліща, якого благополучно витягнули.
А також намагалися позбутися злих і голодних комарів. Але який же туризм без випробувань і своєї, особливої «романтики»…

Учасників поділили на дві вікові групи: від 14 до 18 років і від 11 до 14 років (серед них і бучанці). У суперниках – 35 команд (у кожній по 8 учасників), які представляли міста та районні центри.

У перший же день нашим довелося долати особисту дистанцію, де кожен працює сам за себе, бореться з перешкодами. За підсумками, команда з Бучі посіла четверте місце.
На другий день проходили командну дистанцію, успішно подолали 6 технічних етапів. Тут відіграє важливу роль не лише швидкість, але й тактика команди, напрацювання, порозуміння і чітке визначення хто і за що відповідає. Ми зайняли 1-ше місце.

У третій день змагань був «крос-похід». Дуже тяжка дистанція, де дітей зовсім не видно. Перед стартом учасники отримують мапу, на якій позначенні місця «дислокації». Наприклад, у визначений час треба було здійснити переправу через річку. Дається контрольний час, і якщо в нього «не вкладаються» – команду штрафують. Загалом бучанці подолали понад 5 кілометрів шляху по глиняно-піщаному рельєфі.

Але для наших школярів цей етап не здався тяжким. Навпаки, за словами школярів, це була найбільш захоплююча частина змагань. Мабуть, позначалися місяці тренувань, робота над помилками, і практика – походи у Карпати. А завдяки тому, що вдалося облаштувати належними кріпленнями спортзал школи №4, робота не припинялася навіть взимку. За це команда, очолювана Олексієм Карабутом, щиро вдячна директору школи Аллі Літкевич і людям, які підтримували – зокрема, секретарю Бучанської міської ради Василю Олексюку.

Лідер команди Дарина Василишина розповідає, що змагатися на рельєфі набагато цікавіше. «Хоч і складніше, але природні умови важко передати у закритому залі. Пісок на голову сиплеться, над тобою літають комахи, не чуємо один одного і робимо щось кожен на свій розсуд. Але в цьому і прикол. Ми стали більш сильнішими і впевненими у собі, витривалішими, однозначно активнішими», - каже дівчина.

З цим погоджується її напарник Андрій Гаращенко, але додає:
«Морально на таких змаганнях також непросто. Хоча всі доброзичливі, але зрозуміло, що кожен приїхав перемагати. Відчуваєш свою відповідальність перед тренером, друзями, містом – щоб не посоромити його ім’я».

За результатами всіх конкурсних днів, Буча дуже сильно відірвалася вперед від своїх найближчих суперників - Броварського районного центру туризму (там понад 15 команд змагаються між собою, щоб поїхати від центру на цей захід). І наздогнати наших земляків не було жодних шансів. Ми показали себе, як дуже сильний колектив.

Команда впевнено заявляє – це лише початок. Їхня мета –завоювати Кубок України. І зважаючи на те, якими темпами їм вдається проявляти свою майстерність – в цьому навіть не доводиться сумніватися. Тож, новий навчальний рік принесе для школярів, і міста в цілому, нові перемоги.
Людмила Гладська 
газета: "Бучанські новини"
туризм
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.