Скаути Бучі

З 8 по 12 травня 2013 року п'ятнадцять дітей бучанської організації скаутів прийняли участь у ХХIII зборі-поході дитячих та молодіжних громадських організацій "Козацькими шляхами», який проходив під гаслом "Ми творимо щастя своїми руками! ".

Програмою заходу було передбачено велике коло активностей. Кожного дня діти та молодь змагались у подоланні скаутських випробувань, набували лідерських якостей, навичок дій в екстремальних ситуаціях.
На "Узбережжі творчості" була організована робота творчих майстерень з гончарства, кераміки, різьблення, ковальства, каліграфії, декупажу, мистецтва мехенді, виготовлення мандали-оберегу, бодіарту, орігамі. В "Еко долині" всі бажаючи змогли оволодіти навичками створення птахівниць та плотів. У "Містечку мандрівників" проведені туристичні ігри, а на "Галявині спілкування"- тренінги з особистого зростання, формування команди, розкриття лідерських якостей. На "Узгір’ї екстриму" можна було спробувати себе у подоланні туристичних перешкод, пограти у спортивні ігри та поплавати на каяках.

Також учасники збору-походу змогли проявити себе у майстер-класі "Я талановитий", а також у таборових програмах "Час створювати", "Час бути щасливим".Бучанські скаути з задоволенням відповіли на запитання та поділились своїми враженнями про збір – похід:
- Ви справжні скаути?
- Так, нас вже посвятили в скаути. Це відбулося на третій день «Козацьких шляхів». Вночі нас повели з зав'язаними очима на галявину, ми склали скаутську присягу і нам пов'язали скаутські галстуки.

- Так просто стати скаутом?
- Скаутом не можна стати, якщо ти не виконуєш скаутські закони. Їх десять: скаут чесний; скаут вірний; скаут корисний і допомагає іншим; скаут дружній з усіма і братерський зі скаутами; скаут чемний і слухняний; скаут ніколи не сумує; скаут ощадливий; скаут – друг природи; скаут гартує тіло і дух; скаут чистий думкою, словом і вчинком.

- Як ви облаштувались у таборі?
- Ми жили у наметах і готували їжу на вогні, носили воду и рубали дрова. Ми прикрасили свій загін ліхтариками, які зробили з жерстяних банок. Вночі це дуже красиво. Наш загін нагородили дипломом за найкраще облаштування.

- Ви сумували за батьками за друзями?
- Не встигли. Там стільки було розваг і випробувань, що ми навіть не помітили, як все закінчилося.

- А що ж ви там такого цікавого робили?
- Ми навчалися робити глечики з глини, плести кошики з лози, вирізати ложки, допомагали ковалю підтримувати вогонь. Дівчата вивчали індійську культуру, робили малюнки на руці, вивчали мову жестів, навчились одягати сарі. Хлопці виготовляли годівниці для птахів, робили плоти. Крім цього ми писали китайські ієрогліфи, розписували посуд, робили африканські маски, обереги та багато чого іншого.


- А які випробування ви проходили?
- Ми проходили екстремальні випробування: переправлялись через річку на мотузці, плавали на каяках, лазили по скалодрому, проходили підвесні перешкоди. А ще була нічна гра «Рятівники», в якій команда була випробувана в іспитах на виживання.

- Чи були якісь несподівані випадки?
- Так. Нам приготували на вечерю смачну картоплю, але ми її не отримали, тому що чергові не помили посуд. Це була для нас життєва наука – ми одна команда, яку не можна підводити.

- Побажання для всіх…
- Бути скаутом – це круто! Ми бажаємо всім дітям стати скаутами.
Особлива подяка міському голові Федоруку А.П., начальнику відділу освіти Цимбалу О.І. за сприяння в організації нашої поїздки на «Козацьки шляхи».

5,5 -2,5

Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.