Буча: Інтернаціональний візит

19 квітня Бучу відвідала делегація іноземців – керівництва підрозділів всесвітньої відомої компанії на ринку товарів і медичного обладнання. Вона складалася з представників різних країн світу – США, Австралії, Франції, Швейцарії, Норвегії, Данії, Італії, а також країн Азії і Латинської Америки.

Мета візиту – ознайомитися з ринком медичних послуг, країною в цілому – її можливостями і стратегією розвитку. А отже, зрозуміти: наскільки практично вдасться застосувати їхні розробки в тих чи інших умовах.
Тому приїхали й до Ірпінської центральної міської лікарні, яка розташована на території нашого міста. Хотіли дізнатися з якими потребами, проблемами чи питаннями зіштовхуються медики в своїй практичній діяльності.

Головний лікар ІЦМЛ Данило Лісняк провів для гостей невелику «екскурсію» по закладу охорони здоров’я. Цікаво відзначити, що ми поступово починаємо відходити від «показухи» і надуманих досягнень. Більше зображали реальний стан речей – те, що є і над чим треба працювати: відділення, палати, маніпуляційні кабінети. Попри це, іноземці досить жваво і позитивно реагували на побачене, а ще «засипали» лікарів питаннями. Найбільше їх зацікавила хірургія.

- Які операції ви здійснюєте?
- Хірургічне відділення обслуговує практично всю хірургічну патологію за винятком нейрохірургії. Також, одні з перших в Україні займаємося реконструкційною і пластичною хірургією із застосуванням методик і трансплантатів даної кампанії. За рік проводиться близько 2500 оперативних втручань, третина з них – лапароскопічним методом.

- Хто фінансує лікарню і як приймаєте важливі рішення?
- У нас медицина державна. Бюджет розрахований так, що на одного пацієнта в день витрачається 2-3 грн – це дуже мало.
Будь-яке важливе рішення приймаємо колегіально. Хочеться, щоб проблеми медицини вирішувалися на державному рівні, а не перекладалися на плечі тих, хто безпосередньо надає медичну допомогу. Хірург повинен працювати руками, а не думати в цей час про медичне забезпечення лікарні і її фінансові проблеми.- Як довго після операції людина знаходиться у лікарні?
- Поступово переходимо на принцип «швидкої хірургії»: пацієнт поступив, в цей же день його прооперували і, якщо все добре, через два дні може бути виписаний. Тож, у середньому термін перебування пацієнта – від 2 до 5 днів, в залежності від методики, яка застосовувалася при операції.


- Як ви бачите майбутнє цієї лікарні через 5 років?
- Наше завдання – стати однією з кращих клінік. Ми маленькі, але дуже амбіційні.

- Якщо б у вас були додаткові кошти, на що б вони пішли в першу чергу?
- На придбання сучасного обладнання. А потім, якщо б вистачило коштів – на будівництво нового сучасного медичного комплексу, який би відповідав усім вимогам.
Зрозумійте, ми не науково-дослідний інститут і проблем у лікарні вистачає. Але більшість лікарів намагаються сповна віддаватися своїй роботі, працювати по-совісті і допомагати людям. Сподіваюся, нам це вдається.Через декілька годин та ж делегація здійснила візит до Бучанської міської ради.

Їх приймали секретар ради Василь Олексюк і заступник міського голови Лариса Матюшенко.
І хоча політика компанії забороняє працівникам спілкуватися із пресою без дозволу вищого керівництва, а також висловлювати свою думку щодо розвитку послуг, зокрема в Україні, на завершення зустрічі гості, все ж таки ,розповіли про враження і дали свою оцінку побаченому.

«Ми приємно вражені вашим медичним закладом. Вважаємо, це гарна система управління. Повірте, нам є з чим порівнювати. Були в лікарнях розвинених країн, країн, які розвиваються, у київській клініці. Особливо нас глибоко вразила відданість лікарів інтересам пацієнтів. Зрозуміло, що інфраструктура потребує якихось вливань, покращень. Але ваша лікарня відрізняється від інших: є бажання щось змінити на краще, пристрасть до своєї роботи. Це запорука того, що зміни будуть відбуватися», - сказали іноземці.
На що посадовці відповіли: «Ми прагнемо, щоб рівень медичних послуг був ще кращим». І додали, що сьогодні лікарня фінансується з двох джерел і є єдиною на регіон. І хоча лікарня на території міста, вона належить до Ірпеня.

Також гостей цікавив стратегічний розвиток держави, освіти, перспективи на майбутнє і розвиток місцевого самоврядування в Україні. З нашого боку надходили питання: чи існують в компанії якісь освітні програми для дітей і школярів; співпраця в плані надання допомоги людям з особливими потребами (розповіли про бучанську Школу самостійності) тощо. Зокрема, Лариса Матюшенко запропонувала їм долучитися до безстрокової акції громадської організації інвалідів «Відгук» щодо придбання спеціального автобуса.


«Ми почули ваші потреби. Один із принципів роботи компанія – соціальна відповідальність. Тому ми дізнаємося, що у вас вже є, і що ще можна для вас зробити. Всю отриману інформацію ми передамо у наш Департамент корпоративної і соціальної відповідальності», - сказали представники делегації.
Також сторони обмінялися контактами і висловили сподівання щодо подальшої співпраці. Адже їм сподобалися і місто, і люди, які в ньому живуть.
Людмила ГЛАДСЬКА 
газета: "Бучанські новини" №17 від 26 квітня 2013 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.