Чи «жива» вода?

19 березня відбулося чергове засідання виконавчого комітету Бучанської міської ради, яке провів Бучанський міський голова Анатолій Федорук. Насамперед, на розгляд винесли важливі питання комунального господарства, кожне з яких спричинило активне обговорення. Це – і водопостачання, і електропостачання, робота ліфтів, а також «зачепили» ситуацію щодо стану теплозабезпечення в Бучі.

Чи «жива» вода?...


Роботу водоканалу визнали незадовільною

Вячеслав ГерасименкоЗаступник начальника КП «Ірпіньводоканал» В’ячеслав Герасименко надав довідкову інформацію. Він повідомив, що на балансі «Ірпіньводоканалу» - 41 артсвердловина, яка знаходиться на території Бучі. А також: 7 водонапірних башт, одна станція другого підйому по вул. Пушкінська, 5 каналізаційно-насосних станцій. Загалом протяжність водопровідних мереж – 56, 1 км.

Об’єм водопостачання – 4040 м куб. на добу; водовідведення – 3100 куб. на добу.
Послуги з водопостачання надаються 26200 абонентам, у 70% - встановлені лічильники на воду.
Бучу обслуговує дві бригади – одна по водопостачанню, інша по каналізуванню, які забезпечені всім необхідним.
Також прозвітував, що було зроблено протягом року за власні кошти підприємства. Зокрема, це введення в експлуатацію колектора по вул. Воїнів-Інтернаціоналістів, буде введено колектор по вул. Водопровідній, встановлення лічильників, заміна обладнання тощо.
Крім того, забудовник «Київміськбуд» «пробив» дві артсвердловини по вул. Вокзальній та Інститутській. «Тому влітку не повинно бути перебоїв з водою», - запевнили споживачів.

Посадовець зупинився і на проблемних питаннях. Зазначав, що дуже потрібно побудувати водонапірну башту на території підприємства «Продсервіс» для забезпечення в повному обсязі водою мікрорайону Лісова Буча. Також привести у належний стан водопровід в межах вулиць Ярослава Мудрого, Малиновського, Інститутська. Крім того, треба ввести в експлуатацію станцію другого підйому по вул. Тарасівська. В`ячеслав Герасименко констатував: «Питання болюче, бо в тій місцевості водопостачання не дуже відповідає якості».
Але після цього на В’ячеслава Герасименка «посипалося» багато питань. Ось що цікавило членів виконкому, які озвучували позицію громади.

Анатолій Федорук: Запитання щодо якості води. Скільки споживачів скаржаться на неякісне водопостачання?

В’ячеслав Герасименко: Є такі споживачі. Це – житловий масив Яблунька. Але доки не буде станції другого підйому, ми запах сірководню води все одно не «приберемо».
Будь-яке звернення до нас обов’язково записує диспетчер.

Галина Савчук (головний лікар СЕС): А ситуація по мікрорайону Тарасівський? Там зависокий вміст заліза і стан води такий, що люди вже скаржаться на урядову «гарячу лінію». А питання так і не вирішено…

Анатолій Федорук: Якщо підрахувати, то маємо близько 350 тис грн власних коштів, які «Ірпіньводоканал» інвестував у розвиток господарства, за яке відповідає. І бачимо скільки зроблено за рахунок технічних умов, проектних рішень – інвесторами. Зважаючи на якість води, яка подається громадянам, як можна оцінити роботу водоканалу!?

Володимир Кравчук (начальник КП «БУЖКГ»: Не всі йдуть скаржитися у водоканал, бо він в Ірпені. У мене є дуже багато заяв від громадян, що вода дійсно не відповідає якості. Люди скаржаться навіть з новобудов, де використовувалися нові технології, сучасні матеріали системи водопостачання.
Крім того, провівши обстеження, з’ясували, що по вул. Радгоспній «Ірпіньводоканал» подає воду в будинки, а водовідведення не обслуговує. Тобто, каналізація іде в річку. І займаємося цим питанням ми, хоча не маємо до того ніякого відношення. Зараз знову ця каналізація забилася.

В’ячеслав Герасименко: Ми неодноразово надсилали листи до Бучанської міської ради, що треба будувати відповідну станцію. За свої кошти ми цього не зробимо.

Анатолій Федорук: Свого часу ми прийняли рішення і узгодили питання, що за водопостачання і водовідведення повну відповідальність несе «Ірпіньводоканал». Чи крім вас хтось надає технічні умови по Бучі? – Ні. Скільки проектів замовив «Ірпіньводоканал», виконав їх і подав на фінансування по місту Бучі? – жодного. Хоча це ваш обов’язок. А все звелося до того, що забудовники будують – і передають мережі на баланс. А як вони функціонують – схоже, нікого не цікавить.
Тож, листи писати і звертатися є кому і без вас.
Ось і відповідь на питання, як експлуатує мережі дана організація. Якщо немає стратегії розвитку самого підприємства, то про яку перспективу чи покращення стану води можна говорити?!

В’ячеслав Герасименко: Як це, жодного проекту?! Ми головний колектор подали на 27 млн грн. Він збирає всі стоки з регіону, зокрема і з Бучі.

Галина Савчук: Часто виникають суперечки з приводу такого питання: споживач повинен отримати воду у крані, яка відповідає всім вимогам. А ми починаємо «ділити» хто за що відповідає?

В’ячеслав Герасименко: Це питання піднімалося навіть в Міністерстві. Все-таки вирішили, що ЖЕК обслуговує підвали та всі внутрішні водопровідні мережі, які там знаходяться. А водоканал подає воду тільки до фундаменту будинку.

Анатолій Федорук: У договорі, який укладається із споживачем, вказано – вода подається «до крану». Виходячи з цього – і будемо діяти.
Після цього «кола» - прийняли рішення. Роботу «Ірпіньводоканалу» з водопостачання і водовідведення визнали незадовільною.
Також – звернутися до ліцензійних організацій з метою захисту прав та інтересів громадян міста Бучі – персонально 26200 абонентів. Провести забір і аналіз води санепідемстанцією (та в інших лабораторіях) і по результатам цієї роботи будуть зроблені відповідні висновки.


Світло – буде!


Василь БеренокПро стан електромереж у місті та роботу Ірпінської РП ЗАТ «А.Е.С. Київобленерго» з надання послуг підприємствам та жителям Бучі інформував начальник районного підрозділу Василь Беренок.
Він повідомив, що в Бучі знаходиться 136 трансформаторних підстанцій, 122 абонентських і 14 підстанцій – які в підпорядкуванні Ірпінської РП. Але всі вони заживлені від наших мереж у 10 кіловольт.

За 2012 рік було проведено чимало роботи. Так, по вул. Кірова в Бучі встановили трансформаторну підстанцію (ТП), також розвантажувальну ТП по вул. Патона. Виконали капітальний ремонт трансформаторних підстанцій по вул. Шевченка, Києво-Мироцькій, Яснополянській, Інститутській, Центральній, Малиновського. Проведено капітальні ремонти низки повітряних та кабельних ліній та інше. Замінили «стратегічно важливий» кабель, який розташовувався в районі залізниці.

Крім того, Василь Васильович зупинився і на планах розвитку у поточному році. Зокрема, передбачається продовжити капітальні ремонти повітряних ліній із заміною елементів опор на 10 вулицях.
Буде капітальний ремонт ліній 10 кіловольт, які є стратегічними для Бучі, тому що через них проводиться резервування міста.
Заплановані капітальні ремонти трансформаторних підстанцій по вул. Чкалова, Енергетиків, Водопровідній. Калініна, Польовій, Вокзальній, Островського, Склозаводській, Партзї’зду і Тарасівській.

Василь Беренок розповів і про внутрішні зміни енергетичного комплексу «Ви знаєте, що в цьому році нас перепродують російським інвесторам. На даний час інвестиційна програма призупинена, перерозподіл коштів вже буде проводити новий власник, який «зайде» десь у квітні.
Що хорошого для нас? Я все-таки встиг «вирвати» для Бучі один об’єкт вартістю близько 1 млн грн – це лінія-212. Відбудеться повна її реконструкція, заміна проводу, обладнання тощо. Відповідно й покращиться напруга. Я сам бучанець, люблю своє місто, тому й зацікавлений у його розвитку
», - повідомив він.
І зазначив, що є розроблені плани і проекти – надалі будуть вестися переговори щодо їх реалізації з новими господарями.
Також керівник попросив активізувати роботу Зеленбуду щодо своєчасної зачистки дерев, адже при падінні гілок – руйнуються лінії електропередач.

У свою чергу начальник «БУЖКГ» Володимир Кравчук акцентував, що Ірпінська РП ЗАТ «А.Е.С. Київобленерго» - єдина організація, яка надає їм підтримку. А разом із тим – побажав налагодити інформаційну службу, щоб при відключенні світла громадяни могли дізнатися про причину і термін виконання аварійних робіт.


Тепло в оселях


Члени виконавчого комітету відмовили у виконанні проектно-кошторисної документації по переобладнанню системи теплопостачання 4 жителям міста. Але це питання «потягнуло» за собою інші.
Виходячи з останньої постанови Кабінету Міністрів України – забороняється «точечно» переходити на індивідуальне опалення.
Але зважаючи на кількість звернень жителів саме з мікрорайону Склозаводський, там будуватиметься міні-котельня. Її монтаж передбачається вже у травні-червні цього року і комунальники сподіваються, що кількість нарікань на послуги теплопостачання зменшиться.

Не краща ситуація і по вул. Чкалова. Але там на місці теплової камери встановлять блочну котельню.
«Але якщо в усіх жителів багатоповерхового будинку виникло бажання перейти на індивідуальне опалення, ніхто не заборонить це зробити», - запевнили посадовці. Слід провести збори, організуватися в ОСББ – взяти технічні умови, виконати проект газопостачання, розводки і вентиляції по всьому будинку – і побудувати. Подібний досвід є у жителів будинку по вул. Радгоспній. Інший момент – «ціна питання». Не всі зможуть дозволити собі піти на такі витрати.

Також на засіданні розглянули низку більш «планових» питань – затвердження протоколу житлової комісії, виділення коштів, призначення субсидій, «процедурні» пункти, а також питання містобудування та архітектури.


У наступному номері газети читайте матеріал про роботу ліфтової служби в Бучі. Мова йтиме про доцільність «збереження» карткової системи, пояснення щодо обґрунтованості тарифів на послугу, бачення ситуації обслуговуючого підприємства ПП «Вертикаль», а також про позицію влади і громади з цього приводу.
Підготувала Людмила Гладська
газета: "Бучанські новини" №12 від 22 березень 2013 року
водопостачання водоканал Ірпіньводоканал
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.