Футбольні амбіції Бучі

На всіх, хто скучив за футболом – адреналіном та шквалом емоцій, які вирують у серцях палких вболівальників, чекає хороша новина. Незабаром стартуватиме новий ігровий сезон. Але і всі ці місяці місцева команда ФК «Буча» не відпочивала – гравці «набирали» відмінної фізичної форми, взявши участь у декількох турнірах і наполегливо тренуючись. Про «зимове життя» футболістів, а також з чим планують увійти у Чемпіонат Київської області розповідає президент футбольного клубу Василь Олексюк.

- Василю Павловичу, на які події чекаємо цієї футбольної весни?
- 30 березня починається Чемпіонат Київської області з футболу. Складений відповідний календар, подаються заявки на участь у грі. Як і раніше, гратимуть 16 команд.
Перший матч ФК «Буча» відбудеться з молодіжною «Динамо-Академія» в Конча-Заспі.
Крім Чемпіонату і Кубку області (ФК «Буча» - двічі володар Кубку) ще будемо грати на Кубок ім. Безносенка, де збираються переможці районних і міських чемпіонатів. Розпочнеться турнір у квітні.
Не виключаю й участі в аматорському Кубку України.

- З чого почалася підготовка до майбутніх «поєдинків»? У яких умовах тренувалися?
- Готуватися до нового сезону почали ще 9 січня 2013 року і фактично весь цей час брали участь у спарингах, турнірах. Зокрема, грали на Кубок ім. Макарова, де були й ФК «Волинь», і друголігові команди, і ФК «Динамо». Із своєї групи «вийшли», але далі, на жаль, не пройшли.
Щодо тренувань, то взимку вони проводилися на базі спорткомплексу Українського гуманітарного інституту. Зал – вище всяких похвал. По-перше, він новий, з трибунами; по-друге, сучасне покриття – «прорезинене», не слизьке. Враження від таких умов просто чудові. Тож, спасибі їм за гостинність!
Також «розминалися» на свіжому повітрі. Загалом, було чотири тренування на тиждень – плюс контрольна гра. Адже попереду – дуже серйозний Чемпіонат. Готуватися до нього за декілька тижнів – просто смішно. Тож, зараз ми в гарній фізичній формі – чекаємо перемог.

- Зазвичай, перед початком сезону всі тренери говорять про переформування команд. ФК «Буча» не є виключенням?
- Певні зміни у складі гравців відбулися – не кардинальні, проте на 60% команди оновлено. Переважно молодими футболістами, яким до 20 років. Більшість з них в минулому році грали в Першій лізі.

- У чому причина «втечі»?
- Можливо, їх не задовольняв тренувальний процес чи матеріальний бік питання. А хтось пішов «на підвищення» в інші клуби, а є такі – хто, навпаки, повернувся «додому».
Зараз без контракту є вільний футболіст, ми намагаємося його долучити до команди.
Так, були якісь пропозиції гравцям від команд першої ліги, але далі «переглядів» справа не пішла. Максимальні досягнення - це друга ліга України.

- Наскільки відомо, цього року на футболістів чекає «сюрприз», який значно обмежить дії «перебіжчиків»..
- Зараз ввели «новшество» - «єдину картку футболіста», яка вноситиметься в єдину систему Федерації футболу України. Кожен може через пошук отримати інформацію – хто цей футболіст, звідки, у яких клубах грав і в який команді зараз. Усе для того, щоб не було всіляких незрозумілих «міграцій». Це – нормальна практика. Адже на людей сподіваєшся, а вони без попереджень ідуть – це некоректно в спорті, та й будь-де. Тепер якщо футболіст захоче перейти в інший клуб – повинні бути письмові заяви, перереєстрація картки. Відповідно можна виставляти претензії до іншої команди: футболіста готували, тренували, а його просто «переманили». Звичайно, «вкрасти» готового гравця – найпростіше, але це непорядно і безпринципно.
Чемпіонат Київської області з футболу вже давно переріс рівень аматорського – грають дуже досвідчені і сильні команди. Тому й результати поєдинків часто непередбачувані. Цим і цікавий футбол. Переконаний, що в цьому році інтрига щодо «лідерів» буде ще більшою, адже в усіх командах відбулося чимало змін.

- Що сьогодні представляє собою команда ФК «Буча»?
- Колектив – молодий, хоча амбіцій дуже багато. Звичайно, залишилося декілька досвідчених гравців – «корифеїв». Це – і Сергій Литовченко, і Олександр Клименко, Павло Янчук, Петрук та ін.
Але переважна більшість футболістів – 1993-1994 років народження. Двоє гравців 1996 року народження – це вихованці бучанської дитячо-юнацької спортивної школи.
Так, ми повинні приділяти увагу техніці гравців, але не менш важливим фактором є витривалість. Наведу приклад – матч «Барселона» - «Мілан». На 92-й хвилині захисник «включається» у гру. При рахунку 3:0 він біжить 80 метрів, щоб забити м’яч, хоча здавалося, що вже витрачені всі сили! Це говорить про те, що з 1-ї і до 92-ї хвилини футболіст фізично підготовлений, справжній професіонал. Така швидкість – від здоров’я, молодості. На цьому й робимо акцент.
Можливо, в молодих немає такої чіткого розуміння «комбінацій», як у зрілих гравців, проте вони «беруть» витривалістю і активність.

- Чи планується якось покращити матеріально технічну базу? Насамперед, мається на увазі «оновлення» стадіону «Ювілейний»?
- В принципі, запланована повна реконструкція стадіону, але все впирається у фінанси.
Трибуни хочемо трохи підняти на ще один ряд і зробити накриття – на кшталт стадіону вишгородського «Діназу».
В ідеалі було б добре зняти асфальт і зробити нове покриття – сучасне, термін експлуатації якого мінімум 15 років, щоб на бігових доріжках не було тріщин.
Але коли все це буде – не можу зараз відповісти.

- Налаштовані на чергові перемоги?
- Омолодивши колектив, оновивши команду – складно передбачити якісь результати. Товариські зустрічі – це одне, а Чемпіонат області – інша справа. І на одному рівні пройти молодим колективам, ще не зміцнівши, остаточно не зіграним – складно. Та нічого – все рівно будемо ставити перед собою максимальні задачі. Але не буду робити трагедії, якщо щось не вдасться.
Людмила Гладська, спеціально для www.bucha.com.ua 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.