» » » "Пацієнт, його здоров’я — у нас на першому місці"

"Пацієнт, його здоров’я — у нас на першому місці"

«Пацієнт, його здоров’я — у нас на першому місці» - у цьому переконані фахівці травматологічного відділення Ірпінської ЦМЛ.

Від травм, як кажуть, ніхто не застрахований. Одні завдають їх самі собі, другі отримують від інших або унаслідок впливу
стихійного лиха, і часом здається, що втручається саме Боже провидіння. І одними з перших на допомогу людині, яка постраждала, приходять травматологи. Такі досвідчені фахівці працюють і в нашому регіоні. І якщо травматологічному відділенню Ірпінської центральної міської лікарні як окремому підрозділу пішов третій рік, то травматологічному пункту вже виповнюється 25.

Олександр Юрчишин— 11 січня 2010 року на базі Ірпінської центральної міської лікарні було відкрито травматологічне відділення на 40 ліжок, — розповідає лікар ортопед-травматолог травматологічного відділення Ірпінської ЦМЛ Олександр Юрчишин. — До його структури також входить травматологічний пункт, де цілодобово надається кваліфікована ургентна (невідкладна) допомога.
Наше відділення очолює Петро Ксеник — лікар вищої категорії, який має досвід роботи понад 30 років. Це просто золота людина, чудовий спеціаліст, який досконало знає свою справу і водночас постійно підвищує власний професійний рівень. Я свого часу трудився у багатьох клініках, тому можу впевнено сказати, що рівень знань, практичних навичок Петра Тарасовича сягає просто безмежних висот. І сам по собі він чудовий товариш, який щедро передає нам свій безцінний досвід. Загалом у відділенні трудиться понад 40 працівників. Це і лікарі, зокрема Євген Репйов, Іван Олійнич, Олег Винокуров, Ростислав Солонько, Петро Ковальський, Віктор Савченко, і медичні та молодші медичні сестри. Мої колеги завжди готові прийти на допомогу
один одному. Трапляється, що й робочий день закінчився, вихідний, але якщо потребує ситуація, то фахівці до останнього боротимуться за здоров’я та часом і життя хворого. А для підвищення кваліфікації ми постійно відвідуємо всі можливі конференції, ортопедо-травматологічні збори та симпозіуми.

— Яку медичну допомогу надають фахівці Вашого відділення?
— Загалом ми проводимо понад 600 операцій на рік. Медична допомога має досить широкий діапазон. Це і первинна хірургічна обробка ран, і ургентне відновлення цілісності сухожиль кисті і стопи при відкритих переломах (плечової, стегнової, великої гомілкової кісток, кісток передпліччя) — позавогнищевої ОС АЗФ (апаратами зовнішньої фіксації).
Проводять планові операції з використанням найсучасніших блокуючих стержнів (БІОС), пластин з малим контактом LCP, LCP з блокуванням, які застосовуються в усьому світі. Вони створені з матеріалів, які передбачають мінімальний контакт з організмом, під якими, як кажуть, кістка живе.
Мікрохірургія кисті та стопи є одним із напрямків лікувального процесу, наш «коньок». Втручання передбачає установку фіксуючих міні-пластин, відновлення сухожиль, нервів, судин. Фактично це повернення людини до повноцінного життя, працездатності.

— Олександре Аркадійовичу, знаю, що в оперативному втручанні Ваше відділення йде у ногу з часом, застосовуючи новітні технології та обладнання.
— Уже маємо непогані успіхи в артроскопії — ендоскопічному методі діагностики та лікування захворювань і травм колінного суглоба, менісків, інших зв’язок, видалення сторонніх тіл. За сприяння головного лікаря Ірпінської ЦМЛ Данила Лісняка у нас з’явилося сучасне обладнання. Одне з найновіших придбань — астроскоп.
Сьогодні можна об’єктивно оцінити суттєві переваги нових методів. Раніше при оперативному втручанні лікарі оперували за допомогою великих розрізів, які могли сягати 5-10 см. Тепер такі операції за обсягами та складністю ті ж самі, але проводяться лише з двох проколів довжиною 0,5-0,6 мм. Зменшуються крововтрата, пошкодження довколишніх тканин, мінімалізується ризик зараження.
У першу чергу така малоінвазивна (ендоскопічна) хірургія переслідує швидке одужання пацієнта.
Якщо раніше людина після таких операцій перебувала у стаціонарі 2-3 тижні, то тепер на другий день може ходити, абсолютно нормально почувається, пришвидшується процес загоювання рани. Лікарі зацікавлені, щоб людина швидше повернулася у соціум, до активного життя, відновила своє здоров’я.
Хотілося б мати електронно-оптичний перетворювач, який би дав можливість установлювати пластини, блокуючі стержні абсолютно закрито, тобто з мінімальних розрізів — 1-3 см, не проводячи величезних розрізів, які робимо при теперішніх операціях.

— Одним з головних моментів при лікуванні є відношення медичних працівників до хворих.
— Наше основне завдання — це допомога людям. Пацієнт, його здоров’я — у нас на першому місці. Часто люди спочатку потрапляють до травматологічного пункту. Травмпункт — це як передова лінія фронту, де травматолог у тандемі з рентгенологом мають оперативно визначити наслідки ураження організму та розробити схему лікування, надати пацієнту рекомендації. Люди зі свіжими травмами, особливо мами з травмованими дітьми, приходять до нас зі своїм фізичним та душевним болем. Тому доводиться і шукати спільну мову з хворим, бути певним чином і психологом. Наше травматологічне відділення тісно співпрацює з кабінетом ЛФК, масажним та фізкабінетами, що допомагає прискорити
процес видужування пацієнтів, поліпшує реабілітацію після травм.
Ігор Швець 
газета: "Ірпінський вісник" №9 від 22 лютого 2013 року
Лікарня медицина
Коментарів: 0
Додати коментар