» » » "Зі стріх вода капле"... прямісінько на сало

"Зі стріх вода капле"... прямісінько на сало

Сувора правда бучанського ринку
Не дивлячись на зростання кількості великих супермаркетів у нашому місті ринки не перестають користуватися популярністю, як у місцевих мешканців так і в гостей міста. Особливо на вихідних або в святкові дні – ринки переповнені покупцями, а прилеглі вулиці – автівками. На ринках завжди свіжий товар, а якщо не свіжий, то можна одразу висловити незадоволення продавцям, які зроблять усе, аби ви залишилися задоволені, а якщо покупець сумнівається в якості – має змогу товар скуштувати та й взагалі, звикли ми до ринків і ніякі гіпермаркети їх не витіснять, це вже зрозуміло.

Але мова піде не про успішних підприємців, а швидше про їхні скарги та невдоволення станом та виглядом ринків, а також про скарги на зовнішній вигляд та стан ринку з боку його відвідувачів.
Нещодавно до редакції звернулися дві жінки зі скаргою на бруд та антисанітарію на старому ринку у Бучі. Журналісти «БН» вирішили ознайомитися з ситуацією.

Ринок зустрів дохлою рибою
Біля входу в ринок, зі сторони пошти, на тротуарі чоловік та жінка продавали «дохлу» рибу, яка мирно лежала догори пузом у алюмінієвих баліях. На питання: «Хто вам дозволив тут торгувати»?, жінка відповіла: «Директор ринку». На закиди журналістів щодо того, що тротуар навпроти ринку – це не ринок, торговці сказали, що справно сплачують 40 грн. за місце і мають право продавати та «кришу» в особі керівництва.

Далі - як у пісні - «зі сріх вода капле»…
Пройти продуктовими рядами і не намокнути неможливо та й під ногами така багнюка, що впору пересуватися на човні. Питання, чому не можна з дахів кіосків пострушувати сніг, а потім вивезти його, як ніколи актуальне, але лишається без відповіді…

Запитуємо підприємців, чи влаштовує їх такий стан їхніх робочих місць і чому вони не прибирають? Відповідь не дивує…
«За шматок землі, на якій стоїть кіоск, сплачуємо дирекції ринку суму до двох тисяч гривень на місяць, в залежності від площі, плюс за викладку товару – 30-40 грн. щодня та 100 грн. щомісяця за охорону, - розповідають продавчині Ірина та Оксана, - В цю суму має входити і прибирання, і латання дірок у проходах, і вивіз сміття та снігу… Чому цього не відбувається, ми не знаємо. Але вказувати на недоліки роботи керівництва – сенсу нема, адже незадоволеним тут не місце, одразу виженуть. Кілька разів питання санітарного стану цього ринку піднімалося, але нічим хорошим для нас не закінчилося…»

Покупці лавірують поміж крапель… та шматків сала
На невеличкому столику майже в центрі ринку жінка розклала свинину – продає. М’ясо густо поливається талим снігом, але продавчиню це не непокоїть - над її головою причеплена парасолька. Під столом мляво потягаються коти, собака навпроти спить але вуха стирчать – напоготові.
Якийсь чоловік зупинився біля м’яса. «Купуєте? – питаємо». «Ні, - каже, - дивуюся, як ТАКЕ може у нас бути, хоча… що тут дивного, скрізь бардак, - підсумовує дядько, спльовує ледь не на шмат сала і йде собі далі».
Бабуся купує рибу, поки витягала та складала копійки до гаманця – її берет намок та похилився. Зняла, струсила воду, інтелігентно так але з докором подивилася на продавчиню, склала рибу в торбинку й пішла.


Невже ми зомбі?
У зв’язку з побаченим пригадався роман Патріка Зюскінда «Парфюмер», зокрема, опис брудних та вонючих рибних рядів на ринку, де народився Гренуй… Почало нудити. Надворі ХХІ століття, а у нас ніяких змін на краще...
Найбільше дивує, що до цього часу і підприємці, і покупці мовчки зносили всі незручності, з якими щодня стикаються на ринку і лише зараз терпець у деяких з них урвався.
От і думаєш, невже ми не заслуговуємо жити в чистоті та отримувати якісні послуги, за які платимо немалі гроші? Чи ми якісь зомбі, які з усім погоджуються і не бачать чи не хочуть бачити проблем навколо?
Виходить, коли проблеми не вирішуються, а наростають, нам краще змиритися, заплющити очі аби таким чином вберегти свою психіку?
0 0

Ольга Самойленко 
газета: "Бучанські новини" №6 від 8 лютого 2013 року
Коментарів: 2
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.
Max T

OFFline

  • Max T (16)
  • Місцевий
  • 11 лютого 2013 11:06
Отличная статья, но вот изменит ли что-то она? Вопрос риторический!

0
Борода

OFFline

  • Борода (36)
  • Місцевий
  • 12 лютого 2013 23:00
Ничего не изменить...
Ибо статья сильно направлена на дискредитацию....проще говоря, заказная...
Есть проблемы на рынке, Но человек сам себе хозяин, не хочешь покупать рыбу при входе, ты ее не купишь...
Вся Буча и так знает у кого что брать....

0