«Побороти» сніг...

Зима то відступає, то знову показує свою силу, але вулиці міста, як і раніше, потрібно прибирати від снігу. Багато бучанців невдоволені – кажуть, що цього року не дуже поспішають розчищати снігові замети, а пересуватися – дедалі складніше. А от у комунальників є своє пояснення. Про дотримання порядку на вулицях міста розповідає начальник Бучанського управління житлово-комунального господарства Володимир Кравчук.

- Володимире Денисовичу, не будемо лукавити – зауважень до якості прибирання і розчистки доріг від снігу чимало. В чому причина?
- Техніки, яка б прибирала дороги, – достатньо, але є «традиційні» фінансові труднощі. Через юридичні процедури затягується питання щодо надходження коштів. Люди – працюють, а от придбати пальне, щоб заправити транспорт, - проблемно. Виручає відділ з надзвичайних ситуацій, який іноді надає бензин.
Щодо прибудинкових територій, то двірники справно виконують свої обов’язки, з-позаранку виходять з лопатами: розчищають стежки, під'їзди, посипають їх пісчано-соляною сумішшю.
Можливо, недостатньо добре прибираються дороги. Але головні шляхи завжди намагаємося утримувати в порядку. Регулярно чистимо вул. Вокзальну (зокрема, біля залізниці), вул. Тарасівську, вул. Кірова, вул. Депутатську та ін. Тобто, де проходить маршрут громадського автотранспорту – питань немає.
Визнаю, останнім часом не впорядковували мікрорайон Лісової Бучі у зв’язку з економією коштів.

- Як часто виїжджає техніка для прибирання?
- В залежності від того, наскільки сильними є снігопади. Якщо заметіль триває півгодини – відразу відправляємо техніку для приведення шляхів у належний стан. Стараємося почистити всі дороги, доріжки. Якщо немає снігу – техніка стоїть.
Пісчано-соляної суміші цього року достатньо. Посипаємо нею тротуари, перехрестя, переїзди на залізниці.

- Люди скаржаться, що машини чистять дороги і насипають сніг на тротуар. Тобто, комфортно пересуватися дуже складно. Невже не можна якось по-іншому прибирати?
- Після того, як техніка розчищає головні дороги, ми намагаємося спеціальним трактором чистити і утримувати в порядку пішохідні ділянки.
Маршрут наступний: вул. Вокзальна – вул. Чкалова – вул. Енергетиків – вул. Б. Хмельницького – вул. Островського – вокзал. Те ж саме стосується і вул. Комсомольської.

- Але ж по названим вулицям «тротуари» зараз є не скрізь…
- Буває, що й не встигаємо все почистити – лише один трактор.

- Хто повинен впорядковувати спуски біля пішохідних переходів, які слизькі і завалені снігом?
- Якщо мова йде про центр міста, то це обов’язки служби автомобільних доріг, яка повинна слідкувати за благоустроєм проїжджої частини, зупинок, переходів. Але вони цього майже не роблять.
Тож, якщо пішохідний перехід розташований біля житлового будинку, який ми обслуговуємо, то самі прибираємо та посипаємо доріжки піском. Часто й трасу чистимо: від однієї стели Бучі до іншої (6 км).
Біля кооперативних будинків ситуація гірша, бо там приводять до ладу тільки прибудинкову територію. У них заборгованість перед «БУЖКГ» тільки за вивіз сміття на загальну суму понад 70 тис. грн.

- Утримання яких об’єктів не входить до вашої компетенції? Хто повинен ними «займатися»?
- У радіусі 50 м від закладу прибирати і утримувати територію повинен його власник, підприємець. Це стосується магазинів, кафе, аптек, СТО та інших громадських закладів, установ і підприємств.
Комунальні служби прибирають тільки біля будинків і дороги.
А взагалі потрібно створити солідне комунальне підприємство, до якого б входили дорожні служби, працівники благоустрою тощо. Поки що в нас немає можливості розширити штат.

- Негода призвела до проблем із житловим фондом, страждають покрівлі будинків. Як вирішуєте це питання?
- На сьогодні 57 дахових покрівель у Бучі – протікають. Це і центр міста (вул. Нове Шосе, 3, 5, 7, 13), й інші мікрорайони (мікрорайон Склозаводський: вул. Склозаводська, 3, вул. Кірова, 318, 206-Б, вул. Тарасівська, 12-А, мікрорайон Мельники: вул. Вокзальна, 129-Г та ін.).
Там, де старі будинки – там і трапляються такі випадки.
Причина – через перепади температур (замерзання-розмерзання снігу), вода не стікає, а «йде» під шиферні дахи.
У нас задіяна бригада із чотирьох чоловік, працює «вишка» – проблему намагаються усунути, зчищають сніговий покрив. Тут незручності ще й ось у чому: якщо примерзлий шифер активно чистити – він може відламатися, тріснути. Тож, питання стоїть так, що весною дах потрібно відновлювати.

- Підземний перехід – знову затоплює. При всьому бажанні, навіть «приловчившись», його неможливо перейти. У цьому плані щось робиться?
- Звідти вже викачали чотири машини води. Справа в тому, що не працює «ліньовка» (мабуть, було порушення норм при будівництві). Як наслідок – дощ, сніг: все потрапляє у перехід. Зливна каналізація не спрацьовує, щоб прийняти таку кількість води, і в результаті – підтоплення.

Підземний перехід також повинен обслуговувати облавтодор, хоча цього не робить.
Проте ми намагаємося вчасно реагувати на звернення громадян і приводити його у належний стан. Вибачаємося, якщо так виходить не завжди.
Також у переході прибирають двірники. Зазначу: вранці там страшне, що робиться (валяються пляшки, недопалки, сміття). Але то вже свідчить про культурний рівень окремих наших громадян.
Людмила Гладська 
газета: "Бучанські новини" №6 від 8 лютого 2013 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.