» » » Ірпінські школярі повернулися з екзотичної Індії

Ірпінські школярі повернулися з екзотичної Індії

Минулого року дві команди нашого навчального закладу брали участь у міжнародному проекті «Discover the cook in you», який проводився Британськими радами. В його рамках учні пропагували українські страви всій планеті. Їхнє відео «Derynu» та «Pizza» переглянуло на YouTube сотні тисяч людей понад 30 країн світу. Найцікавішим було те, що всі змагання відбувалися англійською мовою! Смачно і корисно!

Уже влітку після такого приголомшливого успіху учнів та керівника чекав ще один сюрприз — індійська школа м. Патханкот (Shemford Futuristic School) запросила до співпраці у новому довготривалому англомовному проекті. Після декількох місяців співпраці нас було запрошено відвідати Індію. Візит виявився дуже корисним — діти вперше побачили далеку азіатську країну, ознайомилися з індійською культурою, звичаями та стилем життя, водночас вдосконалили англійську мову. До речі, в Індії ця мова є однією з державних.

Цікаво було дізнатися й про те, що освіта в цій країні повністю платна, а навчання починається з двох років. Серед навчальних предметів є багато схожих з нашими: математика, мови, читання, інформатика, природознавство, малювання, фізичне виховання, музика. Діти тут вивчають танці, скейтинг, крикет, моральні цінності. Наші учні відвідали урок танців (усі були в захваті). Крім рідної мови — хінді, обов’язково викладається мова штату. В нашій школі це була панджабі. Уроки тривають по 30 хвилин, але перерви відсутні.

Індійські учні та вчителі були дуже вражені, коли під час презентації про Україну та нашу школу, яку ми для них підготували, дізналися про наші канікули. В Індії відсутній такий довготривалий відпочинок, як у наших школярів улітку. Перерва у навчанні лише місяць улітку (через спеку) та 2 тижні на Різдво. Велике здивування викликали фотографії української зими та снігу. Неймовірне задоволення отримали індуси й від наших українських танців та пісень.

Діти привезли багато подарунків для учнів своєї школи. Натхненні новими враженнями, вони готуються приймати індійську делегацію у травні. Ця поїздка була б неможливою без фінансової підтримки Юрія Цикаленка. Педагогічний колектив, батьки та учні школи щиро вдячні Юрію Володимировичу за чуйне серце та участь в організації поїздки.
Світлана МЕРКУЛОВА, учитель англійської мови 
газета: «Ірпінський вісник» №5 від 25 січня 2013 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.