Фотофакт: Свято Водохреща

19 січня весь православний світ відзначає свято Водохреща. За традицією, в цей день у віруючих людей є можливість очиститися від гріхів і навіть зцілитися від хвороб. Для цього потрібно тричі окунутися з головою в ополонці.Проте, погодні умови завадили сповна реалізувати задумане. Неочікувана відлига зробила лід на ставку надто тонким, аби на ньому можна було стояти без загрози для життя. Тому масового купання в Бучі не було. Натомість, хто хотів – мав можливість поїхати до сусіднього Ворзеля, де багато років поспіль проводиться священний обряд. А щоб звеселити і підбадьорити купальників, там запланували виступи народних колективів з Бучі, Ірпеня та Гостомеля.
Традиційними стали пірнання і у Дніпрі. Тому особливо завзяті бучанці не полінувалися поїхати до столиці нашої держави – Києва.

А в Бучі, в усіх храмах провели святкове богуслужіння з освященням води, яка на Водохреще є цілющою і особливо смачною. Зокрема, чимало люду зібралося й у Центральному міському парку. Туди йшли хресною ходою, хоча багато жителів приєдналися трохи пізніше. Всі вітали один одного зі світлим святом, бажаючи здоров’я, і випивали по ковтку священної водички.
Віруючі сподіваються, що відзначати Водохреще у парку стане доброю традицією.

www.bucha.com.ua 
фотофакт Водохреща
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.