Буча: Затвердили бюджет міста

24 грудня відбулося засідання 34 позачергової сесії VI скликання Бучанської міської ради під керівництвом Бучанського міського голови Анатолія Федорука. Депутати розглядали стратегічні і життєво-необхідні питання на весь наступний рік. На порядку денному стояло – прийняття бюджету на 2013 рік і затвердження плану соціально-економічного і культурного розвитку міста.

Так, перший заступник міського голови Геннадій Дмитренко виніс пропозицію щодо ухвалення Бюджетного регламенту, який «пояснює» принцип роботи і суть функціонування бюджетного процесу.
За словами посадовця, регламент захищатиме права територіальної громади Бучі і стане додатковим механізмом прозорості бюджетного процесу, тобто такий собі «контроль над контролем». При цьому, він не потребує витрат з державного і місцевого бюджетів. Більшість депутатів проголосували «за» прийняття такого рішення.

Далі – затверджували бюджет на 2013 рік.
Рішенням сесії було прийнято встановити загальний обсяг доходів міського бюджету у сумі 141110,2 тис. грн.
Зокрема, дотацію вирівнювання у сумі 29010,0 тис. грн. і субвенції з державного бюджету у сумі 32077,0 тис. грн.
Обсяг доходів загального фонду визначається у сумі 102,067,4 тис. грн., спеціального фонду – 39042,8 тис. грн. (в тому числі бюджету розвитку – 30640,0 тис. грн.).
Профіцит міського бюджету – 640,0 тис. грн.
Разом з тим, передбачається виділити кошти на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям у розмірі 21385,9 тис. грн.

На утримання дітей-сиріт школи-інтернат спрямовано 976,3 тис. грн. А на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС – 622,3 тис. грн.

Також було затверджено програму і визначено основні напрямки соціально-економічного та культурного розвитку Бучі на 2013~2015 роки.

Зокрема, передбачено удосконалення рівня надання медичної допомоги, що включатиме:
- надання первинної медичної допомоги (відкриття амбулаторії та поліклініки з денним стаціонаром);
- надання вторинної медичної допомоги (будівництво спеціалізованого стаціонару госпітального округу та створення клініко-діагностичного відділення з денним стаціонаром);
- надання швидкої медичної допомоги. До речі, адміністративний центр швидкої допомоги буде в Бучі, на базі учкомбінату по вул. Кірова, а не у Вишгороді, як планувалося раніше. Вона обслуговуватиме північно-західний регіон Київщини з населенням 100 тисяч жителів. Нагадаємо, що з 1 січня 2013 року на державному рівні відбудеться розподіл на екстрену (термінову) і невідкладну (працюватиме при поліклініці) медичну допомогу. Але посадовці обіцяють, що на якості надання послуг населенню це не позначиться. Викликати швидку можна за звичайним номером: 103.

А для вдосконалення системи діагностики та лікування пацієнтів, при Бучанській поліклініці створюється лікувально-діагностичний центр. До нього входитимуть: рентгенологічний блок, клінічна лабораторія, денний стаціонар на 30 ліжок.

Щодо програми «Питна вода».
Стан питної води в регіоні за показниками марганцю і заліза вже сягнув гранично допустимих норм, а подекуди – їх перевищує. На думку посадовців, існує декілька шляхів вирішення проблеми, один із яких – розміщення обладнання для доочистки води.

Тобто, встановлення спеціальних фільтрів у відведеному приміщенні в будівлях закладів освіти та охорони здоров’я або у вигляді малих архітектурних форм.

Важливим є й забезпечення дітей вільними місцями у навчальних закладах. Тому планується:
- закінчити будівництво сучасного дитячого садочка на 110 місць по вул. Центральній;
- закінчити реконструкцію та будівництво спортивного блоку в комплексі з будівлями школи №2 на 500 місць по вул. Шевченка.

Крім того, увага посадовців зосереджуватиметься і на галузях будівництва, житлово-комунального господарства, освіті, культурі та спорту, соціальній сфері тощо.
Оскільки в новий рік Буча вступить з новим бюджетом (продуманим і раціонально обґрунтованим), то маємо надію, що всі задуми і плани вдасться успішно реалізувати.Підготувала Людмила Гладська
газета: "Бучанські новини" №52 від 28 грудня 2012 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.