» » » Ірпінь: Генеральний план міста затверджено!

Ірпінь: Генеральний план міста затверджено!

Майбутнє Ірпеня тепер сконцентровано у Генеральному плані. Процес підготовки архітектурної конституції міста був непростим. Гарячі дебати відбувалися на різних рівнях. І це нормально.

Розробникам цього документа довелося вносити чимало суттєвих пропозицій від фахівців, громадськості. І тепер ми можемо порадіти: нарешті маємо Генеральний план розвитку міста!

Детальніше про це «Ірпінському віснику» розповідають міський голова Володимир Скаржинський, його перший заступник Микола Головкевич і начальник відділу містобудування та архітектури Михайло Копач.

Володимир Скаржинський: «Відбулася, без сумніву, історична подія. Містобудівна рада Київської області одноголосно рекомендувала затвердити Генеральний план Ірпеня площею 3705 гектарів. Відбулося дуже конструктивне його обговорення, в якому взяли участь більше 20 фахівців по всіх напрямках. Вважаю, це хороший документ, який дає Ірпеню право жити і далі розвиватися. Таким чином ми вписали нову яскраву сторінку в його біографію.

Дуже добре попрацювали наші спеціалісти. Хочу висловити велику подяку головному архітектору міста Михайлу Копачу, який «денно і нощно» займався підготовкою для втілення в життя цієї архітектурної конституції, першому заступнику міського голови Миколі Головкевичу, а також депутату міської ради Ользі Олійнич, яка привела в Ірпінь першого інвестора — Вікторію Кунгурцеву. Проінформую читачів: Вікторія Григорівна заплатила за розробку Генерального плану міста 600 тис. гривень.

Узагалі хочу подякувати всім спонсорам, які долучися до розробки Генплану, а це — депутати обласної ради Вікторія Кунгурцева, Ігор Борзило, депутат міської ради Дмитро Войцех, приватне підприємство «Білдгрупменеджмент» (директор І. Бречко), генеральний директор фірми «Гарант-житло» Василь Пікулик, ТОВ «Будівельна компанія «Палаццо» (директор А. Жук), ПАТ «Олімп» (голова правління М. Усачов)».

Михайло Копач: «Вартість Генерального плану, згідно з кошторисом, — 900 тис. гривень. Вартість топографічної основи — 300 тис. гривень, і стільки ж заплатили за проект землеустрою.

Топографічну зйомку здійснило підприємство «Київгеінформатика». Чому необхідно було робити топозйомку? Бо закон України про регулювання містобудівної діяльності передбачає розробку нового генплану на новій топооснові та в новій системі координат.

Згідно з чинним законодавством, будь-яке будівництво, виділення земельної ділянки без затвердження Генплану забороняється.
Генплан — це початок нового літочислення Ірпеня. У ньому детально передбачено садибне, багатоповерхове будівництво, рекреаційні зони тощо. Враховано пропозиції і землекористувачів — яким вони бачать використання своїх ділянок через 5-10 років. Справа в тому, що Генплан без терміну дії. Вносити до нього зміни можна буде через кожні п’ять років рішенням міської ради».

Микола Головкевич: «До обговорення проекту Генерального плану активно підключилися жителі міста, громадська рада при виконавчому комітеті. Було проведено декілька громадських слухань. Важливі пропозиції враховано. Всім, хто долучився до цього процесу, — щира подяка!».

Володимир Скаржинський: «Генеральний план затверджений депутатами міської ради, причому одноголосно! Тепер ми можемо чітко будувати плани, своє майбутнє».
Василь ЗАКРЕВСЬКИЙ 
газета: "Ірпінський вісник" №1 від 1 січня 2013 року
Генеральний план Бучі громадські слухання
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.