» » » Перспективи будівництва: Біля міського парку з’явиться виставковий центр

Перспективи будівництва: Біля міського парку з’явиться виставковий центр

22 грудня, в приміщенні Бучанської міської ради відбулися громадські слухання, на які виносився детальний план території. Мова йшла про квартал житлової та громадської забудови з розташуванням виставкового центру, кафе та офісів. Майбутній об’єкт знаходитиметься в межах існуючого Бучанського міського парку по вул. Інститутській, 54-A, ЗОШ №1 по вул. Малиновського, 74 та приватної садибної забудови. Орієнтовна площа земельної ділянки – 1,8 га.

На думку міської влади, буде досить вдалим розташувати виставковий центр саме на цьому місці. Адже він гармонійно впишеться в уже існуючий культурно-розважальний комплекс: парк, територія колишньої садиби Михайла Булгакова, а незабаром – з’явиться художня галерея, художня школа. Все це у поєднанні створює потужний культурний проект.

Розробник даного задуму – ДП «Науково-дослідний і проектний інститут містобудування».
Протягом місяця громадяни мали можливість вносити свої пропозиції, ідеї до проекту містобудівної документації, яка була представлена у відділі архітектури міської ради. За словами головного архітектора міста Валентини Ткаченко, люди дійсно приходили – цікавилися, дивилися, але зауважень з їхнього боку не було.

Більш детально про потенційну новобудову розповіла представниця проектного інституту Тетяна Васильцова.
- «Дана територія немає ніяких планувальних обмежень з точки зору розміщення шкідливих об’єктів, які б загрожували її розвитку. Вона також оточена садибною і житловою забудовою і землями шкільного стадіону, лісопарковою зоною.
Виставковий центр розрахований на 200 людей. За підрахунками, відвідувати виставкові зали одночасно зможуть 75 чоловік, а галереї – 65 чоловік. Крім того, проектом планується розташувати конференц-зал на 30 чоловік, а також кафе-ресторан на 50 чоловік.

Запроектовано й стоянку з розрахунку 1 машино-місце на 10 відвідувачів. Проте є можливість зробити на довгострокове освоєння ще 20 машино-місць, які будуть служити не тільки відвідувачам центру і міського парку, але й тамтешнім мешканцям», - розповіла проектант.

До речі, фізична особа викупила житловий будинок, який знаходиться поряд, і хоче облаштувати там центральний офіс «Бурштинового шляху». Власниця очолює Всеукраїнську організацію по бурштину і сподівається на співпрацю з майбутнім виставковим центром. Тож, польоту для творчих ідей – придостатньо і на громаду чекають приємні сюрпризи. Адже, по-секрету, поряд з Бучею – у Гостомелі, виявили поклади бурштину.

Як повідомила Тетяна Васильцова, даним детальним планом території планується розміщення двох житлових багатоквартирних будинків на 4 поверхи загальною кількістю 32 квартири.

«Таким чином, щільність населення (353 людини в багатоповерхівках і 16 – в садибних будинках) не перевищує нормативу і цей показник відповідає рекреаційній території.
Для житлової забудови витримано всі необхідні відстані, дотримано протипожежних і санітарних вимог. Запропоновано розташувати всі необхідні дитячі, спортивні та господарські майданчики. Місця стоянки розраховані наступним чином: 1 машино-місце на квартиру», - сказала вона.

Крім того, на цій території розміщувалися інженерні споруди, які необхідні для обслуговування даної забудови. Це – трансформаторна підстанція, насосна станція – вони не виходять на існуючу забудову і не створюють ніяких обмежень для потенційного будівництва.

Загалом комплекс підключатиметься до центральної каналізації міста.
За словами проектанта, всі технічні умови, які будуть на наступній стадії проектування, замовник вже братиме у відповідних службах. Адже якщо раніше детальним планом наперед погоджувалася точка підключення до інженерних мереж, то на сьогодні служби диктують такі умови, що вони беруть технічні умови безпосередньо при будівництві окремого об’єкта.

Бучанський міський голова Анатолій Федорук розповів, що передбачається досить великий об’єм робіт по інженерії. Адже каналізація фактично простягається за колишніми піонерськими таборами. І треба «проходити» через їхню територію (попередню згоду отримали) , що привести мережі в належний стан.

«Коли цим комплексом буде реалізовуватися каналізування, то навіть так званий «елітний» приватний сектор по вул. Ярослава Мудрого теж зможе долучитися до будівництва. Адже, як з’ясувалося, цих п’ять будинків не мають централізованої каналізації», - сказав посадовець.


Також було дано завдання максимально врахувати існуючий рельєф, щоб парковка не розміщувалася надто близько до тротуару і не псувала зелені насадження.
А головне – майбутня галерея має гармонійно вписатися в існуючу забудову (зокрема в архітектурному плані) і якнайкраще слугувати територіальній громаді Бучі.
Людмила Гладська 
газета: "Бучанськы новини"
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.