» » » У Гостомелі футбол — Спорт номер один

У Гостомелі футбол — Спорт номер один

Одразу дві гостомельські команди — «Гостомель» та «Факел» — стали чемпіонами Києво-Святошинського району відповідно у першій та третій лігах.
Таких висот досягнуто вперше за останні десять років. Розповідає тренер команди «Факел» Ігор Вакуленко.

Ми ставили на нинішній сезон завдання-максимум: стати кращими! І ми стали переможцями! Довгу дистанцію пройшли на одному диханні, хоча було декілька важких матчів. Включаючи попередні ігри, забили рекордну кількість м’ячів — 104!

— Футбол у Гостомелі - спорт номер один. Саме завдяки місцевій владі у чемпіонаті Києво-Святошинського району представлено аж три команди — «Гостомель» (перша ліга), «Міраж» (друга), «Факел» (третя).
— Постійно відчуваємо підтримку з боку місцевої влади, насамперед селищного голови Анатолія Кириченка, його заступника Василя Саєнка. Вони часто відвідують футбольні матчі за участю названих вище команд, і хлопці прагнуть показати все, на що вони здатні. Щира подяка і відомому меценату, депутату Ірпінської міської ради Юрію Прилипку.
Спонсорську допомогу, зокрема м’ячами, надавав Сергій Каморний. Окрема подяка директору стадіону Олександру Венгеру та адміністратору команди Сергію Гуцкалу. Хочу сказати і про дружин футболістів. Їхня присутність на матчах також додає натхнення.

— Якось Ви сказали: за- кінчите кар’єру тренера тоді, коли всі Ваші хлопці-футболісти одружаться.
— Це справді так. Очоливши команду, публічно заявив: «Повішу бутси на гвіздок тоді, коли вас переженю!». І мої слова збуваються у реальному житті. За останні два роки зіграли 8 весіль! Мене як тренера також запрошують на шлюбні урочистості. Така домашня атмосфера в колективі тільки додає наснаги.

— Які завдання ставить Ігор Вакуленко та його команда на наступний сезон?
— Завдання-максимум - виграти другу лігу. Завданнямінімум — увійти до трійки кращих команд. І, звісно, знову завоювати Кубок Гостомеля. Та якомога краще зіграти у Кубку Києво-Святошинського району. Курс команди не міняється. Її основу складатимуть місцеві футболісти, а не «бразильці»кияни.

— Можна було б активніше залучати молодь до футболу, якби на території школи №13 відкрили поле зі штучним покриттям.
— Це справді дуже важливо. На території цієї школи повинні були здати в експлуатацію поле зі штучним покриттям. Але, як кажуть, цієї події чекаємоне дочекаємося. З відкриттям поля до футбольних тренувань можна залучати значно більше дітей, ніж зараз.

— До речі, Вас можна привітати також із завоюванням Кубка Гостомеля.
— Завоювати Кубок Гостомеля для нас було заповітною мрією. Скажу чесно: нам було непросто вдруге отримати почесний трофей. Характерна особливість: участь у цьому турнірі беруть вихованці тільки місцевого футболу, і це покладає на кожного велику відповідальність. У фіналі ми зустрілися з командою «Міраж» і перемогли з рахунком 2:0.
Кубок Гостомеля завоювали в день святкування селища. Оскільки ми вже здобували його двічі, то він пропишеться постійно в нашій команді.

— А яка футбольна зміна росте?
— Молодіжну команду Гостомеля тренує Сергій Панченко. Треба відверто сказати: нині з дітьми працювати непросто У них багато спокус: Інтернет, мобільні телефони; під музику на лавочках п’ють пиво, отож фізичну культуру і спорт ігнорують. Але, звичайно, руки опускати не можна — таких треба переконувати: просиджування за комп’ютером, вживання слабоалкогольних напоїв — шлях у глухий кут, у нікуди.
Є інша категорія хлопців, у яких рано з’явилися «крила»: мовляв, ми вже виросли у класних футболістів! Хоча вони не усвідомлюють: перехід від дитячого до дорослого футболу важкий! Для прикладу: «Факел» весною заявив на гру трьох молодих футболістів, а ось підзавісу сезону залишився один — Вадим Яковенко. Він нині є одним із найкращих гравців команди. І, що приємно, продовжує вдосконалювати свою майстерність, вступив до Київського інституту фізичної культури. Отже, тільки через старання, наполегливість може прийти успіх.
Я, до речі, не вигнав з команди жодного юнака. Кажу хлопцям: «Якщо щось не влаштовує, говоріть відверто, не мовчіть. Проблеми треба вирішувати разом!».
Василь Острозький 
газета: «Ірпінський вісник» №48, від 23 листопада 2012 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.