» » » Міграційна служба: На «ПМЖ» — в Ірпінь та Бучу

Міграційна служба: На «ПМЖ» — в Ірпінь та Бучу

Начальник Ірпінського МВ УДМС України в Київській області Сергій Демура розповів нашому часопису, що останнім часом спостерігається цікава тенденція: збільшується кількість населення регіону і зменшується відсоток тих, хто емігрує в інші країни.

— Сергію Васильовичу! З 1 серпня по 1 листопада в Ірпінському регіоні та м. Буча прописано 2251 особу. Це свідчить про те, що до нас на постійне місце проживання приїжджає все більше людей. Це в основному ті, хто придбав тут житло?
— Міста Буча та Ірпінь зараз активно забудовуються. Тут красива місцевість, хороше транспортне сполучення — за 25-30 хвилин можна дістатися до Києва. Особливо багато приїжджає до нас молодих сімей. Вони продають житло у Києві й купують у Бучі або Ірпені. Прописується багато громадян з Донецької, Дніпропетровської, Луганської областей.

— До нас переселяються не тільки з інших регіонів держави, а й із-за кордону. Скажімо, зараз в Ірпінському регіоні та Бучі проживає 857 громадян з інших країн. Чим вони свій переїзд мотивували?
— Багато людей приїжджає з Росії. Це в основному колишні військові, які служили на Півночі, на Уралі. Подейкують, що в Росії відмінили деякі пільги, тому вони повертаються на Батьківщину. Російські громадяни українського походження приїжджають сюди, адже тут їхнє коріння. Для тих, чиї батьки народилися в Україні, отримати дозвіл на проживання не складає проблеми.
Також багато людей приїздить з Білорусі. Оформлюються змішані шлюби, коли чоловік або дружина з України і хтось із них переїжджає на свою Батьківщину. Є і такий приклад: один білоруський бізнесмен вклав у економіку України 100 тис. доларів, переніс бізнес в Ірпінський регіон і таким чином отримав право на проживання у нас. Він говорить, що бізнес легше вести у нашій країні.
Також у регіоні проживає багато студентів з інших країн, але вони в основному реєструються в Києві. Багато осіб чоловічої статі приїжджають з Грузії, Азербайджану, одружуються на наших дівчатах. Якщо люди сюди їдуть — значить, їх тут усе влаштовує.

— Цікавий інший момент. З 1 серпня по 1 листопада з Ірпінського регіону та м. Буча на «ПМЖ» в іншу країну не виїхав ніхто. А взагалі, в нинішньому році багато наших земляків змінили прописку?
— Із нашого регіону на «ПМЖ» в інші країни за рік виїхало лише три родини. Порівняно з попередніми роками це хороший показник, який свідчить про те, що наші земляки не поспішають покинути Батьківщину. Чимало з них виписуються з одного житла і тут же в регіоні купують нове, покращуючи житлові умови. Таким чином іде прописка і виписка всередині регіону.

— Поясніть нашим читачам: до ірпінчанина в гості на тиждень приїхав родич з Росії, громадянин цієї держави. Він повинен зареєструватися у міграційній службі?
— Жителі країн СНД можуть вільно пересікати кордон і 90 діб перебувати на території України без реєстрації. Після цього особа повинна зареєструватися або покинути територію нашої країни. При міграційній службі існує міліція міграційного контролю, вона підпорядковується МВС і веде контроль за громадянами, які не дотримуються законів України. За проживання без реєстрації з них стягують штраф у розмірі від 510 до 2800 грн. і видворяють за межі України. Найбільше порушують міграційний режим громадяни Грузії, Узбекистану і Таджикистану. Необхідно пам’ятати, що за три доби до закінчення строку перебування у країні потрібно прийти до Державної міграційної служби і продовжити термін перебування.

— Які порушення паспортного режиму зафіксовано у нинішньому році в нашому регіоні?
— 45-50% порушень — це ті випадки, коли особа, виписавшись із одного місця проживання, забуває, що після цього необхідно протягом 10 днів записати в паспорт нову реєстрацію. Часто громадяни забувають вклеїти нову фотокартку до паспорта, коли їм виповнилося 25 або 45. Є люди, які роками не заглядають до свого головного документа!
Часто гублять паспорт, бо халатно ставляться до його зберігання. Зауважу: якщо в паспорті пошкоджена фотографія, необхідно зробити новий.
Юлія Гніденко 
газета: «Ірпінський вісник» №47 від 16 листопада 2012 року
паспорт Буча Ірпінь
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.