» » » Плащаниця Пресвятої Богородиці з Гефсиманії — В Ірпені

Плащаниця Пресвятої Богородиці з Гефсиманії — В Ірпені

У ніч з 19 на 20 жовтня святиня була доставлена до Свято-Троїцького храму в місті Ірпінь.

З благословення Предстоятеля Української православної церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира біля воріт храму святиню зустрів вікарій Київської Митрополії єпископ Ірпінський Климент, який у співслужінні благочинного Києво-Святошинського церковного округу протоієрея Василія Русинки та міського духовенства звершив нічну Божественну літургію. Вклонитися Плащаниці Божої Матері в цю ніч прийшли представники міської влади, народний депутат України Петро Мельник, велика кількість жителів Приірпіння. Прихожани, незважаючи на нічний час, прибували великою рікою.

Щоб вклонитися святині, довелося стояти у великій черзі, та ці очікування були сповнені благодаттю, як на Великдень. А ще ця осіння ніч була, як ніколи, теплою.
Плащаниця Пресвятої Богородиці з Гефсиманії з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира була
доставлена офіційною делегацією Української православної церкви на чолі із секретарем Предстоятеля УПЦ архієпископом Переяслав-Хмельницьким і Вишневським Олександром.

Митрополит Володимир сказав: «Ми часто просимо Божу Матір стосовно нас про все, так і не відразу розберешся, чого в першу чергу самі потребуємо. Але Божа Матір — Матір усього всесвіту — сама поспішає воздвигнути клопотання перед Богом нашим про спасіння роду людського. І отримують усі, хто щиро цього просить з надією на Господа та Його волю. Вона відвідує нас і в радості, і в тяжкі хвилини життя, бо хоче, щоб
ми зрозуміли Божу правду. Ми дякуємо Цариці Небесній за Її довготерпіння, незважаючи на те, що ми незаслужено ставимося до Її Сина. Посланництво з Єрусалима Богоматірної ікони — історична подія, і вона повинна залишитися у наших серцях на благо самого себе, усього нашого народу. Нехай благословення Божої Матері не зменшується, перебуває з усіма нами, і нехай буде мир у серцях наших, тому що тоді ми робимо приємне Цариці Небесній».

Створення Плащаниці відносять до 1830-1840 років.
Вона являє собою вирізане по контуру зображення Божої Матері, з обох боків має оклад. Риза — дар російської графині Анни Орлової-Чесменської.
Зберігається Плащаниця Пресвятої Богородиці в Єрусалимі, в подвір’ї Гефсиманської обителі, так званій Малій Гефсиманії, розташованій навпроти входу до Храму Гробу Господнього. Тут вона знаходиться праворуч від вівтаря перед шанованою іконою Божої Матері «Милостива», прикрашеною численними рядами дорогоцінних прикрас, принесених на подяку за зцілення.

В Єрусалимі Плащаницю виносять на загальний огляд лише раз на рік у Страсну п’ятницю. Її прикрашають пелюстками червоних троянд, обносять навколо каменя помазання (на ньому знаходилося тіло Христа після зняття з розп’яття, нині це обрамлена кам’яна плита), потім на деякий час кладуть на камені, а згодом заносять у кулуквію (спеціальну кімнату в Храмі Гробу Господнього). Подивитися на це дійство щорічно збираються тисячі людей.

Тиждень з дня свята Преображення (у серпні) перед Плащаницею щодня служать молебні, акафісти та вечірня, після чого настоятель Гефсиманської обителі здійснює перед нею нічну Божественну літургію. На світанку Плащаниця хресною ходою урочисто переноситься до Гефсиманії біля Оливної (Згуби) гори. Тут, на місці поховання тіла Богородиці, спорудили Храм Гробу Господнього.
Валентин Собчук 
газета: «Ірпінський вісник» №44 від 26 жовтня 2012 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.