Міське батьківське віче

На початку жовтня у Бучі вперше пройшов захід, який об’єднав інтереси батьків, дітей і педагогів. На міському батьківському віче визначали пріоритетні напрямки в розвитку освітньої системи на 2012-2013 навчальний рік. А також роль батьківської громадськості в оновленні сучасної школи.

На зустрічі були присутні 123 делегати – представники міської влади, керівники навчальних закладів, школярі, батьки, спеціалісти соціальної сфери, психологи, працівники медичної галузі і правоохоронних органів. Адже всі вони мають відношення до навчання і розвитку дітей.
«Для чого ми проводимо це зібрання? Час летить досить швидко, розвивається технічний прогрес. І з року в рік постають нові завдання у вихованні особистості кожної дитини. Тому ми зібралися для того, щоб повідомити про досягнення в освіті міста Бучі, про плани на навчальний рік. Також хочемо виробити трьохсторонню співпрацю: між вчительським, дитячим і батьківськими колективами», - сказав начальник Бучанського відділу освіти Олег Цимбал, відкриваючи збори.

Розпочали роботу віче з обговорення низки важливих питань.
Так, Олег Цимбал розповів, що одним із важливих моментів у здобутті знань є інформаційно-навчальне середовище. Існує державна програма, згідно якої всі навчальні заклади повинні бути на 100% забезпечені ком’пютерною технікою. За словами посадовця, наші школи укомплектовані відповідними комплексами та підключені до мережі Інтернет за рахунок місцевого бюджету та за рахунок субвенцій державного бюджету.
«На початку року у школі №1 було облаштовано ще один комп’ютерний клас. Завдяки спонсорським коштам також було придбано новий комп’ютерний клас у школі №4. Через сервісно-ресурсний центр обласного управління освіти встановили новий комп'ютерний комплекс і в НВК «Берізка». На свято 1 Вересня нам подарували 12 мультимедійних комплексів, а до Дня вчителя – 6 ноутбуків із відеокамерами», - сказав посадовець.
Людмила Опеньок, методист з дошкільної освіти, поінформувала присутніх про забезпечення комплексного підходу в організації фізкультурно-оздоровчої роботи в дошкільних закладах, а саме про фізичний розвиток наших дітей, збереження їхнього здоров’я.

Наталія Бендерець,
проректор з міжнародних зв'язків та інформаційно-комунікаційних технологій Київського обласного інституту післядипломної освіти:
- Я буду говорити, як гість вашого міста. Київщину часто називають територією розвитку. Скажу відверто, коли приїхала до Бучі – порадувалася за вас, бо це – територія успіху.
Я вперше на такому зібранні, де задіяні представники різних сторін навчального процесу. Як на мене, це вищий прояв демократії. У цьому ви є прикладом для інших.


Наталія Порошинська, як завідувач міської психолого-медикопедагогічної консультації, вела мову про створення безперешкодного доступу до якісної освіти дітям з особливими потребами. Насамперед, був представлений досвід школи №3, в якій є всі умови для такого навчання, а також доступність послуг і консультацій психологів, лікарів для діток, які мають ті чи інші проблеми. Сьогодні у Бучі достатньо спеціалістів, належна матеріальна база, щоб діти з особливими потребами почувалися комфортно і були повноцінною частиною соціуму. Це – дуже важливий чинник, адже наразі в освітніх закладах міста виховується та навчається 358 дітей з особливостями психофізичного розвитку.
Аспекти співпраці школи з батьками у своїй доповіді піднімала директор ЗОШ №4 Алла Літкевич.

Баченням ролі батьківської громадськості, як невід’ємної частини навчально-виховного процесу, поділилася секретар батьківського комітету школи №4 Оксана Слупська. А президент Бучанської Української гімназії Ольга Лесків розповіла про роль учнівського самоврядування у формуванні дитячого колективу.

А от батьків цікавили більш практичні питання. Наприклад, коли буде побудована нова школа в Бучі біля стадіону «Ювілейний». Як повідомив Олег Цимбал, є відповідна державна програма, виготовлена проектно-кошторисна документація, пройдена державна експертиза. «З наступного року, якщо все буде добре, розпочнеться будівництво нової школи», - запевнив він.
Важливим моментом зібрання стало утворення Асоціації батьківської громадськості, до якої увійшли представники всіх навчальних закладів Бучі. Представляла членів нового об’єднання – методист з охорони дитинства відділу освіти Валентина Науменко.
На завершення батьківського віче присутні ухвалили резолюцію, в якій регламентують виконання заходів програми «Розвитку системи освіти міста Бучі на 2011-2014 рр.». А також визначили пріоритетні напрямки у своїй подальшій співпраці.
Людмила Гладська, Вікторія Кончаківська 
газета: «Бучанські новини» №42 від 19 жовтня 2012 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.