Юнаків проводжали до армії

З 1 жовтня почали роботу комісії по призову громадян на строкову військову службу. В Україні розпочався набір до лав Збройних сил України. Для Бучі стало традиційним влаштовувати юнакам, які йдуть до армії, урочисті проводи. На цю зустріч прийшли посадовці Бучанської міської ради, військового комісаріату, а також мами майбутніх солдатів. Адже 11 наших хлопців (дехто навіть уже закінчив вищий навчальний заклад) на рік полишають рідну домівку і відправляються служити Батьківщині.

Як зазначили присутні, саме армія є школою виховання молоді, служіння справі і збереження миру в нашій країні.
«Беріть приклад зі своїх славетних попередників, які зуміли зберегти для нас державу і доручили вам продовжувати відповідальну справу», - звернулися до юнаків.

Слова привітання лунали і від секретаря міської ради Василя Олексюка. Від імені Бучанського міського голови Анатолія Федорука, всього депутатського корпусу він привітав молодь зі святом. Побажав гідно представляти наше місто в Збройних силах України та захищати державу навіть у мирний час. «Дай Бог, щоб мирне небо було завжди і ви ніколи не застосовували свою зброю – обов'язково повернулися додому живими, здоровими на радість батькам, але вже мужніми і по-справжньому дорослими», - побажав Василь Павлович.

Посадовець зазначив, що також закінчив військовий інститут, після якого служив на різних офіцерських посадах. «Я відчуваю гордість за те, що знаходився у Збройних силах, служив. Додому ви прийдете зовсім іншими. Все-таки дисципліна і певний режим дадуть вам можливість в подальшому бути більш загартованими в усьому. Рік служіння в армії – це буде досить цінне надбання», - сказав він.
Варто зазначити, що в цей осінній призов з усього регіону служитимуть близько 50 молодих українців. І це буде останній строк, коли служба триватиме один рік. З весни юнаки знову віддаватимуть Вітчизні два роки свого життя.

З настановою до молодих військових звернувся начальник відділення комплектування Ірпінського військового комісаріату Петро Федик.
«Ви відчуєте, що таке колектив. Зокрема, що означає гасло: «один за всіх і всі за одного!» В основному всі ви служитимите у військових частинах Києва і Київської області – це не так далеко від дому. Вас годуватимуть, одягатимуть – всього буде вдосталь. Тому не треба лякати батьків, що ви завжди голодні і вам потрібні гроші. Нічого страшного в армії немає, але ви зобов'язані дотримуватися дисципліни і виконувати накази командирів, які за вас відповідають. Пам'ятайте, до армії ви ідете хлопцями, а повернетеся чоловіками», - наголосив майор.

До речі, за словами заступника начальника Головного управління особового складу Генерального штабу Збройних сил України, полковника Ігоря Миколаєнка, на сьогоднішній день на військовому обліку призовників знаходиться близько 1 млн 300 тис. осіб, з яких 61% в даний час не підлягають призову з різних причин.
Бути мужніми та відважними бучанців закликав і – голова Ради ветеранів в Бучі, полковник у відставці, учасник Великої Вітчизняної війни Іван Крутько.

«Я пройшов усю війну: з боями від Дніпра до Берліна, був учасником звільнення Праги. Багато чого бачив на своєму віку. Мені також було дуже нелегко, доводилося перебувати в жахливих умовах. Понад два роки я ночував під відкритим небом – і в дощ, і в сніг.
Але я себе налаштував на те, що «Треба» все це витримати. І я вистояв, повернувся додому.
У мирний час служити Батьківщині легше. Але служба також потребує витримки і мужності – я вам всього цього бажаю!» - сказав сивочолий ветеран.


На згадку про це невеличке свято призовникам вручили корисні подарунки, а їхнім мамам – квіти.
В цілому цієї осені підлягають призову на строкову військову службу 18 000 900 чоловік. З них до Збройних сил України 12 тис. 500 осіб, внутрішні війська МВС України 5 тис. 400 чоловік, державну спеціальну службу транспорту 1 тис. осіб.
Відзначимо, 19 вересня Верховна Рада прийняла закон, що дозволяє українським солдатам брати участь не тільки в гуманітарних і миротворчих місіях, але і бойових операціях.
Людмила Гладська, Вікторія Кончаківська 
газета: «Бучанські новини» №41 від 12 жовтня 2012 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.