» » » Делегація із Росії – з візитом у Бучі

Делегація із Росії – з візитом у Бучі

2012 рік – рік російської освіти в Україні. Зокрема, це передбачає обмін досвідом та безпосередній приїзд делегацій на нашу Батьківщину. Їхня мета – побачити Україну, запозичити найкраще, ознайомитися з новими методиками у навчанні.
Відкрила двері для наших найближчих сусідів і Київщина, яка має одну з найпотужніших освітніх баз в державі. Більше того, освітяни та посадовці з Росії приїхали до Бучі. Серед них – представники міст Дубни, Раменскоє, Електросталь Московської області.

Візит дружби відбувся 14 вересня, напередодні святкування Дня народження нашого міста. Зустрічали гостей начальник Бучанського відділу освіти Олег Цимбал разом із колегами.

Але перш, ніж розпочати ділову зустріч, делегацію ознайомили з нашим містом. Зокрема, поклали квіти до пам'ятного знаку відомому письменнику Михайлу Булгакову. Це та постать у культурі, яка об'єднує два народи. До речі, росіяни були здивовані і зацікавлені тим, що майстер декілька років жив у Бучі. Для них – це незвідана сторінка його біографії, з якою планують познайомитися ближче.

Проте найбільший подив (звісно приємний) виник від відвідин Центрального парку і спілкування з міським головою Анатолієм Федоруком.
По-перше, вони не очікували побачити таку красу, цікавий дизайн і сам оригінальний задум облаштування зони відпочинку. А по-друге, здивувалися, що очільник міста – молода за віком людина. Росіяни відверто зізналися, що у їхніх містах нічого подібного немає. І в найближчому майбутньому – не передбачається.

Після екскурсії розпочалася офіційна частина візиту. Нашим гостям показали методики і принципи викладання в школах №4 (діє три регіональних педагогічних експерименти) і №3 (залучення дітей з особливими потребами в загальноосвітній простір), а також дитсадок «Капітошку».
Потрібно віддати належне делегатам – їх дійсно цікавило все: і матеріально-технічна база, і особистий досвід педагогів, і навіть якість харчування.
Деякі моменти нашої педагогіки вони не проти запровадити і у своїй освітній галузі.
Тож, дружній візит виявився плідним та взаємовигідним. А від Бучі делегація із Росії отримала тільки найкращі враження.
-


Коментар

Надія Желтухіна, голова комітету з освіти адміністрації Раменського
муніципального району Московської області:
- Бучанські вчителі – дуже старанні. У класах – багато діток, і працювати з ними не просто. Та ваші педагоги, здається, справляються. Матеріальна база шкіл і садочка в місті – досить на високому рівні.
Хочу подякувати керівництву міста Бучі, керівництву відділу освіти за теплий прийом, гостинність і дружнє ставлення до нас. Вони створили всі умови, щоб ми дійсно могли побачити структуру освітньої системи. Все було дуже відкрито, прозоро і без «показухи». Спасибі велике за це. Побачили, що принципової різниці в навчальному процесі немає. Та й бути, мабуть, не може. Адже всі ми робимо одну справу – даємо знання, основи життя в суспільстві для наших юних громадян. Тож, маємо дуже багато спільних моментів.
Але у кожній країні, як і в кожній людині, є щось особливе. І ця відмінність нам дуже сподобалася.
Ми запрошуємо вас, бучанців, приїхати й до нас, у Росію. Будемо раді гостям!

Олександр Руденко, депутат Ради депутатів міста Дубни,
Московської області Російської Федерації. Директор школи з поглибленим вивченням окремих предметів:
- Ваше місто невелике, але дуже комфортне для проживання: багато зелені, розумно сплановані вулиці. Зручно розташовані місця, де є магазини, зони відпочинку.
Проте справжнім потрясінням для нас було створення прекрасного парку. Кажемо чесно: таку красу не кожен й бачив! Таке місце вкрай необхідне для ваших жителів. Адже якщо життя активне, то відпочинок також має бути якісним. Прогулятися в парку разом із сім'єю, – що ще може бути кращим?!
Коли приїду додому, обов'язково розповім своїм колегам про все, що тут побачив.
газета: "Бучанськи новини" №37 від 21 вересня 2012 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.