
Доросле населення, в так званих пілотних областях України де розпочато реформу вже сьогодні має змогу отримати медичну допомогу в первинних центрах медико-санітарної допомоги, в амбулаторіях сімейної медицини.
Медицина має працювати на сімейних засадах. Лікар сімейної медицини має бути господарем на своїй дільниці і чітко знати про своїх пацієнтів, їхні проблеми, про здоров'я всіх членів сімей, які знаходяться на дільниці.
Люди ж у свою чергу повинні навчитися, що з початку все-таки треба йти до свого сімейного лікаря.
Наша медицина в результаті реформи буде ставати ближче до народу, доступнішою, більше уваги буде приділятись людям, внаслідок того що сімейний лікар буде обслуговувати невелику кількість людей (1200 чол.). А це дасть змогу більше уваги приділяти кожному пацієнту.
При реформуванні враховуються не тільки проблеми пацієнтів, а й медиків. Ні одна посада медичних працівників закрита чи скорочена не буде. А навпаки, коли будуть відкриватися амбулаторії сімейної медицини будуть необхідні додаткові руки, спеціалісти. Нашим медикам нічого хвилюватися. Бажаючі працювати, знавці своєї справи, завжди будуть в пошані і задіяні.
Що стосується м. Буча то є перспектива розширення мережі медичних закладів. Найближчим часом буде відкрито новий денний стаціонар, діагностичне відділення, рентген-кабінет. На часі створення в м. Буча фтизіатричної служби, буде відкрито амбулаторію сімейної медицини в віддаленому районі.
Щодо стаціонарного лікування то для Бучі теж є перспектива. Обговорюється питання створення південно-західного госпітального округу на базі Київської обласної неврологічної лікарні №2, де населення Бучі буде лікуватися стаціонарно. В цьому закладі розшириться можливість надання лікарських консультацій, комплексного лікування хворих, більш ефективно буде використовуватись нове дороговартісне діагностичне та лікувальне обладнання.
Всі ми є свідками того, яку велику увагу приділяє влада, як області в особі голови Київської ОДА Присяжнюка А.Й., так і міста Буча а особі міського голови Федорука А.П. для покращення медичного обслуговування населення нашого міста. Збільшується фінансування медичних закладів міста, створюються умови для розвитку матеріально-технічної бази, постійне піклування про покращення умов праці медичних працівників. А тому вже зараз нам на роботу в поліклініку потрібні лікарі (фтизіатр, онколог), медичні сестри. Місто Буча росте і розвивається.
Я вірю в хороше майбутнє України і українців, а також нашої медицини. Реформа виведе її на якісно новий рівень, рівень світових стандартів.
З повагою,
Л.Я. Бучинський, головний лікар Бучанської міської поліклініки