Футбольні злети і падіння наших гравців

Футбольний сезон у розпалі. Тож, любителі спорту можуть продовжити піднесений настрій, викликаний проведенням Євро-2012, і досхочу спостерігати за футбольними пристрастями. Тим більше, що бучанські футболісти беруть участь відразу у двох баталіях: Кубку Київської області та Чемпіонаті Київщини з футболу. На жаль, деякі із зіграних матчів проходять для наших земляків не так вдало, як того б хотілося. У чому причина програшів та який прогноз щодо майбутніх ігор – запитали в тренера футбольного клубу «Буча» Віктора Удалова.

- Вікторе Дмитровичу, протягом літнього періоду відбулася серія футбольних ігор. Розкажіть про них, які результати маємо?
- За календарем ігри Національного Кубка, в якому беруть участь професійні команди, були призначені на 25 липня. Тож до футбольних «поєдинків» команди почали готуватися набагато раніше. Напередодні призначеної дати провели тренувальний цикл. У першій грі у рівній боротьбі поступилися команді другої ліги, одній з команд, яка ставить перед собою основне завдання – вихід у першу лігу, ФК «УкрАгроКом». Програли ми на останніх хвилинах матчу, коли був призначений додатковий час. Результат зустрічі двох команд – 2:1.

Після цього була чвертьфінальна гра на Кубок з одним із лідерів чемпіонату області. Грали на виїзді з ФК «Колос» (Ковалівка). І зіграли там досить успішно. Здобули перемогу із рахунком 3:0 і вийшли у півфінал кубка. Тому нині нашим основним завданням є завоювати Кубок третій раз поспіль. Так як у попередні роки «Буча» ставала володарем Кубка області.

У Чемпіонаті області справи йдуть гірше. Нинішня аматорська команда на високому рівні грати не готова. Кілька гравців ще не відновились після травм, відбулася дискваліфікація основних гравців по кількості, так як набрали багато жовтих карток. Тому результати останніх ігор Чемпіонату невтішні. Негативний результат гри з ФК «Путрівці», де ми безвольно програли з великим рахунком 0:5. Гра у Пісківцях з ФК «Рубін» теж, на жаль, закінчилася поразкою. Хоча бучанці мали деяку ігрову перевагу над суперниками, на останніх хвилинах умудрилися програти. Рахунок зустрічі становить 0:1. Тож таким результатом ігор у Чемпіонаті Київської області ми звісно не задоволені.

- Чи відбулися якісь трансфертні зміни серед футболістів?
- Нині змінюється склад футболістів-аматорів, тому що деякі з них вимушені покинути команду через різні причини: фінансові, сімейні та інші. Одні з провідних гравців переходять в інші команди. Наприклад, нашого гравця Закарлюку переманили у Ковалівку... Тому зараз ми знову у пошуках оптимального складу команди, будемо залучати і переглядати нових гравців.
У цілому, незважаючи на незначний спад гри, обстановка у команді благосприятлива.

У нас гарна команда, що грає у першій групі по області. Це молоді парубки, на яких ми і робимо основну ставку на наступний рік. Команда виступає досить успішно, зараз із великим відривом лідирує у чемпіонаті області і показує високий рівень. Вони - наше майбутнє поповнення. Заохочуємо до гри у команді й вихованців дитячо-юнацької спортивної школи. Таких гравців як Трофименко, Завистовський, Дерев’янко та інших. З другою командою працює молодий тренер, гравець першої збірної Євгеній Кармеліта. Йому поставлене завдання навчати у такому ж напрямку, як грає перша команда, комбінаційному стилі гри.
Зараз будемо розглядати нападаючих, є в нас граний гравець Юрій Тирін. Буде кілька гравців із далекого зарубіжжя. Звідти також вже є один цікавий напівзахисник. Так як наш клуб користується популярністю і приїжджають до нас на перегляд різні гравці, звернемо увагу на молодих і перспективних парубків, які, можливо, і приєднаються до бучанської команди. У першу чергу будемо обирати тих футболістів, які підходять у команду за стилем гри, взаємостосунках у команді.

- На початку футбольного сезону ви говорили про те, що прагнете сформувати міцну команду з новими, талановитими футболістами. Чи вдалося задумане?
- З початку року не змогли максимально забезпечити ФК «Буча» потрібними гравцями. Це також позначилося на теперішніх результатах. Наприклад, у минулому році мали чудовий склад футболістів, відповідно були високі досягнення. Але, на жаль, через різні причини багато хто пішов з клубу. Хтось керувався сімейними обставини, інші зажадали випробувати свої сили на більш професійному рівні. І ми не можемо протистояти людям. Навпаки, ми даємо їм поштовх ступити на вищий щабель. Тому плинність кадрів є природною. Проте, це так сильно б не відчувалося, якщо мали на досить високому рівні спеціалізовану футбольну школу. Наразі маємо таку ситуацію, що більшість наших перспективних дітей-футболістів їдуть грати у київські команди «Зірка», «Динамо» та ін.
Хоча основний «кістяк» залишився, проте у нинішньому футбольному сезоні не вдалося настільки гармонійно зібрати команду, менше зіграності. Всі ці фактори не дозволяють зробити команду професійно стабільною. Проте, це невід’ємні недоліки аматорського футболу.
Разом з тим маємо досить перспективних футболістів.

- Які ігри чекають нас попереду? Чи можна вже робити якісь прогнози?
- Друге ж коло Чемпіонату тільки починається. Перша гра другого кола буде у суботу (18 серпня). Зустрінемось з командою «Лідер»у Петропавлівській Борщагівці.
Основне завдання здобувати перемогу у кожній грі – це очевидно. Проте футбол є футбол… Як і в будь-якій грі, бувають і незначні спади, і підйоми. Адже складно сформувати аматорську команду: відбувається постійна зміна гравців. Але після 15 серпня такі «переходи» будуть заборонені і сподіваємося, що ситуація стабілізується. У професійному футболі є трансферне вікно, тобто певний період влітку і взимку. Зараз всі ці моменти впорядковуються і серед аматорів. Для того, щоб не було сумбурності і частих «перебіжчиків» і визначили таку дату. Після цього періоду футболісти повинні закінчувати Чемпіонат у сталому складі.
У решті матчів, не зважаючи на те, що переважно гратимемо з головними конкурентами на виїзді, постараємося набрати максимальну кількість очок. Зважаючи на те, що розриви у турнірній таблиці невеликі, ми намагатимемося і в Чемпіонаті Київської області посісти найбільш високі позиції.
Днями (15 серпня) на нас та наших вболівальників чекає відповідальна гра з одним із лідерів чемпіонату, командою, яка входить до першої трійки лідерів «Чайка» (Петропавлівська Борщагівка). Граємо на виїзді. І, звичайно, налаштовані на досягнення гарного позитивного результату.

- На яку матеріальну допомогу можете розраховувати сьогодні?
- Фінансово нам допомагає міська рада, спонсори. У гравців завжди є нова, якісна форма. Під час змагань і переїздів забезпечені транспортом. Приємно, що часто за нами слідують і вболівальники, які підтримують улюблену футбольну команду. Тож, в цьому плані не виникає проблем. Також маємо прекрасну базу для тренувань: два поля найвищого рівня зі штучним покриттям, одне із природнім. Такого добра не мають навіть чимало команд першої ліги.

- З яким настроєм дивитеся у майбутнє?
- Попри все, ми налаштовані на перемогу, ставимо перед собою високі цілі. Звичайно, не все вдається реалізувати, але прагнемо до того, є велике бажання. Важливо не лише красиво грати, але й достойно програвати. Головне, щоб вболівальники отримували від перегляду наших матчів задоволення. А у найближчих планах – стати володарями Кубка Київської області з футболу.
газета: "Бучанські новини" №31 від 17 серпня 2012 року
футбол Бучанський район
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.