За досвідом – у Бучу

Нещодавно у нашому місті відбулась оперативна нарада Головного управління праці та соціального захисту населення Київської ОДА. На ньому біли присутні начальник Головного управління праці КОДА Леонід Мартинюк, перший заступник Бучанського міського голови Геннадій Дмитренко та начальники міських управлінь праці Київської області.

Під час цих зборів йшлося про впровадження соціальних карток для пенсіонерів по наданню знижок на окремі продукти харчування, господарські товари, ліки, додаткові послуги.

В ході зібрання начальник Головного управління праці КОДА Леонід Мартинюк наголосив на актуальних питаннях якості життя населення області та на спільних подальших кроках його покращення. Обговорюючи хід реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, наголосив пан Мартинюк, «нам необхідно піднімати рівень соціального захисту населення, передбачати та заздалегідь приймати всі необхідні заходи щодо охоплення увагою найуразливіших верств населення, насамперед пенсіонерів, інвалідів, багатодітних сімей та сиріт». З його слів, «нова соціальна політика не вичерпується переглядом обсягу грошової допомоги окремим категоріям населення, бо на часі стоїть питання формування системи ранньої адресної соціальної допомоги, яку мають отримувати лише ті, хто дійсно цього потребує. А тому без глибоких і комплексних реформ нам не обійтися».
В подальшому на нараді були заслухані керівники управління праці Броварів та Бучі стосовно запровадження соціальних карток для пенсіонерів по наданню знижок на окремі продукти харчування, господарські товари, ліки, додаткові послуги тощо.


Виступаючи, перший заступник Бучанського міського голови Геннадій Дмитренко проінформував присутніх про впровадження соціальних карток для всіх пенсіонерів міста, багатодітних сімей, дітей-сиріт та соціально незахищених жителів міста. Він також змістовно розповів, що дану справу розпочали з вивчення питання і досвіду роботи даного напрямку в містах Бровари та Київ. Після того підготували Бучанську міську програму «З турботою про кожного», обговорили з депутатами міської ради, громадськими організаціями, затвердили рішенням сімнадцятої сесії шостого скликання 24 листопада 2011 року, де передбачили видатки на її реалізацію, виходячи з реальних можливостей місцевого бюджету.

Як зазначив Геннадій Васильович, «ця програма передбачає надання соціальної та матеріальної допомоги громадян, які є соціально малозахищеними або опинились в складних життєвих обставинах. Програма покликана об’єднати зусилля виконавчої влади, депутатського корпусу, громадськості, підприємців на втілення конкретних заходів для створення умов гідного, комфортного проживання мешканців міста, гарантій їх соціального захисту та формування соціально активної, національно свідомої людини». Сьогодні в Бучі надання матеріальної допомоги та соціальних послуг ґрунтується на принципах: адресності та індивідуального підходу; доступності та відкритості, а також законності та соціальної справедливості.

Основними ж завданням програми є: по-перше, підвищення доступності вразливих верств населення до придбання товарів та ліків, а також отримання побутових і транспортних послуг шляхом запровадження єдиної соціальної картки; по-друге, визначення та надання одноразової матеріальної допомоги соціально-незахищеним громадянам на лікування, оплату різних видів протезування; втретє, плата витрат на поховання одиноких безрідних громадян; а також - надання матеріальної допомоги інвалідам та ветеранам Великої Вітчизняної війни, малозабезпеченим та багатодітним сім’ям, почесним громадянам міста та надання соціальної допомоги громадянам, які потребують особливої підтримки.

Окрім того, слід зазначити, що за ініціативи Бучанського міського голови Анатолія Федорука відділом економіки міської ради були організовані неодноразові зустрічі з підприємцями, керівниками закладів побутового обслуговування (перукарні), аптек міста, супермаркетів, керівником Ірпінського АПТ 13250 щодо залучення їхніх можливостей до надання знижок на продукти харчування, медикаменти, побудові товари та послуги власникам соціальної картки.

Отож, з 1 січня цього року у місті запроваджена єдина соціальна картка на отримання пільгових знижок та додаткових послуг для соціально вразливих верств населення.
Проведена і певна робота щодо інформування населення про запроваджена єдиної соціальної картки в місті шляхом розміщення на бігбордах, сітілайфах, в закладах надання послуг рекламної друкованої продукції . Всі непорозуміння вирішувались шляхом конструктивних переговорів.
Насамкінець зустрічі було вирішено доручити учасникам наради, і в першу чергу, управлінням праці міст Бориспіль, Фастів, Переяслав-Хмельницький, Біла Церква, Обухів та Києво-Святошинського району вивчити досвід роботи з цих питань в Управліннях праці м.Буча та м.Бровари, доповісти першим керівникам міст.

В місячний термін розробити місцеві програми впровадження «Соціальної картки», затвердити їх на сесіях міських та районних рад, визначитись з категоріями громадян - отримувачів соціальних карток та до 20 серпня 2012 року надати відповідну інформацію до Головного управління праці та соціального захисту населення.
Інформація «БН» 
газета: "Бучанські новини" №29-30 від 10 серпня 2012 року
Соціальна картка
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.